Saati 5.5 tl ye bebek bakmak

2 ay içinde anlaştığınız rakamın üzerinde bir ücret talep etmek etik değil. Saat ücretinizi hesaplamış ona göre artırma yoluna gitmişler zaten. Daha fazla artırın demek bence yanlış. Ben genelde çalışan kişinin tarafında olurum ama sizin yaptığınız bana göre doğru değil. Ek olarak kurumsal bir firmada çalışmıyorsunuz, fazla mesai ücreti istemek biraz tuhaf. Bu taleple gelen insanla ben çalışmazdım muhtemelen daha fazla.
Bu dediğiniz şey emek sömürüsü, muhtemelen çalıştırdığınız insanlara siz böyle davranıyorsunuz. Kurumsal olmayan yerde mesai yok ne demek, vicdana aykırı Bi yorum olmuş. Madem öyle kızcağız 18 saat çalışsın mesai yok diye aynı fiyata. Konu Sahibi senin de ablan sayılırım emeğini böyle insanlara yedirme lütfen. Ohh ne güzel dünya gücü gücü yetenin sırtına binsin, öğrenci diye ben fazladan harclık veririm hepimiz öğrenci olduk

Genc arkadasim,daha cok kucuksunuz,bazi kavramlari bilemiyorsunuz. Oncelikle size sunu soyleyeyim,pandemi vardi musterisi azdi bilmem neydi yok aile faciasi cikmasindi diyerek is hayatinda anlasma yapilmaz. Onlar isveren siz iscisiniz. Her kosulda patron isciden zengindir. İsverene acimaniza,anlayis gostermenize gerek yok. (Fakirse kazanmiyorsa,pandemi varsa kapatsin dukkanini kendi cocuguna da kendi baksin size ne?)Yaparsaniz siz kaybedersiniz. Kimse size az ucretle calisin her isi yapin diyemez ama siz duygusal dusunurseniz hic bir anlasmanizda basarili olamazsiniz. Size tavsiyemiz en basindan iyi dusunun,yapacaginiz isi,yapamayacaginiz isiv ucreti ona gore belirleyin. Patronun kazanci sizi ilgilendirmez,gezdigi tozdugu yedigi de sizi ilgilendirmez. Siz yapacaginiz ise ve alacaginiz paraya bakmalisiniz. Bir dahakine en basindan iyi dusunun ona gore baslayin bir ise. Bu sizin gecici isiniz,uni bitince bir mesleginiz olacak,orada da bu dediklerim gecerlidir.
Mesela pazara gidecekler günün yarısı oturuyorlar dükkanda.Benim çıkış zamanım gelince pazara gidiyorlar bi bahene hep.

Siz şunu anlamıyorsunuz ben en başta anlayış gösterdim pandemiden dolayı şimdi 7 saat oldu 10 saatte asgari verecek e zaten ne kaldı 10 saate? Her şey yoluna da girdi tabiki dile getiricem
Derdinizi duzgun anlatin anlasilir saati buymus suymus.
Haftalik su saate su rakama anlastim
Bu surecte su kadar fazla mesai yaptim verildi verilmedi neyse artik.
Su tarihten itibarende haftalik su saate cikacak ve asgari ucret alicam derseniz insanlarda olur olmazi soyler size
Hem derdinizi anlatmaktan muzdaripsiniz hem herkese kafa tutuyorsunuz

Bana en başta müşteri yok durumlar kötü o yüzden fazla veremem dediler.Ama şimdi her şey normale döndü yine ses yok hakkımı vermeyi bırakın mesai bile vermiyor.Zaten gezdiği beni ilgilendirmez.Ama gezip gezip para yok edebiyatı yapmayacaklar o zaman.Ben evdeyim bi çalışanım dolaba fare assan ölür.Kendileri sanırım dükkanda yiyorlar bende hergün salam yiyorum bu kadar düşüncesiz olunur mu
İste isinize gelmedigi noktada ayrilirsiniz. Asgari ucreti size su anda verse o dolap degisecek mi? Veya siz her gun salam yerine baska bir sey mi yiyeceksiniz? Ogrencisiniz,hangi bolumde okuyorsunuz? Paraya cok mu ihtiyaciniz var?

Mesela pazara gidecekler günün yarısı oturuyorlar dükkanda.Benim çıkış zamanım gelince pazara gidiyorlar bi bahene hep.
O ondan degildir,havalar sicak herkes aksam ustu cikiyor pazara ondandir. Soyleseydiniz,saatiniz gelince alir cantanizi cikardiniz. Fazladan para verseler ne degisecek cok mu dusunceli insanlar olacaklar bir anda?

Benim anlamadigim bu aile genci bi uni ogrencisine guvenip nasil emanet ediyor kucucuk bebegi? Cocuk gelisimi mi okuyorsunuz? Daha onceki tecrubeleriniz ne?
Yok vallaha ne tecrübesi zaten kadının ilk bebeği bana diyor tecrüben yok ama iyisin bu konuda.Halbuki kendi de bilmiyor bebeğe yatırarak su içiriyor kollarından kaldırıp yürütüyor,ben hep koltuk altından tutarım sırtında tutarım.Yastık koyarım.Geçen ben yoktum bana dediler çok kağıt yuttu dikkat et.Halbuki bende öyle bir sorun hiç olmadı hep yanındayım gözüm üstünde hemen alıyorum elinden.Ama onlar benim kadar dikkat etmiyo.Mesela ayağı çıplak bebeğin dedim üşütür boşver sıcak dedi.Ertesi gün ateşlenmiş giydiriyo çorap.Dedim çok sıcak olunca çıkartırsın serinken bile çıkartıyor

İstediğiniz ücreti eylülden itibaren diye anlaşın. Bence de çok az alıyorsunuz. Garsonluk yapın part time. Daha iyi.

O ondan degildir,havalar sicak herkes aksam ustu cikiyor pazara ondandir. Soyleseydiniz,saatiniz gelince alir cantanizi cikardiniz. Fazladan para verseler ne degisecek cok mu dusunceli insanlar olacaklar bir anda?
Şu an asgari istemiyorum sadece saati 8 tl olsun elime 1500 geçsin haftada 42 saat çalışıcam.Ben öğretmenlik okuyorum bebeğin annesi rus evde rusça konuşuyorlar.Ben benekle Türkçe konuşuyorum.Hemde kendimde biraz öğrendim rusça .Bebeği ve annesini çok seviyorum annesi arkadaşım oldu.Ama yabancı bir kadın.Söylemeden akıl etmiyorlar öyle söyleyim.Mesela bebeğin babasına söyledim ücret konusunu anneme söyle dedi.Bana bile annesnin ağzına bakıyor.Kaynana otorite kurmuş gelini çok eziyor.Bende elimden geldiğinde kadını rahatlatmaya çalışıyorum

Bu dediğiniz şey emek sömürüsü, muhtemelen çalıştırdığınız insanlara siz böyle davranıyorsunuz. Kurumsal olmayan yerde mesai yok ne demek, vicdana aykırı Bi yorum olmuş. Madem öyle kızcağız 18 saat çalışsın mesai yok diye aynı fiyata. Konu Sahibi senin de ablan sayılırım emeğini böyle insanlara yedirme lütfen. Ohh ne güzel dünya gücü gücü yetenin sırtına binsin, öğrenci diye ben fazladan harclık veririm hepimiz öğrenci olduk

Çalışanım yok ayol benim, ben kendim çalışanım. Haftada bir temizliğe gelen abla vardı o da yok şu an. Geleyim diye aradığına göre sömürmüyorumdur kadını bence.

Derdinizi duzgun anlatin anlasilir saati buymus suymus.
Haftalik su saate su rakama anlastim
Bu surecte su kadar fazla mesai yaptim verildi verilmedi neyse artik.
Su tarihten itibarende haftalik su saate cikacak ve asgari ucret alicam derseniz insanlarda olur olmazi soyler size
Hem derdinizi anlatmaktan muzdaripsiniz hem herkese kafa tutuyorsunuz
Derdimi anlatmaktan neden müzdarip oluyum yarın zaten konuşucam ama burda paylaşmak istedim

Şu an asgari istemiyorum sadece saati 8 tl olsun elime 1500 geçsin haftada 42 saat çalışıcam.Ben öğretmenlik okuyorum bebeğin annesi rus evde rusça konuşuyorlar.Ben benekle Türkçe konuşuyorum.Hemde kendimde biraz öğrendim rusça .Bebeği ve annesini çok seviyorum annesi arkadaşım oldu.Ama yabancı bir kadın.Söylemeden akıl etmiyorlar öyle söyleyim.Mesela bebeğin babasına söyledim ücret konusunu anneme söyle dedi.Bana bile annesnin ağzına bakıyor.Kaynana otorite kurmuş gelini çok eziyor.Bende elimden geldiğinde kadını rahatlatmaya çalışıyorum
Okul oncesi ogretmenligi mi okuyorsunuz?
Bunlari yapmak zorunda degilsiniz biliyorsunuz degil mi? İs hayatinda onu seviyorum bunu rahatlatiyorum diye bir seye yer yoktur cunku. O patron siz de elemanisiniz bu kadar. Yoksa uzulursunuz. Ben 7 yil kendi isime ek olarak insan kaynaklari yoneticiligi ve kurumsal iletisim direktorlugu yaptim. Patronumun her zaman soyledigi seylerdi bunlar: hicbir isci patronundan zengin degildir.

Ben size özel yazmadım aslında onu. Siz işvereniniz zengin olduğu için istiyorsunuz. Ama diyelim ki karşınızda 3 bin alan bir mühendis var. Benim isyanım ücretlendirme sistemine.
Zaten az kazandığı için başta sustum diye şimdi de susmamı istiyorlar garip.Diyelim cahillik ettim hakkımı yedirdim ee şimdi kafam dank etti susuyum mu napıyım bilmiyorum

Okul oncesi ogretmenligi mi okuyorsunuz?
Bunlari yapmak zorunda degilsiniz biliyorsunuz degil mi? İs hayatinda onu seviyorum bunu rahatlatiyorum diye bir seye yer yoktur cunku. O patron siz de elemanisiniz bu kadar. Yoksa uzulursunuz. Ben 7 yil kendi isime ek olarak insan kaynaklari yoneticiligi ve kurumsal iletisim direktorlugu yaptim. Patronumun her zaman soyledigi seylerdi bunlar: hicbir isci patronundan zengin degildir.
Hayır okul öncesi değil liseden bir branş ilkokul değil .Tabiki de zengin olamam patrondan.Benim tek hatam başta anlayış gösterdim.Şimdi hakkımı aramının zamanı ama baştan tamam dedim diye susup devam mı ediyi bunu anlamadım.Bu şey gibi birinin hakkı yeniliyor e başta neden yedirdin.Ben yazanlarsan bunu anladım

Zaten az kazandığı için başta sustum diye şimdi de susmamı istiyorlar garip.Diyelim cahillik ettim hakkımı yedirdim ee şimdi kafam dank etti susuyum mu napıyım bilmiyorum
İhtiyac sahibi misiniz? Eger oyleyseniz diyecek lafim yok Allah yardimciniz olsun elbette her isi de yaparsiniz. Ama eger ki zevkine calisiyorsaniz,o yaptiginiz isin kariyerinize bir katkisi yok.

Hayır okul öncesi değil liseden bir branş ilkokul değil .Tabiki de zengin olamam patrondan.Benim tek hatam başta anlayış gösterdim.Şimdi hakkımı aramının zamanı ama baştan tamam dedim diye susup devam mı ediyi bunu anlamadım.Bu şey gibi birinin hakkı yeniliyor e başta neden yedirdin.Ben yazanlarsan bunu anladım
İlk elin gunahi olmaz derler. Bundan sonrasi icin iyice dusunun tasinin,haklarinizi gozetin,hak ettiginizi de en basindan isteyin. Anlasma esastir cunku bu tarz islerde. Kurumsal yerler zaten sizi sizden once dusunur hakkinizi verirler. Brans ogretmenligi okuyorsaniz neden cocuk bakiyorsunuz para sorunlariniz mi var? Ailenize mi bakiyorsunuz? Eger oyleyse tamam ama degilse de sizin su anda cok farkli seyler yapiyor olmaniz gerekirdi,kariyeriniz icin cok yanlis bir yerden baslamissiniz.

X