Saatlerdir ağlıyorum kızlar babamla dönülmez yola mı girdik?

Alisyas

Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2024
318
473
28
Kızlar böyle bir konu açacağımı asla tahmin etmiyordum. 27 yaşındayım haftaya cumartesi düğünüm var nişanlıyım. Daha önce babamla dışarı çıkarken haber verme konusunda ufak tefek tartışmalarımız oldu evet olabildiğince dikkat ediyordum fakat düğüne 1 hafta kaldı beni stres bastı iyice ve işlerim var. Babam sabah işteyken dışarı kuaföre çıktım. Bilirsiniz saç boyama işleri de saatler sürüyor. Annemin haberi vardı bu arada. Akşam çıkarken de nişanlımla tuttuğumuz evi yakın arkadaşım merak ediyordu çıkmışken göstereyim diye aklıma geldi onu çağırdım. Bu arada saat daha 19.00 civarı 1 saat oyalanıp dönecez en fazla. 19.30 da babam beni aradı ve sinirle konuştu sen nerdesin neden haber vermiyorsun diye. Şok oldum o kadar zoruma gitti ki evimde oturdum ağladım sağolsun arkadaşım teselli etti. Eve geldim ve benimle dalga geçer gibi yüzüme gülüyor beni yol boyu ağlatan kendisi değilmiş gibi. Sinirle “dalga mı geçiyorsun beni arkadaşıma rezil ettin” dedim odama doğru yöneldim. Olay burda koptu kızlar. Peşimden sinirle öyle bir geldi ki size yemin ederim korktum imdat diye bağırmışım. Neymiş ben ona haber vermeyerek onu adam yerine koymamışım bilerek yapıyormuşum yahu ben ne yaptım Allah için aklı başında birisi bana açıklasın delireceğim ben ne yaptım? Beni yalnız bırak dedim tekrar bağırmaya başladı annem neyse bir şekilde çıkardı odadan dayanın az kaldı haftaya kadar dayanın dedim en son annem beni de susturdu sonra. Aradan zaman geçti annem odaya geldi ben ağlıyorum bana dedi ki baban çok kötü durumda ağlıyor tansiyonu çıktı yanına git. Size vicdansızlık gibi gelebilir ama gelmek istemediğimi söyledim. Ortada bir şey yokken kalp kıran herkes bedelini de bir şekilde ödesin ben suç işlemedim. Çok öfke doluyum. Ama gelelim asıl olayın koptuğu yere..
Bana mesaj attı “ne halin varsa gör bundan sonra gözüme gözükme yerer” bu ne demek? Ne anlamalıyım ne yapmalıyım? Gerçekten kafayı yiyeceğim. Gözlerim kör olacak ağlamaktan. Kızlar ben ne yapıcam?

Lütfen bana birisi suçumu söylesin yoksa delireceğim düşünmekten
eve gidip sevişmis olma ihtimalin.
ona ne neden evden cikarken haber vereceksin gündüz gözüyle?
ne sacma yani. senin o naneyi yiyecegin varsa kuaforde isim uc saat sürdü der evinde bir iki saat yine oynaşirsin.
gicik oldum babana.
ama dönülmez yol falan diye düşünme. bir süre sonra evler ayrilinca, bu stresli dönem geçince unutulur hersey, normale donersiniz

Babani da seni de cok iyi anlıyorum, ikiniz de çok gerginsiniz, ayrica genelde kiz babalari kizlari evlenince onlari kaybetmis gibi anlamsiz bir hisse kapılıp ekstra gerginleşiyorlar ben senin yerinde olsaydım o evden babama küs bir şekilde çıkmazdım, biraz sakinleşince gidip olumlu bir şekilde konuşurdum,

Bi de bayıl istersen?
Adam kızını verecek stresi çok, üzülüyor. Bu tavırları çok normal. Gören de ne yapmış sanır.
Bedel medel nedir Allah aşkına?
O koca size sırt döndüğünde babanızın kapısına gideceksiniz!
Yahu ne kocası ya delirmişsiniz şu anda derdim koca mı sizce? Adam üzerime yürüdü benim! İyi stresli diye gelsin dövsün babadır döver de sever de demi? Çok normal olan ne Burada? Düğünü olacak kişi de benim ben! Kızım evleniyorsun ben dağ gibi arkandayım her zaman buradayım demesi gereken baba gözüme gözükme diyor! Şaka gibisiniz ya. Kocası batsın şu an derdim asla koca değil!

eve gidip sevişmis olma ihtimalin.
ona ne neden evden cikarken haber vereceksin gündüz gözüyle?
ne sacma yani. senin o naneyi yiyecegin varsa kuaforde isim uc saat sürdü der evinde bir iki saat yine oynaşirsin.
gicik oldum babana.
ama dönülmez yol falan diye düşünme. bir süre sonra evler ayrilinca, bu stresli dönem geçince unutulur hersey, normale donersiniz
Nişanlım çok uzakta şu anda o ihtimal yok :KK43: yani keşke sebep o olsaydı bir nebze anlardım inanın ki

Yahu ne kocası ya delirmişsiniz şu anda derdim koca mı sizce? Adam üzerime yürüdü benim! İyi stresli diye gelsin dövsün babadır döver de sever de demi? Çok normal olan ne Burada? Düğünü olacak kişi de benim ben! Kızım evleniyorsun ben dağ gibi arkandayım her zaman buradayım demesi gereken baba gözüme gözükme diyor! Şaka gibisiniz ya. Kocası batsın şu an derdim asla koca değil!
Üzerine mi yürüdü? Peşimden geldi yazıyorsun sonra üzerime yürüdü diyosun.
Tamam babanı tamamen sil hayatından, söyle düğününe de gelmesin (!) oldu mu Feriha?
Daha adamın duygularını anlamıyorsunuz sonra beni anlamadı diyorsunuz. Biraz da siz onu anlamaya çalışın! Hadi byee

Babani da seni de cok iyi anlıyorum, ikiniz de çok gerginsiniz, ayrica genelde kiz babalari kizlari evlenince onlari kaybetmis gibi anlamsiz bir hisse kapılıp ekstra gerginleşiyorlar ben senin yerinde olsaydım o evden babama küs bir şekilde çıkmazdım, biraz sakinleşince gidip olumlu bir şekilde konuşurdum,
Çok kötü hissediyorum anlatamam size sanki hafızamı silseler de o mesajı unutamayacak gibiyim. Kelimelere dökemiyorum olay sıcak diye mi bilmiyorum ama düğüne bile heyecanım silindi gitti bir anda bu kalp kırıklığıyla ne yapıcam bilmiyorum. Ağlamamı durduramıyorum çok kötüyüm

Çok kötü hissediyorum anlatamam size sanki hafızamı silseler de o mesajı unutamayacak gibiyim. Kelimelere dökemiyorum olay sıcak diye mi bilmiyorum ama düğüne bile heyecanım silindi gitti bir anda bu kalp kırıklığıyla ne yapıcam bilmiyorum.

Çok kötü hissediyorum anlatamam size sanki hafızamı silseler de o mesajı unutamayacak gibiyim. Kelimelere dökemiyorum olay sıcak diye mi bilmiyorum ama düğüne bile heyecanım silindi gitti bir anda bu kalp kırıklığıyla ne yapıcam bilmiyorum. Ağlamamı durduramıyorum çok kötüyüm
Bu kadar uzulmen ve babanın tansiyonunu firlamasi bile birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi gösteriyor, babanın iyi yönlerini düşün sakinleş ve guzelce konus babanla (özür dileme çünkü hiç bir suçun yok)

Ben ailemden ayrı yaşadığım halde evlenince babamı çok özledim ve ona karşı yaptığım hataları çok düşünür oldum. Haklısın yada haksizsin demicem ancak aranızda samimi bir iletişim var ise git konuş derim evlenince insan kendini yalnız hissediyor en iyi desteği anneden babadan alıyor

X