rüyamda 3 harfli gördüm çok korktum yardım !!!

Bizimde bir akraba evde yabancı erkekler görüyordu geceleri yalnız kalamıyordu bu yüzden.

benim anneme de gençliğinde çok dadanırlarmış.(Sebep olanlar cinse tabi) Kendini bir anda alakasız yerlerde buluyormuş.Mesela bir merada ölü koyunlarla vs. Ama gözlerini kapatıp dualar okuyunca kendini tekrar olduğu yerde buluyormuş.Eski evimizdeyken oluyormuş ama artık taşındık kalmadı öyle bir şey.Bir de anneme çok malum olur.Kadın rüyasında her şeyi görür.Abimin 6 sene çocuğu olmadı tüp bebek tedavisine başladılar daha çok yeni hamileymiş haberi yok.Annem hamile olduğunu birinin ona söylediğini erkek olduğunu adını söyledi.Gerçekten erkekti ve ona rüyasında ona söylenen adı koyduk.En son ki rüyasında sabah kalktı amcam ölecek dedi akşama ölüm haberini aldık:18:

Bu anlattığımız her şey kişi ve Allahın arasındadır belki cindir belki de psikolojik bir rahatsızlık bilemeyiz ki?
Korkmamak gerekiyor işte, ama ben tam tersi bebekken de tırsak bir bebekmişim zaten, her şeyden korkan, ağlayan.. Kız kardeşim gece tuvalete gidemiyor, çünkü o giderken ben o sırada uyanır da onu görürsem çığlık atıyorum evin içinde, emekleyerek gidiyorum artık tuvalete diyor.

Babam da hiç inanmaz cinlere, cin neymiş? bana gelsinler bakalım der..

Ne denir ki bu duruma? Bilemedim.. :44:

Son düzenleme:

evet, bazı insanlar böyle şeyleri yaşıyolar...
duanin gücünü bi kez daha anlamış oluyoruz işte..
benim annemlerde köyde toprak evlerde yaşıyolarmıştı 40 sene önce..
orda da çok olaylar yaşamışlar...
hatta eskiden daha çokmuş böyle şeyler..

evet evet aslında korkutmamak lazım gerçekten de insan acaba mı diyor o an ister istemez aklına geliyor:18:

bilimsel açıklamasına katılıp fazla kurcalamamak en iyisi

Benim annneannemin, teyzemin gözüyle şahit olduklarını bir duysanız?
Babam o zaman da bu kızın yanında anlatmayın böyle şeyler dedi, 24 yaşında oldum hala der.

evet evet aslında korkutmamak lazım gerçekten de insan acaba mı diyor o an ister istemez aklına geliyor:18:

Aslında bence de dallanıp budaklanmasa herkes için daha iyi olur..

evet ,şöyle yazıyı da ekleyeyim (hem de zaman gazetesinin haberi):

Halk arasında 'karabasan' olarak bilinen uykudan uyanamama hali ruhsal bir sorundan kaynaklanmıyor.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre, Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla İlhan, karabasanın bir hastalık olmadığını söyledi. Prof. İlhan, uyurgezerlerin uyku felcini yaşamadıkları için uykularında hareket ettiklerini belirtti.

Uykudan uyandınız, bilinciniz açık ama bir türlü kendinize gelemiyorsunuz. Üzerinize kapkara bir ağırlık çökmüş sanki, kalkmak istiyor ama kıpırdayamıyorsunuz. Bağırıyorsunuz ama sesiniz çıkmıyor. Tam boğulmak üzere iken son bir hamle ile silkinip gözlerinizi açtığınızda kâbus bitiyor. Halk arasında 'karabasan' denilen bu hale cinlerin, kötü ruhların veya psikolojik rahatsızlıkların sebep olduğu düşünülür. Sık sık bu tür uyku sorunu yaşayan kişiler de kendilerinde psikolojik bir bozukluk olduğunu sanarak üzülürler. Oysa karabasanlar, bir hastalık veya bozukluktan kaynaklanmıyor.

Dünyanın her yerinde insanların aynı şekilde tarif ettiği ve tıp dilinde 'uyku felci' denilen bu hal, tamamen uyku sırasında gelişen fizyolojik bir durum sebebiyle oluşuyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla İlhan, uyku felcinin bir hastalık olmadığını, sebepleri ortadan kaldırılınca düzeleceğini söylüyor.

İnsan uyurken belli aralıklarla REM ve NonREM denilen evreler yaşıyor. Rüyalar REM döneminde görülüyor. İnsan beyni, rüya görürken geçici olarak vücudu hareketsiz hale getiriyor yani felç ediyor. Bu sayede insan rüyasında yaptığı hareketleri gerçekte yapamıyor. Prof. Dr. Atilla İlhan, "Eğer bu felç yaşanmasa, mesela rüyasında futbol oynadığını gören kişi gerçekte de bacaklarını hareket ettirirdi. Veya gerçekte de yürür, konuşurdu. Uyurgezerliğin sebebi de bu felcin yaşanmamasıdır." diyor. Prof. Dr. Atilla İlhan'ın verdiği bilgilere göre, uyku felci, beyin uyanıp bilinç açıldığı halde bedendeki felcin devam etmesi durumunda yaşanıyor. İnsan bedenini hareket ettirmeye, gözlerini açmaya, konuşmaya çalışıyor ama vücudu hâlâ felç olduğu için bunu başaramıyor ve korkuyor. Bu hal, kişi tekrar REM uykusuna dönmeden önce veya tamamen uyanmadan birkaç saniye veya birkaç dakika sürüyor. Nadiren çok uzun sürdüğü de oluyor. Uyanma ile felç halinin bitmesi gerekirken bu tarz bir irtibatsızlık yaşanmasının sebebi tam olarak bilinemiyor. İlhan, hasta hi-kâyelerine göre tespit edilen etkenleri şöyle açıklıyor: "Uyumadan önce ağır yemek veya uzun süreli açlık hali, stresli bir yaşam tarzı, çok uyumak veya az uyumak, düzensiz uyku saatleri, yanlış ve rahatsız bir yatma şekli gibi birçok etken uyku felcine sebep olabilir. Düzenli ve yeterli uyuma, stresten uzak durma, akşam yemeklerine dikkat etme gibi tedbirlerle bundan kurtulmak mümkün."

İlhan'a göre, bazen tam uykuya dalacakken boşluğa basmış gibi hissedip ürkmek de vücudun REM dönemine geçerken aniden felç olmasıyla ilgili ve herkeste olabilir. Ancak, derin uyku sırasındaki 'atma' denilen bacak hareketlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bunların sara nöbeti olma ihtimali yüksek.

arkadaşlar ne kadar kabul etmemeye çalışsak da, herşeyin bi bilimsel açıklamsı var (ben buna katılmıyorum) diye kendimizi rahatlatmaya çalışsak da kaçamıyoruz bazı şeylerden değil mi?
Kuran'da yazan bişey için, ben inanmıyorum, bilimsel olduğunu düşünüyorum demek de, Allahın gücüne gider diye düşünüyorum ben...
böyle bişeyden şüpheleniyosak, bol bol okuyup, Allaha sığınmaktan başka çaremiz yok...

Bende herzaman rüyada uyanık olduklarını bu yüzden böyle bir şeye inandıklarını sanırım. Yani uyurken rüya gördüklerini ama rüyanın icinde olduklarını anlamadıklarını ve bunu gercek yaşattıklarına inandıklarini sanırd. Yukarda bir arkadaş bunun Kuran'da yazdığını söylemiş..

bilimsel açıklamasına inanmak Kur'an'ı reddetmek değil ki :) cinler var da(benim inancıma göre ), gelip bize sataştıkları kesin değil yani

Eşin cinlere inanır, bende öyle.
ama yemek konusunda sanırım iyi açıklamadım. Ehh annasi, babası öğretmemişki, günah olduğunu, ekmeyin üstüne basmamız gerektiğini:)

burda açıklandığı gibi açıklarsam ne demek istediğimi anlayacakdir.

aciklamaniz için tskler!

bilimsel açıklamasına inanmak Kur'an'ı reddetmek değil ki :) cinler var da(benim inancıma göre ), gelip bize sataştıkları kesin değil yani

Bir yere gitmiştim ben emlakçıya karşısı hoca mı neymiş dışarıda bekleyen genç bir kız bir de annesi vardı. Kız kendisi burda ama ruhu yok, gözleri bir noktaya kilitlenmiş, uyuşmuş gibi, annesi diyor ki kıza; orda mısın?

Ben şok! E burda ya, sorulur mu şimdi o soru? Başkasına diyor herhalde diyorum.

Kız başıyla evet dedi, kadın bu sefer o da burda mı? dedi, ben bakıyorum banklarda sadece 3 kişi oturuyoruz ben, anne ve kız! Kız evet dedi anne devam, nerde diye sordu gözleriyle karşı duvarı işaret etti.

Ben başladım salavat getirmeye korkudan, kız bana döndü kilitledi gözlerini, ben sırıttım korkudan baktım oda bana güldü sonradan, ama bakışları çok tuhaftı ne yalan söyleyim ben korktum şahsen, annesi dua okuyor kıza tekrar et diyor edemiyor kız bebekler yeni söker ya konuşmayı o şekilde çıkıyor kelimeler..

Dedim smuwiLa fazla merak iyi değildir sen topukla en iyisi.. :18:

Son düzenleme:

Yani, bırakın cin korkutmasını nimet sonuçta..

bana kücükken cok olurdu böyle garıp, acıklanması zor olan durumlar..

korkunc rüyalar görürdüm..anneme anlattıgımda kucagına alır dua okur ve aklına getırme öyle seyler derdı.. hatta bu yasımda ısıksız uyumam eger yalnız yatıyorsam odamda..ımkanı yok uyuyamam yanı..

ben mesala hep karanlık yerlerdeydım, sonra teyzem cıkıyor karsıma elımden tutup bıryerlere götürmek ıstıyor ama tuhaf bakıyor..ben hıssedıyorum o benım teyzem degıl ama korktugumu cakmasın dıye tutmak ıstıyorum elınden bırden gözlerım acılıyor ve annemın kucagındayım, terlemısım bu tür rüyalar cok görürdüm..

annem, anneannem fln cok dualar ettıler, kursun fln döktürler .. yasım 5-6 flndı.. cok net hatırlıyorum ama..

sımdı cok sükür yok öyle seyler..tek tük kabuslar görürüm ama cınle alakası yok bılıyorum..günlük olaylardan etkılenme ıste.

Esmanur benim annemde ayni senin annen gibi gordugu butun ruyalar iyi yada kotu cikiyor ruyasinda bir ara kardesimi gordu biraz kotu olarak kardesimi uyardi ertesi gun okul cikisi kardesim bir kavganin ortasinda kalmis kavga eden 2 grubu ayimak icin ugrasiy or annemde ruyayi aynen boyle gormus yine bir ruyasinda komsumuzu goruyor kadini hamile olarak goruyor ve dogum yapiyor erkek cocugu oluyor bu ruyayi annem kadina anlatiyor kadin boyl bir durum yok diyor fakat bir kac gun sonra hamile oldugu ortaya cikti ve simdi erkek bebegi oldu yine bir ruyasinda beni gormus bana gorucu gelmis ruyasindaki kisilerin isimleri hangi sehirde yasadiklari falan hepsini ruyasinda gormus dedigi gibi o insanlar geldi ruyasinda gordugu kisiler isimleri yasadigi sehir falan hepsini ruyasinda gormus banada anlatmisti tabi biz sok oklduk.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…