Saati 5.5 tl ye bebek bakmak

Sizin istediğiniz çizgide cevaplar gelsin istiyorsanız burası pek doğru adres değil. Sorun çıkarmıyorum fikrimi yazıyorum. Fikirlerim sizinkilere zıt sadece, siz kendinize destek arıyorsunuz.
Destek aramıyorum.Siz hesap sorup yargılıyorsunuz iyi günler alıntı yapmazsanız sevinirim

O zaten ayrı bir kafa yapısı. Bebeği çok umursadığını sanmıyorum kadının. O yüzden sokaktan geçen herhangi birine baktırabilitesi var bence.
Var tabii. 6 aylik cocugu insan su devirde ogrenciye emanet eder mi? Sacmaliktan baska bir sey degil

Fazla almak istemiyorum ben yine asgarinin altına hesaplıyorum.Zaten yarın konuşucam ona göre hareket edicem

Destek aramıyorum.Siz hesap sorup yargılıyorsunuz iyi günler alıntı yapmazsanız sevinirim

Seni sevindiremicem kusura bakma. Hesap sormuyorum da yargılamıyorum da. Yaptığın ya da yapmayı planladığın davranış etik değil diyorum. Evet ücretin az, ama kabul etmişsin belli bir süre böyle çalışmayı. Derdini anlatır karşılığını bulursan ne ala. Ama bulamama ihtimalin yüksek bence.

Yine de mesaiye giriyor. dediğiniz gibi 6 gün 6 saat denmiş. Belki de 7 8 saat dense kabul etmeyecekti, bilemeyiz. Aldığı ücret 6 saat 6 gün üzerinden. Biz aileyiz idare et demek emek sömürmektir. O kadar aile iseler kıza daha fazla ücret versinler, fazla paraya gelince aile işi ortadan kalkar genelde.

Ama diğer dediğiniz duruma katılıyorum. Sonradan 7 saate çıkarmışlar zaten. Ama ilk başta da aileyiz ayağına sömürmüşler

Yarın haber ederim size kadın sormadan akıl etmeyen bir tip.Pandemide 350 verecekti 500 yapıcam düz dedi ben demeden verdi şimdi anlatınca hakkım için hayır diyeceğini sanmıyorum ki ben yine saati 9 değil 8 den hesaplıyorum.Birilerine başta anlayış göstermek Bu şekilde susacağım anlamına gelmez.10 saate ne kalmış şurda .Hoş hep bir saat geç geliyorlar

Alışma, deneme evresi olarak düşündüm ben onu açıkçası. 6 saat hesaplamışlardır bakmışlar sürekli gecikme yaşanıyor değiştirmişler saati.

Tamam o zaman sorun ne? Demek ki kötü niyetli insanlar değiller. Sadece biraz akılsızlar belli ki öğrenciye bebek emanet edebildiklerine ve basit şeyleri bile düşünemediklerine göre. Bunu dert etmen ilginç geldi şimdi. Hakkını istemen gerektiğinden eminsin, isteyince vereceklerinden eminsin. Bize ne soruyorsun?

Yo emin değilim çok gariban bir kadın kendi oğluna gelinine çok çektiriyor aile faciası çıkmasın diye markete bile ben gittim kurban olsunlar bana

Ablacim kac yerde kadinin kazancini dillendiroyorsun bodruma gitmis cok kazaniyormus bunlar seni alakadar eden seyler degil acikcasi.sen ne anlastin konustuysan odur.Sabanci koc’lardada para var mallari calisan ustune yapmiyorlar ,calisanlarinin kimi asgari kimi ustduzey maasla calisiyor kimle Ne anlastilarsa

Anlastiginiz surenin sonunda oturup konusup sartlar uygunsa devam degilse el sikisip helallesmek gerekir

Is konusunda toysun belliki uzerine vazife olmayan hic bir isi yapma (yemek,temizlik )yarin vazifen olur,yapmazsanda sikinti olur.gorev tanimin belli olsun
Kimseyle polemige girme germe gerilme benim sinirlerim bozuk bir hafta sonra iki hafta sonra bgn yarin diye oyalandigini dusunuyorsan hakkim yeniyor diyorsan,istemiyorsan devam etme,onceden aileye soyle kadininda durumu varmis bulur bakicisini.

Cocuk isi zor rakam bana gore az ama bastan konusmaniz gerekirdi.Simdi surekli vizildanma moduda olmaz.Bu isler il bolge ortalama olarak degisir tabi ora neresi bilmiyorum

Yo emin değilim çok gariban bir kadın kendi oğluna gelinine çok çektiriyor aile faciası çıkmasın diye markete bile ben gittim kurban olsunlar bana
Genc arkadasim,daha cok kucuksunuz,bazi kavramlari bilemiyorsunuz. Oncelikle size sunu soyleyeyim,pandemi vardi musterisi azdi bilmem neydi yok aile faciasi cikmasindi diyerek is hayatinda anlasma yapilmaz. Onlar isveren siz iscisiniz. Her kosulda patron isciden zengindir. İsverene acimaniza,anlayis gostermenize gerek yok. (Fakirse kazanmiyorsa,pandemi varsa kapatsin dukkanini kendi cocuguna da kendi baksin size ne?)Yaparsaniz siz kaybedersiniz. Kimse size az ucretle calisin her isi yapin diyemez ama siz duygusal dusunurseniz hic bir anlasmanizda basarili olamazsiniz. Size tavsiyemiz en basindan iyi dusunun,yapacaginiz isi,yapamayacaginiz isiv ucreti ona gore belirleyin. Patronun kazanci sizi ilgilendirmez,gezdigi tozdugu yedigi de sizi ilgilendirmez. Siz yapacaginiz ise ve alacaginiz paraya bakmalisiniz. Bir dahakine en basindan iyi dusunun ona gore baslayin bir ise. Bu sizin gecici isiniz,uni bitince bir mesleginiz olacak,orada da bu dediklerim gecerlidir.

Ben bizim ülkemizdeki ücret belirlemesini bir türlü anlayamayacağım. Şu anda bizim ülkemizde hayatını eğitimine adamış tecrübe deneyim kazanmış mühendis avukat asgari ücretten bir tık daha fazla kazanıyor. Şimdi eğer siz çocuğuna baktığınız için herhangi bir eğitim deneyiminiz olmamasına rağmen çok yüksek meblağlar isterseniz bu kişiler çalışma hayatından çekilmek zorunda kalır. Hem siz kazanacağınız gelirden mahrum kalmış olursunuz hem de ülke beyin gücünden. Ben bu insanların yerinde olsam herşeyi dört dörtlük yapacaksam atanamamış bir okul öncesi öğretmenine hakkettiği parayı verir onunla devam ederim yoluma. Çok saçma bir yöne gidiyor ülkemizde bu durum, hayırlısı.

Siz şunu anlamıyorsunuz ben en başta anlayış gösterdim pandemiden dolayı şimdi 7 saat oldu 10 saatte asgari verecek e zaten ne kaldı 10 saate? Her şey yoluna da girdi tabiki dile getiricem

Bana en başta müşteri yok durumlar kötü o yüzden fazla veremem dediler.Ama şimdi her şey normale döndü yine ses yok hakkımı vermeyi bırakın mesai bile vermiyor.Zaten gezdiği beni ilgilendirmez.Ama gezip gezip para yok edebiyatı yapmayacaklar o zaman.Ben evdeyim bi çalışanım dolaba fare assan ölür.Kendileri sanırım dükkanda yiyorlar bende hergün salam yiyorum bu kadar düşüncesiz olunur mu

Ben fazla ücret talep etmiyorum 42 saat haftada aylık 1500 fazla mı az bile

Benim anlamadigim bu aile genci bi uni ogrencisine guvenip nasil emanet ediyor kucucuk bebegi? Cocuk gelisimi mi okuyorsunuz? Daha onceki tecrubeleriniz ne?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…