Ruh Hastası Eş ile Kavga ve Tatil Planı. Yarın gitmeli miyim?

Normalde aile terapisti derim, ama sizin durumda öyle bir öneri ile icim rahat etmez. Kendinizi "travmatik cocuklugu vardi" diye bunu cekmeye mecbur hissetmeyin. Hepimizin travmalari var, ama biz gidip baskalara psikolojik veya fiziksel siddet uygulamiyoruz. Kendinizi kurtarmaya bakin. Bu herif sizin sagliginizdan önemli degil. Ha tatile gelince: Asla gitmem. Bastan böyle biri ile tatil plani yapma yalnis. Insallah cocuk yoktur

Okuyamadım yarışı yetti. Yeterrrr diye bağırıp bosanmalisin ,bosanmam diyorsan da çocuk yapma.

Yargilamadan merak ederek soruyorum. Neden evlendiniz? Nisanliyken, sevgiliyken baska biriydi de evlenince mi basladi bu kotulukler?
Değildi.
O zaman bahaneler vardı. İş bulamamak, depresyonda olması, aileyi görmemek için başka evde yaşaması gibi. Bana hiç kötü davranmadı o yıllarda. Sorunları geçecekti mutlu olacaktı. Ailesi ile bir haftasonu yemek yemediği, 5 yıl başka şehirde, evlenmeden 3 ay önce başka evde yaşıyor diye evlendim. Nikahtan sonra üçüncü gün anneme gideceğim diye aileci oldu..

Yok çok şükür. Düşünmedim.

Tam size üzüleyim diyorum, kendine bu hayatı reva gören birine üzülemiyorum. Kendi değerinizi, kıymetinizi bilin lütfen. Size "geber" diyebilen biriyle evli kalabilme motivasyonunuz nedir?
Bu soruyu daha az yaralayıcı sorabilirsiniz. Ben motivasyonum var demedim. Gücüm yok dedim. Artık öyle yoruldum ki beynim o an kaostan kaçmanın yolunu arıyor ama kalkıp adım atamıyorum. Bana üzülün diye merhamet de dilenmedim zaten. Sizin başınıza gelmeyen şeyler için insanlara küstahlık yapma motivasyonunuzu kıracak deneyimler yaşamamanızı dilerim yine de.

Sorun artık tam olarak bu. Aile değil. Onun sorumluluk alarak çözüm üretememesi. Sadece üzülüyor, şikayet ediyor ya da üste çıkıyor ve mağdurum diyor. Ailesiyle görüşmüyor (kovulduğu için) bunu çözüm olarak yaptığını söylüyor ama her gün de görüşmediği için sızlanıp arıza çıkartıyor.

Reactions: Gao
Kadersizlik olmus oyleyse, bazen gozumuz de kor olabiliyor, seviyoruz, hepimizin gecmisinde travmalari olabilir diye diye kendimizi avutuyoruz. Hakkinizda hayirlisi

Hiçbi bahanem yok.
Çocuğum yok.
İşim var.
Ailem sorun çıkartmaz.
Yoruldum. Oturup boşanalım desem kavga eder.
Evi toplayıp kaçsam rezillik çıkar.
O boşansın desem boş yapar ama beni bırakmaz.
Ailesinde ve onda ciddi maddi alacağım var ve bi kısmı elden. Para da bahane değil ya.
Keşke bir hizmet olsa. Sen tatile git gel. Dönüşte boşanmış olacaksın bu da yok olacak, evin de burası diye. Yaparım..

Yazdığım mesajda sizi yaralayan, size küstahlık yaptığım kısım tam olarak neresi acaba? Konu eşiniz olunca birşey yapmaya gücünüz yok ama klavye başında maşallah iyisiniz. Neyse hayat sizin hayatınız, nasıl istiyorsanız öyle yaşayın. Hayırlı forumlar...

Eşiniz sağlam bir narsist

Yorumlara baktım da... Onu yapamam şöyle olur, bunu yapamam böyle olur. İş, aile desteği var ama bu narsisti ısrarla çekicem.

Bu forumda sizin gibi bir çok kadın var, aradıkları şey tam olarak sihirli değnek. Veya böyle derdini anlatacak, Mune butona basacak adam çat diye düzelecek. Ama neden bilmiyorum foruma ısrarla o düğmeyi koymuyorlar. Zaten birkaç kişiden duymuştum bu site insanları boşatmaya çalışıyor

Bu forum ümitsiz vakayı yaşamayı seçenler için bazen verimsiz olabiliyor.

Bunca şeye rağmen boşanmak yerine tatile gitsem mi gitmesem mi diyen de siz… yani eşiniz kısmen haklı, bakın. Bunlara izin veren sizsiniz. Ürtiker olma nedeniniz bu adamdan boşanmak yerine bu adamla evli kalmaya devam ettmek. Yani suçlu yine bunlara izin veren siz

Mesele aileci olması vs değil geçimsiz bir ruh hastası kimsesiz olsa bile hayatı size bezdirir. Keşke böyle kararları almak için daha sağlam bir psikolojiye sahip olabilsek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…