Rota aşısı yaptırmalımıyım

Ben tüm aşıları özel de dahil yaptırdım ama sadece ağızdan çocuk felci ve rota aşısını yaptırmadım. Rota aşısı bağırsak düğümlenmesine sebep olabiliyor sevmiyorum demişti doktorumuz. Ağızdan çocuk felci de çocuk felcine neden olabiliyor ki zaten çocuk için değil kaka yoluyla aşı olmayanların bağışıklığı için yapıldığı için ben yaptırmadım hiçbir çocuğuma.
Çocuğum rota oldu,şükür bir sorun olmadı.
Teşekkür ederim hala karar veremedim ya

Rota çok tehlikeli bir virüs. Çok kolay bulaşıyor ve süründürüyor. Ben şahsen rota ve meningokok olmak üzere tüm özel aşılarını yaptırdım ve yaptırıyorum. Düşünmedim bile ve açık aşı düşünenleri de anlayamıyorum. Asilarin fiyatı dövize bağlı çok değişken olduğu için de eczaneden toplu aldım hatta. Günü geleni eczaneden alıp sağlık ocağında yaptırıyorum. Bexsero aşısına ağır diyorlar benim oğlumda o bile yan etki yapmadı. Yapsaydı bile hasta olmasındansa yan etki yapmış olmasını tercih ederdim.

Sağlıkocağında doktor mu yapıyor hemşireler mi acaba siz öyle mi yaptırdınız
Hemşireler ağızdan damlatiyor. Evet iki dozuda eczaneden aldım sağlık ocağında yaptirdim. Sanırım yapilmasininda sınırı var yanlış hatırlamıyorsam 14-15 haftayı geçmemiş olacak bunuda hatırlatmak isterim ben 3. Ve 5. Ay kontrolünde yaptırmıştım

Aşıyı eczaneden para ile alıyorsunuz sağlık ocağı yapıyor. Ücretli ücretsiz hepsini yaptırdım. Arkadaşlarımın çocukları rotadan hastanede yatarken kızım sokakta sağlıklı bir şekilde koşuyordu.

Aşı konunuzdan ziyade durumum yoktu aşıyı yaptıramadım diyenleride asla anlamıyorum parası olmayan çocuk yapmasın para yok diye çocuğa aşı yaptırmıyorlar çocuklar hastanede helak oluyor hastalıktan

Dün 3 lü verem aşısı vuruldu Bebeğim Hemşire rota aşısından bahsetti Rota aşısı yaptırmalımıyım çok kararsızım bebeğim 2 aylık hemşiremiz rota aşısından bahsetti yaptırmak isterseniz 25 gün sonra özellerde 2000 filan yapılıyor sanırım dedi hemşireye sordum gerekli mi sizce dedim dedi benim çocuğum olsa yaptırırım.
Rota aşısını araştırırsan eger süt alarjisi yapma riskiyle karşılaşacaksın. Kâr zarar sen karar ver. Bizim halihazırda alarjimiz olduğundan ben yaptırmamıştım . Bu Alarjiyle yaşamak da çok zor ancak yaşayan anneler bilir

Rota aşısını araştırırsan eger süt alarjisi yapma riskiyle karşılaşacaksın. Kâr zarar sen karar ver. Bizim halihazırda alarjimiz olduğundan ben yaptırmamıştım . Bu Alarjiyle yaşamak da çok zor ancak yaşayan anneler bilir
Benim bebeğim alerjik ve yaptırdım olumlu olumsuz bir etkisi olmadı. Doktorumuz alerji konusunda uzmanlasmis bir doktor ve kendisi direk yapılmasını önerdi

biz yaptıracaktık nasip olmadı. Geçen ay bebeğim bir hafta hastanede yattı. Rota yüzünden
Daha bu ve bunun gibi yorumlari gorup de suphede kalmak gereksiz. Birilerin bir sey olmamasi bir referans degil. Bazıları gebelikte sigara iciyor mesela cocuklari sag salim doguyor. Ama iki soru var 1. Gercekten saglikli mi 2. Ya saglikli olmasaydi.
Ben de bir örnek okudum. Rota nedeniyle hidrosefali olup ölen bir çocuk. Ihmal edilecek bir sey degil. Devletin isleyisi cok bürokratik. Dolayısıyla aşıyi karsilamamasi gerekmiyor oldugu anlamına gelmez. 10 gün sonra doguracagim tüm özel asilari yaptiracagim. Kendim de 28. Haftada adacel vuruldum ücretli olarak.

Bebeklere yapılan şeyler ücretsiz olsa ya keşke ne olur sanki suriyeliler maşallah ya 6 7 tane doğuruyor bizim burda ben daha ilk 1tane çocukla zor ilgileniyorum
Kesinlikle katılıyorum. Ben Etlik Şehir Hastanesinde doğurdum. Suriyeli kayniyordu. Ve Türkçe bilmiyorlardı bile. Ellerinde ,kucaklarinda , karinlarinda. Çocuklarımız heba olacak

2022 yazında iki çocuğum da denize gitmiştik ordan kaptılar. Ben böyle illet bir hastalık görmedim. Hastaneye yatış tek çözümdü ama her gece acile gidip serum taktırıp eve geliyorduk bu böyle 1 hafta sürdü. Toplamda 15 gün sürdü.[/QUOTE]

Ben de yaptırdım çocuğuma.Yan etkisini görmedim.Kuzenim yaptırmadı hastanede 2 gün yattılar.

Aşı konunuzdan ziyade durumum yoktu aşıyı yaptıramadım diyenleride asla anlamıyorum parası olmayan çocuk yapmasın para yok diye çocuğa aşı yaptırmıyorlar çocuklar hastanede helak oluyor hastalıktan
Bu biraz abartılı yorum olmuş. İnsanın başına ne geleceğini bilemezsin. Bir anda iflas edebilirsin.

2. Ay aşılarını yaptırırken bana oradaki hemşire 3. Ayda çocuk doktorundan reçete alın , eczaneden alın aşıyı yapalım dedi ama reçetesiz alıyor yaptırıyor herkes … sizler doktora mı gittiniz ? Yoksa direkt eczaneden alıp mı sağlık ocağına gittiniz ? + iki markası varmış rotanın 2 doz ve 3 dozluk siz hangisini aldınız

2. Ay aşılarını yaptırırken bana oradaki hemşire 3. Ayda çocuk doktorundan reçete alın , eczaneden alın aşıyı yapalım dedi ama reçetesiz alıyor yaptırıyor herkes … sizler doktora mı gittiniz ? Yoksa direkt eczaneden alıp mı sağlık ocağına gittiniz ? + iki markası varmış rotanın 2 doz ve 3 dozluk siz hangisini aldınız
Bizde reçete almadık eczaneden alıp sağlık ocağına götürdük direk hatta ordaki kadın siz evde bile verebilirdiniz gelmenize gerek yoktu dedi 🙄 biz rotateq yaptırdık

ben yaptırdım 24 haziranda yan etki yaşamadık. bağırsak düğümlenme durumu eski içerikte, sonrasında güncellenmiş, yıllar olmuş.
tamamlayıcı sigortası olanlar özel sigorta ödüyor ilaç limitinden

Ben yaptırmadım bana sağlıkocağında ki hemşiremiz söyledi önerdi dedi özele geçiyor özellerde 1 2bin arasıdır filan demişti kendilerinin VS yaptığını söylemediler doktorlar öyle bişey söylemedi.

Dün 3 lü verem aşısı vuruldu Bebeğim Hemşire rota aşısından bahsetti Rota aşısı yaptırmalımıyım çok kararsızım bebeğim 2 aylık hemşiremiz rota aşısından bahsetti yaptırmak isterseniz 25 gün sonra özellerde 2000 filan yapılıyor sanırım dedi hemşireye sordum gerekli mi sizce dedim dedi benim çocuğum olsa yaptırırım.
Evet yaptırın önemli bir virüs. Yakalanırsa hastanelik yapabiliyor bebekleri. Hatta tüm aileye bulaşan vaka gördüm.
Geçen ay 1700 TL ye yaptırdık özel hastanede. Ağız yoluyla yapılıyor, herhangi bir yan etki, ateş vs yaşamadık.

Bugün yaptırmazsanız Allah korusun yarın öbür gün o virüsü kaparsa çok pişman olursunuz.
Gözünüzü korkutmak istemem ama eşimin tanıdığı bir çift vardı. Kadın 1.5 sene önce falan doğum yaptı. Doğum öncesi, sonrası ortalukta aşı karşıtlığı propagandası yapıyordu. Hani şu " biz Amerika'nın büyük oyununu çözdük, aşılar ilaç şirketlerinin uydurması, siz cahilsiniz, ben çocuğumun vücuduna bilerek zehir verdirmem, kaynımın kızı aşı olunca böyle böyle oldu, biz aşı yaptırmadık hamdolsun çocuğum asla hasta olmaz vsvsvs" söylemleriyle gezen üstün zekalı(?) tipler var ya onlardan biriydi. Sonra ne mi oldu? Bebekleri rotavirüsten 15 gün sürünerek hastanede yattı sonra da öldü. Evet öldü. Annesinin babasının çok bilmişliğinden, cahilliğinden 2-3 aylık bebek öldü.
Çocukluk dönemi aşılarını yaptıran daha hiçbir bebeğin genel bir sağlık sorunu yaşadığını görmedim. En fazla aşıdan kaynaklı basit yan etkiler oluyor.illaki istisnalar vardır da tabi genel bir yorum bu. Ama aşısızlıktan ölen onlarca çocuk biliyorum.
Tedbirsiz olup da Allah korur diye beklemek çok saçma. Sonuçta önce tedbir sonra tevekkül diye boşa denmemiş.

Ben yaptırdım.alie hekimi,ikinayri Dr ve eczacimiza sordum.hepsi yaptır dedi.eczacimiz ikizlerine yaptırdı.kanli ishal olarak böbrekleri zarar gören bir çocuğa şahit olunca iyikide yaptirmisim dedim

X