Saati 5.5 tl ye bebek bakmak

Aynen okudum şimdi detaylıca öyleymiş.
O halde çemkirme hakkı yok 2 aylık anlaşmada...
Tam zamanlı anlaşmaya geçince şartlarını sunar kabul ederlerse devam ederler etmezlerse herkes yoluna bakar.
Şimdi şöyle tam zaman dediği günde 10 saat ben 6 saat çalışıyordum şimdi 7 saat gel dediler .Benimde aklıma madem eylülde asgari vereceksiniz saatini asgari ücretten hesaplayın demek gelmedi.Müşterileri azdı falan.Ama kadın her hafta bodrumda gayet iyi kazanıyor ama bebeğe gelince hep kısıyorlar.Ben zam talep etmiyorum sadece saatim madem asgari verecekse asgari üstünden hesaplasın.Ben daha zamanında çok nadir çıktım hep geç geliyorlar.Dükkanda müşteri yok oturuyorlar bazen bebek yırtınıyor.Dün babası bana dediki annem gelecek konuş neyse 1 saat baktım bebeğe fazladan.Annesi dediki ben x’e söylemiştim bugün gerginim sonra konuşuruz demiştim dedi.Babası bile 1 saat bakmıyor bebeğe

Baştan düşünmeniz gerekirdi bunları. Kadının çok para kazanıyor olması sana anlaştığından fazlasını vermesini gerektirmez. Anlaşıldı karın ağrının sebebi.

Bence tam zamanlıya geçene kadar beklemelisin iki ay kalmış, çalışma saatine göre ücretini artıracaklarını da söylemişler.

Kurumsal bir şirkette bunu yapamazsın mesela. Sözleşmeyi imzaladın mı o ücreti kabul etmiş olursun zam zamanı gelene kadar da bana az para veriyorsunuz diyemezsin.

Üniversite öğrencisine güvenip bebek emanet eden kadın herkese emanet eder bence, çok zor olmaz birini bulması.

Yani benim hatam şu paraya ihtiyacım vardı başta hiç sorgulamadım.Zaten hep yasak oluyordu e az kazanır az verir dedim anlayış gösterdim.Ama şimdi 7 saat oldu zaten tam zamanda 10 saat çalışıcam kaldı 3 saat.Madem tam zamanda asgari verecek e şimdi de asgari üstünden hesaplansın diye düşündüm.Artık müşteriler çoğaldı her hafta bodruma gidiyor.Dün ben 9 saat baktım bebeğe.Sigortasız iş diye girdim.Babam yok yetim aylığını kesiyorlar ve geçen sene 6 aylık param bu yüzden içeride kaldı

Birini işe aldınız belli bir ücret karşılığında anlaşarak. İki ay geçmeden gelip zam istedi. Evet ya haklı aslında ben az para veriyormuşum çalışanıma zam yapayım hemen %50 civarında der misiniz? Kesin dersiniz gerçi.

Öncelikle anlaştığınız ücret zaten çok az buna lafım yok... Fakat ülkemizde durumlar bu maalesef sen çalışmam dersen başkasını bulurum der geçer.. He kabul ediyorsan anlaşılan ücreti verir ve 2 ay sonra zaten değişecek olan anlaşman için tekrar sorun yaratman doğru bir davranış olmaz.
Ayrıca kazandıkları paranın zerre önemi yok sonuçta nafaka almıyorsunuz ki kazandığı ücret üzerinden ödesin.
Ortada bir iş var ama yeterli ama yetersiz ücreti budur diyorlar siz de kabul etmişsiniz onu verirler...

Hayır neden susuyum ki o zaman bulur napabilirim.Siz çok acımasızsınız o bana verdiği sözlerim hiçbirini tutmadı zaten 10 saate ne kalmış.Eminim asgari ücreti de ben söylemesem tamam demezdi. 42 saat 1200 tl anca verirler.Karın ağrısı derken ben insanı bir ücret talep ediyorum.Başta pandemiden dolayı yasaklar vardı.

Siz konuyu çarpıtıyorsunuz ben zam istemiyorum zaten kadın asgari veririm dedi bende o saman neden şimdi asgari üzerinden hesaplamıyorsunuz demedim.Çünkü müşterileri azdı dedim az kazanır az verir ama şimdi işler değişti hakkımı istemek zam mı oluyor kim 42 saat 1000 tl ye 8 saat bebek bakar?

E iste öyleyse ne diyelim. Madem eminsin kendinden ve kararlarından niye bize soruyorsun o zaman?

bakma o zaman. Baştan da bakmasaydın madem az geldi ücret.

O zaman başkalarını bulurlar yapacak bir şey yok ben yeterince anlayış gösterim.Başta pandemiden dolayı ama şimdi her şey normale döndü.Ve benim fazla çalışmamı bile vermiyorlar onu geçtim ben evde yemek bile yapıyorum.Geçen benim yerime annem gitti adamlar pazara gitmiş yarım saat oldu insan bir haber verir.Kimse çekmez bu paraya

bakma o zaman. Baştan da bakmasaydın madem az geldi ücret.
Baştan düşünmedim onlara anlayış gösterdim diye kendimi mi kullandırıyım ben fedakarlık yaptık şimdi onların demesi gerekir bana .Benim yaşadığım yerde 3 binden aşağı bakan yok birini bulabileceklerini sanmam kendileri bilir

Yahu bu sizi neden ilgilendiriyor ben ne diyorum pandemi vardı anlayış göstedim.Onlar beni ve annemi çok sevdi uzun çalışmak istiyoruz dediler o halde zaten bizi düşünmeleri gerekir

Konu açıyorsunuz ve bizi neden ilgilendiriyor diye soruyorsunuz. Çok eğlenceli ya.

İşte dedim ya başta bu şekilde davranan biriyle çalışmam ben. Başkasına 3000 veririm yine çalışmam. Ama sizin işvereniniz ne düşünür bilmem.

Konu açıyorsunuz ve bizi neden ilgilendiriyor diye soruyorsunuz. Çok eğlenceli ya.
Siz bana baştan çalışmasıydın diyorsunuz çalışmışım geçmiş gitmiş bu sizi tabiki ilgilendirme ben burda başka bir şey soruyorum cevap yazanlardan sorun çıkaran tek sizsiniz her cevabınızda herkesle tartışıyorsunuz

Sizin istediğiniz çizgide cevaplar gelsin istiyorsanız burası pek doğru adres değil. Sorun çıkarmıyorum fikrimi yazıyorum. Fikirlerim sizinkilere zıt sadece, siz kendinize destek arıyorsunuz.

Yahu bu sizi neden ilgilendiriyor ben ne diyorum pandemi vardı anlayış göstedim.Onlar beni ve annemi çok sevdi uzun çalışmak istiyoruz dediler o halde zaten bizi düşünmeleri gerekir
Bakıcı işlerinde çocuğunu birine emanet ederken bilinçli ve hassas insanlar olsalardı inan bana "Seni ve Anneni çok sevdilerse" asgari ücretten bile fazlasını önerirlerdi. Ama görünen o ki senin sandığının aksine onlar için pek de vazgeçilmez değilmişsiniz. Neyse bize niye kızıyorsun ki anlamıyorum hakettiğinden az aldığını düşünüyorsan git konuş yani ne diyelim ki?
Zaten seni ve Anneni çok sevip kaybetmek istemiyorlarsa eminim ki sürekli BODRUMA tatile giden insanların 300-400 liraya bakacaklarını sanmıyorum.
Ayrıca günde 10 saatten çocuk bakıp+yemek yapma işi içinde asgari ücret az bir miktar...
Bir sonraki anlaşmalarında aklında bulunsun ucuza gidip sonradan gözün açılınca ne yapsamda fazla alsam derdine düşme kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…