Saati 5.5 tl ye bebek bakmak

Bence yaşça büyük biri benimle neden münakaşaya giriyor o zaman.Ben ne sormuşum gelen cevaplara bakın.Canları sıkılıyor dediklerimi bambaşka yerlere çekiyorlar.Üstelik siteden banlanmaktan korktuğu için daha fazla yorum bile yapmıyormuş pek inandırıcı gelmedi benim bile bu kadar boş vaktim yok.Benim sorum çizgi film değil.Ayrıca üslubunda ne varmış hakaret mi ettim ne yaptım.Onlarla aynı düşünmek zorunda değilim
Elbette kimseyle aynı düşünmek zorunda değilsiniz ama bir şeyi savunurken sağlam argümanınız, deliliniz yoksa;
-Acaba ben yanlış mı biliyorum?
karşımdaki doğru söylüyor olabilir mi?
Diye düşünmekten zarar gelmez.

Yine de hayat sizin hayatınız.
Nasıl biliyorsanız öyle yapmakta serbestsiniz.
Ben 47 yaşında bir eğitimci olarak sadece yorum yapıp, fikrimi yazdım.
Gerisi sizin bileceğiniz iş.

Elbette kimseyle aynı düşünmek zorunda değilsiniz ama bir şeyi savunurken sağlam argümanınız, deliliniz yoksa;

Tamam bende ciddi anlamda soruyorum burdan sadece üsluba takıldım.Ben gayet normal bir şekilde fikrimi savundum elimde sağlam argümanın olmamasıyla üslubun bağlantısı nedir.Ya da ben kötü söz mü kullanmışım anlamadım ve kırıldım?

Karışmdakinin fikrini önemsemem için önce benimle dalga geçmemeleri gerekir, çok önemli değiller .Benden yaşça büyüklerse yargılamadan sorarak cevap bekleyerek konuşabilirler.Onların amacı bana bir şey öğretmek değil öyle olsa benden kaç yaş büyük insan dalga vari konuşmaz benim hakkımda bilmeden konuşarak hakkıma girmezdi

Tamam bende ciddi anlamda soruyorum burdan sadece üsluba takıldım.Ben gayet normal bir şekilde fikrimi savundum elimde sağlam argümanın olmamasıyla üslubun bağlantısı nedir.Ya da ben kötü söz mü kullanmışım anlamadım ve kırıldım?
Genç arkadaşım, sağlam argümanla
üslubun elbette bağlantısı yok.
İlk yorumumda, bu iki konuda,
iki ayrı eleştiri yaptım ben size.
Son yorumumda ise derdimi anlatamayacağımı düşünerek, üslup konusuna değinmedim.

Bana göre üslupsuzluk illa hakaret değildir.
Üye size 'alanda öğretim üyesiyim' diyor siz
'Burda yorum yapacak vakti nasıl buluyorsun
o zaman?' Diye sorarak kendisini adeta yalancılıkla itham ediyorsunuz.
Yaz aylarındayız, üstelik pandemi nedeniyle okullar ve üniversiteler kapalı malum,
hepimizin boş vakti var.

'Sizin öğrencilerinize acıyorum' yazan da sizdiniz.
Bahsettiğim öğretim üyesi arkadaşın ilk mesajları ılımlı ve yanlış bildiğiniz bir hususta size doğrusunu anlatma amaçlıydı.
Ama sonra diyalog tatsız bir hâl aldı.

Ne demiş Yunus Emre:
İlim ilim bilmektir
İlim kendih bilmektir
Sen kendini bilmezsen
Bu nice okumaktır.

Bazen bilmediğimizi, eksik, yanlış bildiğimizi kabul etmek bizi geliştirir.
Umarım süreçte kendini geliştiren bir eğitimci olursunuz.
Sevgiyle kalın.

Son düzenleme:
Son yorumumda ise derdimi anlatamayacağımı düşünerek, üslup konusuna değinmedim.

Yaz aylarındayız, üstelik pandemi nedeniyle okullar ve üniversiteler kapalı malum,
hepimizin boş vakti var.

Bahsettiğim öğretim üyesi arkadaşın ilk mesajları ılımlı ve yanlış bildiğiniz bir hususta size doğrusunu anlatma amaçlıydı.

Ne demiş Yunus Emre:
İlim ilim bilmektir
İlim kendih bilmektir
Sen kendini bilmezsen
Bu nice okumaktır.

Sevgiyle kalın.
Keşke en başta onun bana ne yorum yazdığını bilseydiniz de ona göre benim üslubumu eleştirseydiniz.Bana sormadan çizgi film izlettiğmi iddia etti ben orda anne babası istiyor dememe rağmen neden uyarmadınız dedi.İkinci olarak bu işine geliyor doğrusunu neden söylemiyorsun dedi?Nerden biliyor doğruyu söylemediğimi bunlar itham değilde ne.Kusura bakmayın beni itham edeni bende itham ederim ben gayet saygılı ve üslupluyum.Ben kendimi biliyorum merak etmeyin keşke diğerlerinin yazdığına da aynı tepkiyi verseydiniz.Burda polemik yaratıp konuyu saptıran insanlara nasıl davranmamı bekliyorsunuz.Ben iyi bile davranımdım.Söz konusu diğer kişi zaten benim her soruma dalga vari cevap veriyor.Size bende şunu iletiyim eğitimci objektiftir yanlı değildir.Karşındakini sorgulamadan yargıya varmaz ve konu dışına çıkmaz.Bende size armağan ediyorum ilim ilim bikmektir ilim kendin bilmektir sen kendini bilemezsen.. ☺️

hepimizin boş vakti var.

Ne demiş Yunus Emre:
İlim ilim bilmektir
İlim kendih bilmektir
Sen kendini bilmezsen
Bu nice okumaktır.

Sevgiyle kalın.
Hepimizin boş vakti var bende boş vakti olduğunu anladım ama banlanmak siteye bir iki gün girmemek demek.Bunu sorun eden insan sitede çok dolanıyordur çokta dolu değildir bu da benim fikrim selametle

X