Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

Nazlımmm bunu sana özel mesaj olarak atmayı denedim ama ayarlarını düzeltmen gerekiyor canım. İşte özelden attığın sorunun cevabı...
Benim bahsettiğim bitkinin adı karabaş otu. Aktarlarda bulabilirsin. Akşam yemeğinden iki saat sonra içilecek. Kaynamış bir bardak suya bir tatlı kaşığı koyup üç dakika kısık ateşte demliyor ve üç dakikanın ardından hemen süzüyorsun. Ilıyınca şeker katılmadan içilecek. Ben faydasını görddüm. Ama annenin tanılarını duymamıştım ben. Benim Romatoid artrit. Eğer hocamla görüşürsen annenin tahlil sonuçlarını, teşhisini sorar ve bilgisayarına kaydeder ve sana doğru kürü önerir. Ama kürü sipariş etmek ister misin yoksa aktarlardan mı alırsın bilemem. Ben ilk olarak kiraz sapı ve ısırgan otundan karışık bir kürle başlamıştım tedaviye. Ama kortizonu 16 mg olarak kullanıyordum o sıralar. Bu nedenle de etki etmedi bana. Hocam bu kürü bedavadan gönderdi bu yüzden fiyatını bilmiyorum. Ama diğerinin fiyatı 107 YTL idi. Fiyatını öğrenmeden sipariş etmemeni tavsiye ederim. Ama aktarlardan temin de edebilirsin. Bu arada annene doktorunun verdiği ilaçları yazarsan sevinirim. Kortizonun dozajı az ise diğer kürü de öneririm. Kiraz sapı veısırgan otundan oluşan kürü yani. Merak edersen onun hazırlanışı da şöyle: Yarım litre kaynar suya ilk olarak 25-30 edet kiraz sapı atılır. 3 dk kısık ateşte demlenir. Sonra 1 tatlı kaşığı ısırgan otu ilave edilir. 3 dk sonra ocak kapatılır. Ilıyınca süzülür. Yarısı kahvaltıdan 1 saat sonra, diğer yarısı öğle yemeginden yarım saat önce içilir. İki kürü bir arada uygulamayın. Ya içinden birini seçin ya da hocamla telefonda görüşüp size hangisini tavsiye edeceğini öğrenin. Sağlık şakaya gelmez değil mi canım. Annene de acil şifalar dilerim...

İbrahim Adnan Saraçoğlu
Tel noları: 0216 385 28 28 - 0216 385 95 96

link veremiyorum kurallar yüzünden. Özel mesaj ayarını yaparsan özelden verebilirim canım.

hidroksiklorokin,plaquenil,200 mg.
cevimelin.pilocarbine hidroklorid. ve bunun gibi çok sayıda ilaç,üzgünüz bu aralar.bugünde annemin bir ayağı tutuldu kaldı.şaşkınız...

cevimelin.pilocarbine hidroklorid. ve bunun gibi çok sayıda ilaç,üzgünüz bu aralar.bugünde annemin bir ayağı tutuldu kaldı.şaşkınız...

Üzgünüm canım bu ilaçları hiç duymadım. Farklı birşey olabilir. Allah şifa versin. Biliyorum çok zor. İlaçlar fayda etmiyor mu canım? Bu ilaçlardan biri kortizon olabilir mi acaba? Kortizon ağrıları keser ama... Ne dicemi bilemedim. Allah kimseyi sağlığıyla sınamasın..

şunu belirtmek isterimki arkadaşlar rheutroyu kullanmak isteynler varsa kullanmasın faydasını görmedik hala

a.s.geçmiş olsun öncelikle..."hidroksiklorokin"dediğin ilacı "quensyl "adıyla yıllarca kullandım ben,türkiye'de yoktu,dışarıdan getirtiyorduk...sadece biraz daha basit olanı verem savaş dispanserlerinde ücretsiz veriliyor o da "kinin" ...6 ayda bir göz kontrolü yaptırmayı ,ihmal etmeyin,gözü olumsuz etkileyebiliyor.

Merhaba arkadaşlarım,
saatlerdir bu satırları okuyorum.hepinize acil şifalar diliyorum.Ege üniversitesinden bir prof.da muayene olduk.adam aldığı 200 milyon lirayı tam 3 defa saydı.ya bu şekilde davranılırmı.
bir hafta sonrasında annemin ağrılarının çok olduğu bir zamanda aradığımızda bizi tanımadı.adama karşı güvenimiz azaldı.ilgisizliğine hayret ettik.
İzmirde yaklaşımı bilgisi ve çözümlemeleri iyi olan bir romotolog tanıdığı olan varmı.
evet annemin ağrıları her gün artıyor.sanırım atak zamanı.sağ bilek ve sol kol simetrik olarak tutuluyor.yada tam tersi organlar bilek,parmak,ağrılarını çekiyor.
teşhisde konulamadığı için (bizce konulmadı)sıkıntılıyız.şimdilik QUENSYDL ve uyku düzenleyici ilaç verdiler.anacığıma çok üzülüyorum.çok ağrım var sanki kemiklerimi oyuyorlar demekte.ve bu beni kahrediyor...
lupus yada benzeri romatizmal hastalıklarıda inceledim.çok farklımıdır teşhisleri birbirlerine benzerlikleri nerede farklılaşır.
hepinize acil şifalar.

hepinize teker teker geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum..
ben de RA hastasıyım yaklaşık üç senedir uğraşıyorum, şu anda çapada tedavim sürüyor. QUENSYL ve Methotrexate kullanıyorum. fazla iltihap olmadığından kortizonu tamamen bıraktık (daha önce 1 tane alıyordum 5 mg.)
bu arada benim teşhisim konulurken LUPUS üzerinde duruldu, göz kuruluğu testi için göz muayenesine gönderdiler, normal seviyelerde çıktı sonuçlar. bildiğim kadarıyla paylaşayım, göz kuruluğu ve ağız kuruluğu olduğunu biliyorum lupusta. onun dışında çok zor ayırt edilebiliyor sanıyorum,
tekrar geçmiş olsun. allahım nerde varsa hepsine derman versin..

Canım bu hastalıkta böyle kemik ağrısı çok oluyor. Tahminim pek bi farkı yok bizimkinden. Ben de quensil ve methotrexat kullandım. Ağrılar benim de aynı şekilde. Bu gün ellerim ve ensem çok ağrıyor. Bir de bacaklarım. Yeniden kontrole gitmeyi düşünüyorum. Kortizonu 8 kullanıyorum. Ama sanırım artık o da yetmiyor. Bu gün fazladan 16 attım ağrılarım geçmeyince. İki üç gün böyle denicem. Geçmesse yeniden giderim doktora. İyi bir doktor ben de bulamadım burada. Dahiliye doktoruna gidiyorum şimdiik. Ankara'da doktorum vardı. Ama güvenemediğimden değiştirdim ben. Çocuk düşündüğümden kortizon dışında birşey kullanmıyorum. Hastalığım ilerliyor. Ağrılarım gittikçe artıyor. Rabbim tüm hastalara şifa versin! Çok zor ağrı çekmek. Annen mutlaka kortizon kullanmalı. Dozunun da iyi bir doktor tarafından ayarlanması gerekiyor. Benim ağrılarımı sadece kortizon kesiyor canım. Ha bir ara da cikladol diye bir ağrı kesici kullanmıştım. O da çok kuvvetli bir ağrı kesici. Allahtan acil şifalar dilerim annenize...

Merhaba yazılarınız için teşekkürler..
Annem bugün hormon tahlilleri için ege üni. gidecek.ama bütün romatizmal testleri olumlu .göz kuruluğunda sorun yok.şaşkınız sadece eklemlerindeki ağrı onu zorluyor.geçen hafta ayak bileği şişmişti yürümekte bile zorluk çekti.
Annem Lupus olmadığını söyledi.R.A TEŞHİSİDE konulamadı.yani hangi hastalık olduğu belirsiz.sadece bu sabah karaciğerime bastırdığımda ağrı oluyor dedi.bakalım ne sonuç alacağız.hoşçakalın..

ŞİMDİ ROMATİZMAL değerlerin haberi geldi,hiç bir değer olumsuz değil.r.a değerleri dahil.sadece kollestrol 220 gelmiş.şaşılacak durum bir an önce hangi hastalık olduğu belirlenmeli.tedaviye başlanmalı.hormon sonuçları yarın beli olacak..hoşçakalın.

Nazlım şaşırtıcı gerçekten de. Annenin teşhisi konulunca yaz canım. Merak ettim doğrusu.Belki akdeniz ateşi falandır. Ya da gizli romatizma. Bilmiyorum canım ya. Bu kadar eklem ağrısı olunca bir tek romatizma türleri geliyor aklıma.

evet malesef annemin hiç bir şeyi yokmuş.annem şaşırmış ve doktor ona ayak bileklerinizi siz şiş olarak hayal etmişssiniz şeklinde cevap vermiş.ne biçim bir yaklaşım ve doktorluk.nefret ve alakasızlıkla sırtına yük almış bir adam.dinlememiş bile annemi.
ama şu an annemin her tarafı ağrıyor.tahlil sonuçlarınıda yazacağım.incelersiniz tam iki sayfa sonuç sadece kollestrol 20 değer fazla çıkmış.diğerleri lokum gibi.(doktor ifadesi) bu adam profesor....
burada yazacağım değerlerin dışında merak edilen var ise bakılması gereken değerler var ise yazarsanız sevinirim...hadı başlıyorum yazmaya
SGOT 11
SGPT 14
C3 111.....90-180
C4 21......10--40
RF 9.6 0...14
CRP 0.18 (O.5
KALSİYUM 10.3 8.6----10.2
LENFOSİT 22.9 22---44 BUNUN GİBİ YÜZLERCE DEĞER HEPSİ LİMİTLERİNDE SİZCE BAKILMASI GEREKENLER NELER OLABİLİR....

ben 15 yaşından beri hastayım 1 çocuğum var hamileyken bir sıkıntı çekmedim sanırım geriliyormuş inş. öyledir:)

Kızlar faydası olur mu bilmiyorum ama Dr.İbrahim saraçoğlunun bu konuda şöyle bir yaklaşımı var:Romatoid artrit hastaları beyaz ekmekten uzak dursunlar.Mümkünse saf çaavdar tüketsinler diyor.Ben rejim yapmak adına birkaç ayda beri çavdar tüketiyorum zaten.Pek fazlaa sıkıntım olmuyor bu konuda çok şükür.Denemekte yarar var saanırım.Hoşçakalın!.......

ankilozan spondolit de malesef aynı şekilde ömür boyu birlikte yaşanılacak bir hastalık ilaç dışında hiç bir alternatif yok tüm hastalara acil şifalar diliyorum

Arkadaşlar Allah yardımcınız olsun. Bendede fibramiyolji var. Ben sadece kalbe vurmasın diye ayda bir penisilin oluyorum. Ağrılara dayanmak zok zorrrrrrrrrr.:çok üzgünüm:

ya arkadaşlar ben de bu hastalıkla 8 senedir mücadele ediyorum çok zor rabbim düşmanıma bile vermesin bizlerede şifasını göndersin :Saruboceq:

Merhaba arkadaşlar,
dün tahlil sonuçlarımı aldım, üç buçuk senedir RFnin ilk kez yarı yarıya düştüğünü gördüm. bu zamana kadar sürekli artıyordu.
anticcp oranım ise 507,7 çıktı. normal aralık 0-15. sizin Anticcp değeriniz nedir? benim değerimin çok yüksek olduğu aşikar, buna biraz kafayı taktım dünden beri
cuma günü üçüncü randevuma gideceğim, gerginim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…