Rota aşısı yaptırmalımıyım

Kalpsev

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2023
102
39
27
Dün 3 lü verem aşısı vuruldu Bebeğim Hemşire rota aşısından bahsetti Rota aşısı yaptırmalımıyım çok kararsızım bebeğim 2 aylık hemşiremiz rota aşısından bahsetti yaptırmak isterseniz 25 gün sonra özellerde 2000 filan yapılıyor sanırım dedi hemşireye sordum gerekli mi sizce dedim dedi benim çocuğum olsa yaptırırım.

Ben şahsen yaptırmadım ama kimseyi de yaptırmaya yaptırmamaya teşvik etmem . Hemşiremize sordugumda çok gerekli bi aşı olsaydı diğer 3 lü aşıların arasında olurdu dedi . Yani devlet ücretsiz yaptırırdı dedi . Eltim yaptırdı çocuğu astım,bronşit ve geçmek bilmeyen tıkanıklıkla boguştu. Bundan kaynaklımı bilmiyorum ama

Teşekkür ederim bende kararsız kaldım yani dediğiniz de mantıklı yada pahalı olduğu için mi acaba özeller yapıyor

Kesinlikle yaptır. Oğlum rota virüsüne yakalandığında 7 aylikti. İshal kusma ateşi vardı. Ve en son yüksek ateşten havale geçirdi. O kadr yüksekte değildi ateşi ama bagisikli düştü. Öldüm öldüm dirildim. Bilseydim kesinlikle yaptirirdim

K Kalpsev 3 bebeğimin 2 sine yaptirdim . 2. Bebeğimde durumum yoktu yaptırmadım rotaya yakalandı hastanede yattı. Zaten ağızdan damla şeklinde eczaneden alıp sağlık ocağında yapıyorlar. Özele gitmen şart değil. .

Ya şimdi bişey dicem olmuycak rota ile astım bronşit tıkanıklığın ne alakası var ya çocugun ayagı taşa takılsa aşı oldu ondan mı oldu acaba diyceksinğz heralde herşeyi aşıya bağlıyorsunuz

cümlemin sonunuda da okumadan yorum yapman da ne bileyim . Ben olanları söyledim kesin bişey konuşmadım

Yeğenimin aşısı yoktu 5 gün kusma ishal şikayeti ile hastanede yattı . Ben çocuklarıma yaptırdım. Bizde ve yaptıran tanıdıklarımda da bir yan etki olmadı. Önermeyen bir çocuk hekimine de hiç rastlamadım.

Ben tüm aşıları özel de dahil yaptırdım ama sadece ağızdan çocuk felci ve rota aşısını yaptırmadım. Rota aşısı bağırsak düğümlenmesine sebep olabiliyor sevmiyorum demişti doktorumuz. Ağızdan çocuk felci de çocuk felcine neden olabiliyor ki zaten çocuk için değil kaka yoluyla aşı olmayanların bağışıklığı için yapıldığı için ben yaptırmadım hiçbir çocuğuma.
Çocuğum rota oldu,şükür bir sorun olmadı.

Canım ben yaptırdım.butun özel aşıları. Gerekli olsa devlet yapardı kısmına katılmıyorum. Rahim ağzı kanserini önleyici aşı da var. Gerekli ama devlet yapmıyor.

10 gün kusma ishal hastanede yattı (Ateş diye hastaneye gittik oradaki rotolı çoçuktan bulaştı muhtemelen hava yolu ile bulaşabiliyor) yapmadığıma pişman oldum yani siz bilirsiniz yine de ama sanırım yaptırırım ben 2. Çoçuğuma

Sağlıkocağında doktor mu yapıyor hemşireler mi acaba siz öyle mi yaptırdınız

Teşekkür ederim bakalım yaptırabilirim

Canım ben yaptırdım.butun özel aşıları. Gerekli olsa devlet yapardı kısmına katılmıyorum. Rahim ağzı kanserini önleyici aşı da var. Gerekli ama devlet yapmıyor.
Bebeklere yapılan şeyler ücretsiz olsa ya keşke ne olur sanki suriyeliler maşallah ya 6 7 tane doğuruyor bizim burda ben daha ilk 1tane çocukla zor ilgileniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…