Sabrimi sinayan gelin

Silent Melody

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
59
38
42
Merhaba arkadaslar.

Bu konu artik canimi sktigi icin paylasmak istedim. Iki kardesim var ikiside evli. Kucuk kardesimin esi fesat mi nedir cozemedim ama sabrimin son demleri artik.

Hic alisik olmadigim tipte birisi. Mesela bizim aileye girdi ama surekli herkesten cok beni sevsinler, hep ben on planda olayim cabasi. Mesela benim kardesten olan cocukluk arkadasimla olan yakinligimi kiskanir ve onla beni yan yana gorse surati duser. "Abla iste sen onu benden cok seviyorsun" der. Kendininde samimi arkadaslari var benim hic aklima gelmez kiskanmak. Banane herkesin samimi arkadasi benim yerim ayri onun ki ayri.

6 aylik yegenim var ben ona hediye alsam, onu sevsem surat duser. Babam kucuk cocugu kucagina alamaz mesela. Adamcagiz bizi bile alamamis kucagina belli bir aya kadar. Korkuyor cunku benim cocuklarimida alamadi. Iste pat diye babama sen benim cocugumu kucagina almazsan ben sana kuserim dedi. Babam da kizim sevmedigimden degil yapamam ben dedi.

Komsumuzun nisanli bir kizi var ve kiz boyle kasi gozu oynayan bir tipte degil ve biz o komsumuzla 40 senedir komsuyuz. O kizla kardesimin cocuklugu bir gecti. Bu kiz bize gelse gelince bir kiskanclik krizleri vs. Kiz oynak bir tip olsa ya da kardesime kur falan yapsa bunu anlarim ama o da yok.

Kardesimle az bir sey tartissalar hemen sosyal medyada bunu paylasir.

Son olarakta dun kardesimle kavga etmis. Simdi kendisi hamile vay efendim kendini surekli aramiyormusuz. Biz cocugunu istemiyormusuz. Nerden cikariyor bilmem. O bebegi nasil sevmeyiz? Her dakika neden arayalim? Bizimde bir hayatimiz var sonucta.

Kardesime demis ki ablani, anneni ara benden ozur dilesinler. Duyunca kan beynime cikti. Ne yaptikta neyden ozur dileyecekmisiz? Sucumuzda dogmus olan yegenimizi sevmemizmis. E be kadin diger cocuk daha senin karninda, cikaripta mi sevelim? Hele bir dogsun simdi sana ne yapabiliriz?

Hormonlardan falan diyecegim ama hamile olmadan once de boyle iddia ve kiskancliklar icerisindeydi. Kardesimiz kotu olmasin diye susup alttan aldikca tepemize cikti.

Daha yaptiklarini anlatsam saymakla bitmez. Haftanin 3 gunu ararim. Annemlere gidince o da geldiginde guler yuzle karsilarim. Onca hatasina karsin, kardesim mutlu olsun diye susarim ve kalbim kirilsada yansitmam.

Simdi benden telefon bekliyormus. Arkadaslar ben ne yapayim? Artik doldum tasiyorum.

Hayir yani bu neyin ozru anlamis degilim. Kavga etmedik, kotu soz etmedim. Ama artik yoruldum.

Yuz vermek hic istemiyor ama iste arada kardes olunca cok zor oluyor

Kardesin de ya karisina ceki duzen verecek ya sizin mesafe koymanizi sineye cekecek.
Hadi sen gencsin ama annene babana yazik,insanlar bu yastan sonra onun egosunu tatmin etmekle mi ugrassinlar.
Bu iliskilerde dengeyi-adaleti erkeğin saglamasi gerektigini dusunuyorum,burda da boyle olmali.

Zaten bu sevilmek istemek degil, ben ben ben hirsi,pohpohlanmak istiyo hanimefendi.

Merhaba arkadaslar.

Bu konu artik canimi sktigi icin paylasmak istedim. Iki kardesim var ikiside evli. Kucuk kardesimin esi fesat mi nedir cozemedim ama sabrimin son demleri artik.

Hic alisik olmadigim tipte birisi. Mesela bizim aileye girdi ama surekli herkesten cok beni sevsinler, hep ben on planda olayim cabasi. Mesela benim kardesten olan cocukluk arkadasimla olan yakinligimi kiskanir ve onla beni yan yana gorse surati duser. "Abla iste sen onu benden cok seviyorsun" der. Kendininde samimi arkadaslari var benim hic aklima gelmez kiskanmak. Banane herkesin samimi arkadasi benim yerim ayri onun ki ayri.

6 aylik yegenim var ben ona hediye alsam, onu sevsem surat duser. Babam kucuk cocugu kucagina alamaz mesela. Adamcagiz bizi bile alamamis kucagina belli bir aya kadar. Korkuyor cunku benim cocuklarimida alamadi. Iste pat diye babama sen benim cocugumu kucagina almazsan ben sana kuserim dedi. Babam da kizim sevmedigimden degil yapamam ben dedi.

Komsumuzun nisanli bir kizi var ve kiz boyle kasi gozu oynayan bir tipte degil ve biz o komsumuzla 40 senedir komsuyuz. O kizla kardesimin cocuklugu bir gecti. Bu kiz bize gelse gelince bir kiskanclik krizleri vs. Kiz oynak bir tip olsa ya da kardesime kur falan yapsa bunu anlarim ama o da yok.

Son olarakta dun kardesimle kavga etmis. Simdi kendisi hamile vay efendim kendini surekli aramiyormusuz. Biz cocugunu istemiyormusuz. Nerden cikariyor bilmem. O bebegi nasil sevmeyiz? Her dakika neden arayalim? Bizimde bir hayatimiz var sonucta.

Kardesime demis ki ablani, anneni ara benden ozur dilesinler. Duyunca kan beynime cikti. Ne yaptikta neyden ozur dileyecekmisiz? Sucumuzda dogmus olan yegenimizi sevmemizmis. E be kadin diger cocuk daha senin karninda, cikaripta mi sevelim? Hele bir dogsun simdi sana ne yapabiliriz?

Hormonlardan falan diyecegim ama hamile olmadan once de boyle iddia ve kiskancliklar icerisindeydi. Kardesimiz kotu olmasin diye susup alttan aldikca tepemize cikti.

Daha yaptiklarini anlatsam saymakla bitmez. Haftanin 3 gunu ararim. Annemlere gidince o da geldiginde guler yuzle karsilarim. Onca hatasina karsin, kardesim mutlu olsun diye susarim ve kalbim kirilsada yansitmam.

Simdi benden telefon bekliyormus. Arkadaslar ben ne yapayim? Artik doldum tasiyorum.

Sevgi arsızı derler öylesine.
Sanırsın dünya o'nun etrafında dönüyor.
Düzeltemezsiniz değiştiremezsiniz bırakın kendi haline.

Burda yazdiginiz gibi dusuncelerinizi acik acik soyleyin. Simarikligin otesindr bi dirum.. Evin kucuk cocugu gibi davranmaktan vazgecmeli.. Sonucta evli ve cocuklu bi kadin.

Arana mesafe koy.. aramana gerek yok bence iyice mi şımarsın.. alttan alıp şımartmayın bence kavga edip kötü de olmayın.. yerini bilsin birazcık..
Kavga etmek istemem zaten. Haklisiniz simardi gibi

Kardesin de ya karisina ceki duzen verecek ya sizin mesafe koymanizi sineye cekecek.
Hadi sen gencsin ama annene babana yazik,insanlar bu yastan sonra onun egosunu tatmin etmekle mi ugrassinlar.
Bu iliskilerde dengeyi-adaleti erkeğin saglamasi gerektigini dusunuyorum,burda da boyle olmali.

Zaten bu sevilmek istemek degil, ben ben ben hirsi,pohpohlanmak istiyo hanimefendi.
Kardesimde de hata var zaten. O da uyumlu bir tiptir ve fazla iyi niyetli. Cocukta bikti bu durumdan ama surekli dolu tarafindan bakmaya calisiyor. O da iyi degil farkindayim. Kizin ablasi enistesi bile gelmisler kizin yaptiklarindan dolayi uyarmak icin.

Sevgi arsızo derler öylesine.
Sanırsın dünya o'nun etrafında dönüyor.
Düzeltemezsiniz değiştiremezsiniz bırakın kendi haline.
Haklisiniz

Kardesin icin sesini cikarmiyorsun anladim ama kardesinde sen uzulme diye karisini uyariyor mu? Hayir. O yuzden bence geline sert bir dil ile haddini bildir. Herkes yerini bilsin ya.
Bugun aradi kardesim. Evet soyluyormus ama anlamiyor abla diyor. Sen ablamsin, sen beni anlarsin diyor. Anliyorum onu ama bu sekilde gitmez gibi geliyor.

Burda yazdiginiz gibi dusuncelerinizi acik acik soyleyin. Simarikligin otesindr bi dirum.. Evin kucuk cocugu gibi davranmaktan vazgecmeli.. Sonucta evli ve cocuklu bi kadin.
Ben de konusmayi dusunuyorum ama, sanki kavga icin pusuda bekliyor. Hani bir sey desem olayi buyutecek nitelikte birisi. Kendim icin bir cekincem yok ama, kardesimle bir hayat paylasiyor ve kardesimi sucum olmadan ben kaynakli uzmesini istemem. Bu durumu en hafif sekilde nasil cozeriz diye dusunuyorum :KK43:

Acaba gelin de buraya üye midir ve aynı olayı kendi bakış açısından anlatmış mıdır bi merak sardı beni.İlk defa görümce tarafından gelin derdi :KK53:

sizin 40 yıllık komşunuz diye o kızı sevmek zorunda mı ?

çocuğumu sevmeyin deseydi daha mı iyiydi.

özür neiçin anlamadım hatam yok diyosanız dilemeyin.

seven insan sevilmek ister bunuda unutmayın
Zaten sevmek zorunda diye bir sey konusmadim. Kiz annemin komsusu, kendilerin evine falan gitmez. Annemlerle ayni avluda sayilir evleri ve bu kiz ise giderken iyi gunler dese bir suru laf bir suru surat. Kimse kimseyi sevmek zorunda degil ama boyle sacma sapan bir sebeple bizim huzurmuzuda kacirmak zorunda degil.

Cocugumu sevmeyin dese bile o bizim yegenimiz sevmememiz mumkun mu? Ama henuz dogmadi, dogmayan bir cocuk nasil sevilir fiilen? Manen zaten mutluyuz yegenimiz olacak diye.

Ozur dilememuz gereken nokta 6 aylik yegenimizi kucagimiza almamiz sevememiz vs. Hani kendinin de dogmus olsa ve adaletsiz sevsek pek tabi alinabilr ama dogmamis cocukla neyin iddiasi bu?

Onun ki sevmekten ote takinti. Onun disinda birini sevmemiz ona gore ters. O bize geldi diye 30 kusur senelik cocukluk arkadasimla arama mesafe mi koyayim? Kendi yokken nasil seviyorsam, kendi varkende o arkadasimi sevmeye devam edecegim. Kendisinin de arkadaslari vs. Var ben nasil diyebilirim ki sen onlardan cok beni sev diye? Herkesin yeri ayri ayridir.

Merhaba arkadaslar.

seni seviyoki bende seni diger kızları severken görünce üzülüyo sahsen bende böyleyim babam önce beni sevsin sonra kardesimi sevsin derim ne var bunda

seni sevmese zaten aman babane kimle konusursa gezerse gezsin der

Afedersiniz ama catmissiniz manyagin birine. Allah sabir versin. Iste ben boyle tiplerle gecinemiyorum. Yerinizde olsam umrumda olmazdi ne dedigi ve ne istedigi. Kardesinize soyleyin karisini bir doktora gostersin bence.
Bir baskasi olsa asla umursamam ama iste kardesimin esi olunca ister istmez uzuluyorum. Kendi kendime de oz elestiri yapan birisiyim dusunuyorum acaba ben de hata yaptim mi diye. Zaten farkli sehirlerdeyiz, her istedigim an orda bulunamiyorum. Olabildigince aramaya calisiyorum. Hatalari olsa bile kardes hatrina susuyorum ama ben evliya degilim. Doldum artik.

X