Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

Doktorlar böyle davranmak zorundalar bilimsel olarak kanıtlanmamış birşeyin iyi olabilaceğine dair herahngi birşey söyleyemezler.Onlar söyledikleri herşeyden sorumlular.Siz eğer doğal birşeyse onay beklemeden deneyin.Bu hastalık herkeste farklı seyrediyor.Kimseye iyi gelmeyen size çok iyi gelebilir.Benim bir arkadaşım limon yediğinde yatağa düşüyor.Doktoru da anlayamadı.Zaten anlaması için çok sayıda hastada benzer koşullarda kontrollü deneyler yapılması gerekir.Sizin denemek istediğiniz doğal takviyeler nelerdi? Ben glukozamin sülfat diye bir tuz duydum mesela aldım ama bana da doktorum kullandırmadı.Bir süre denedim fark hissetmeyince bıraktım.Enginar suyunu ise hala kullanıyorum çünkü onunla birlikte alt ast değerlerim çok normal gidiyor.Bir başka önereceğim şey de hergün düzenli şekilde soğuk suyla eklemlerin yıkanması.Ateşini aldığı gibi ağrıyı da alıyor.:Kısaca benim fikrim:) doğal birşeyse denemekte fayda var ve lütfen iyi gelen birşey olursa bize de söyleyin
Ben kiraz sapı ve ısırgandan oluşan bir kür uyguladım canım. İki gün oluyor biteli. İbrahim Adnan Saraçoğlunun ilacı bu. Yarın kendisiyle görüşeceğim inşaallah. Söylediklerini yazarım size de...

Bu arada ananasın rahatsızlığımıza çok iyi geldiğini duymuştum. İçindeki bir enzimin bize çok faydası varmış. Dilerseniz siz de araştırın. Hem zayıflatıyor da. Malum bizim hastalığımızda fazla kilo da iyi değil...
Ayrıca kansere kadar bir çok hastalığa faydası varmış.
Ama kendim devam edemedim yaaa... Bulamıyorum burada. :KK43:

Ben kiraz sapı ve ısırgandan oluşan bir kür uyguladım canım. İki gün oluyor biteli. İbrahim Adnan Saraçoğlunun ilacı bu. Yarın kendisiyle görüşeceğim inşaallah. Söylediklerini yazarım size de...

Bu arada ananasın rahatsızlığımıza çok iyi geldiğini duymuştum. İçindeki bir enzimin bize çok faydası varmış. Dilerseniz siz de araştırın. Hem zayıflatıyor da. Malum bizim hastalığımızda fazla kilo da iyi değil...
Ayrıca kansere kadar bir çok hastalığa faydası varmış.
Ama kendim devam edemedim yaaa... Bulamıyorum burada. :KK43:

Ben geçen sene kiraz sapı kullandım ama çok fazla kilo kaybettim bıraktım acaba fazla mı içtim.Günde ne kadar ve nasıl kullanıyorsun canım?ananası da taze bulmak zor yahu konservesi ya da suyu olur mu acaba??Bir de egede bir doçent e göre hayvansal gıdalardan uzak durmalıymışız.Özellikle de süt ürünlerinden.Trans yağlardan hatta zeytinyağının bile yalnızca sızmasını öneriyor.Bir de kitap var bu konuyla ilgili ama kitapçılarda bulamadım internette satışı var.Adı Diyet ile Romatizma Tedavisi Yazarı Jeanine Van Belle okuyan var mı???

Kızlar yeni konuştum hocamla. Öyle tatlı biri ki anlatamam.
Beni sonuna kadar dinledi. Rahatsızlığımın boyutu hakkında sorular sordu ve bilgisayarına hepsini not etti. Kullandığım kürden bir fayda görüp görmediğimi sordu. Ben de durumumda fazla bir değişiklik olmadığını söyledim. Prednolu çok yüksek kullanırken bu kür fazla etki edemiyormuş. Bana yeni bir kür önerdi. Ücretsiz olarak yollayacağını söyledi. Sanki beni tanıyormuşçasına öyle samimi, öyle içten bir konuşması vardı ki! Çok mutlu oldum onun gibi birini tanıdığıma. Kürün ne içerdiğini sormadım. Yakında gelir. Gelince bahsederim size de...
Kızlar herkese tavsiye ederim. Mutlaka hocamla görüşün. Elinden geldiğince hastalarına yardımcı olmaya çalışıyor. Rabbim ondan ve onun gibilerden razı olsun. Başımızdan böyle insanları eksik etmesin. (Amin)

Ben geçen sene kiraz sapı kullandım ama çok fazla kilo kaybettim bıraktım acaba fazla mı içtim.Günde ne kadar ve nasıl kullanıyorsun canım?ananası da taze bulmak zor yahu konservesi ya da suyu olur mu acaba??Bir de egede bir doçent e göre hayvansal gıdalardan uzak durmalıymışız.Özellikle de süt ürünlerinden.Trans yağlardan hatta zeytinyağının bile yalnızca sızmasını öneriyor.Bir de kitap var bu konuyla ilgili ama kitapçılarda bulamadım internette satışı var.Adı Diyet ile Romatizma Tedavisi Yazarı Jeanine Van Belle okuyan var mı???

Kiraz sapı kilo verdiriyor doğru canım. Ben prednol (kortizon) kullandığım için sadece 4 kilo verebildim. Zaten kilo problemim vardı, iyi oldu.
Ananasın nesini bulursan kullan canım. Hatta meyve suyu olarak satılıyor ya, ben onlardan alıp kullanıyorum. Çok yararlı bir bitki.
Hayvansal gıdalardan uzak durmamız gerektiğini bilmiyordum. Ben süt tüketmemiz gerektiğini sanıyorum. Çünkü kemiklerimizi korumak için kalsiyuma ihtiyacımız var. Romatizmanın başka bir türü olmasın senin dediğin.
Dediğin kitabı okumadım. ama araştıayım bakalım. Teşekkürler canım.

Kızlar yeni konuştum hocamla. Öyle tatlı biri ki anlatamam.
Beni sonuna kadar dinledi. Rahatsızlığımın boyutu hakkında sorular sordu ve bilgisayarına hepsini not etti. Kullandığım kürden bir fayda görüp görmediğimi sordu. Ben de durumumda fazla bir değişiklik olmadığını söyledim. Prednolu çok yüksek kullanırken bu kür fazla etki edemiyormuş. Bana yeni bir kür önerdi. Ücretsiz olarak yollayacağını söyledi. Sanki beni tanıyormuşçasına öyle samimi, öyle içten bir konuşması vardı ki! Çok mutlu oldum onun gibi birini tanıdığıma. Kürün ne içerdiğini sormadım. Yakında gelir. Gelince bahsederim size de...
Kızlar herkese tavsiye ederim. Mutlaka hocamla görüşün. Elinden geldiğince hastalarına yardımcı olmaya çalışıyor. Rabbim ondan ve onun gibilerden razı olsun. Başımızdan böyle insanları eksik etmesin. (Amin)

Allah razı olsun ondan,gerçekten çok değerli bir insan
işyeri nerede bilgi verir misin arkadaşıma.s.

Allah razı olsun ondan,gerçekten çok değerli bir insan
işyeri nerede bilgi verir misin arkadaşıma.s.

İş yerinin adresini bilmiyorum ama bu telefon numaralarından öğrenebilirsin.
Saraçoğlu danışmanlık:
0216 3852828; 0216 3859596

Hocamla telefonda görüşmek istiyorsan oraya adını, soyadını, telefon numaranı bırakıyorsun. Bir ay sonra seni arayıp görüştürüyorlarmış. 27 hazirandan beri sıradaydım. Aramadılar bir türlü. Neden aramadıklarını bilmiyorum. Ben dayanamadım kendim aradım sonra. Hocam yarın müsait, yarın arayabilirsin dediler. İşte dün görüşme şansım oldu. Ama istanbulda yaşayanlar hiç durmayın görüşmeye gidin derim ben.

Son düzenleme:
Bu arada arkadaşım, bu gün kontrolüm var. Geçen sefer tahlillerim çok kötü çıkmıştı. Bana dua edermisin? İnşaallah bu kez iyi çıkar yaaa...

Doktorlar böyle davranmak zorundalar bilimsel olarak kanıtlanmamış birşeyin iyi olabilaceğine dair herahngi birşey söyleyemezler.Onlar söyledikleri herşeyden sorumlular.Siz eğer doğal birşeyse onay beklemeden deneyin.Bu hastalık herkeste farklı seyrediyor.Kimseye iyi gelmeyen size çok iyi gelebilir.Benim bir arkadaşım limon yediğinde yatağa düşüyor.Doktoru da anlayamadı.Zaten anlaması için çok sayıda hastada benzer koşullarda kontrollü deneyler yapılması gerekir.Sizin denemek istediğiniz doğal takviyeler nelerdi? Ben glukozamin sülfat diye bir tuz duydum mesela aldım ama bana da doktorum kullandırmadı.Bir süre denedim fark hissetmeyince bıraktım.Enginar suyunu ise hala kullanıyorum çünkü onunla birlikte alt ast değerlerim çok normal gidiyor.Bir başka önereceğim şey de hergün düzenli şekilde soğuk suyla eklemlerin yıkanması.Ateşini aldığı gibi ağrıyı da alıyor.:Kısaca benim fikrim:) doğal birşeyse denemekte fayda var ve lütfen iyi gelen birşey olursa bize de söyleyin

fırsat buldukça topiğinize girip göz atıyorum kızlar

glukozamin sülfat ...yazıısnı görünce dikkatimiçekti bende yazayım dedimm
glikozamin sülfat ı en son çapa ya kontrole gittiğimde doktorum bana verdi kıkırdak gelişimi için faydalıymış bende yaklaşık 15 günden beri kullanıyorumi nşlh faydasını da görürüm.. hepimize geçmiş olsun ağrısız sızısız acısız günler bizim olsun...kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

Kiraz sapı kilo verdiriyor doğru canım. Ben prednol (kortizon) kullandığım için sadece 4 kilo verebildim. Zaten kilo problemim vardı, iyi oldu.
Ananasın nesini bulursan kullan canım. Hatta meyve suyu olarak satılıyor ya, ben onlardan alıp kullanıyorum. Çok yararlı bir bitki.
Hayvansal gıdalardan uzak durmamız gerektiğini bilmiyordum. Ben süt tüketmemiz gerektiğini sanıyorum. Çünkü kemiklerimizi korumak için kalsiyuma ihtiyacımız var. Romatizmanın başka bir türü olmasın senin dediğin.
Dediğin kitabı okumadım. ama araştıayım bakalım. Teşekkürler canım.

İnşallah kortizondan kurtulursun yakın zamanda..Romatizmanın farklı bir türü değil ancak süt ürünleri zaten kalsiyum almanın en iyiyolu değil.Üstelik biz ilaçlarımızla aynı öğünde alırsak süt özellikle ilacın etkisini azaltıyor.Doğal kalsiyum tabletleri alıyorum ben de deniz ürünlerinden elde edilen.Bir de yeşil soğanı tavsiye etti doktorum.Kalsiyum içeriyormuş kemik erimesi için bol bol tüketilmeliymiş.Süt olmadan nasıl yaşanır zaten çok iyi bildiğim için denemek zor olmadı.Küçük yeğenimde süt intoleransı var.Hiç süt içmeden de yeterli kalsiyumu alarak yaşıtlarına göre çok ii gelişimi sürüyor.Tabi doktorunuza sorun sizin süt e özel ihtiyacınız olabilir.Dediğim bu öyle bir hastalık ki herkese bambaşka davranıyor.Geçmiş olsun ağrısız günler herkese

fırsat buldukça topiğinize girip göz atıyorum kızlar

glukozamin sülfat ...yazıısnı görünce dikkatimiçekti bende yazayım dedimm
glikozamin sülfat ı en son çapa ya kontrole gittiğimde doktorum bana verdi kıkırdak gelişimi için faydalıymış bende yaklaşık 15 günden beri kullanıyorumi nşlh faydasını da görürüm.. hepimize geçmiş olsun ağrısız sızısız acısız günler bizim olsun...kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

Kimimize veriyor doktorlar kimimize vermiyorlar neye göre acaba..Ben de çok kısa kullanmıştım tekrar denesem mi diye düşündüm şimdi.Yalnızca glükozamin mi aldığın yoksa msm falan da var mı?Genelde multi tabletler oluyo.

benim ilacımın adı -DONA- 20 lik ufak poşetlerde 1 bardak suya karıştırıp içiyorum hafif tuzlu bi tadı var..doktoruna danışmadan kullanmamalısın bence..geçmişolsun..

Kıslaaar tahlillerim iyi çıktı. ASO ve CRP negatif. RF yine +++ çıktı. Ama kortizonu azaltıyorum şekerler... Çok mutluyum çooooooooookkk...

Kıslaaar tahlillerim iyi çıktı. ASO ve CRP negatif. RF yine +++ çıktı. Ama kortizonu azaltıyorum şekerler... Çok mutluyum çooooooooookkk...

çok sevindim sonuçların iyi çıkmasınahihoyyyt

saraçoğlu hocayla yüzyüze konuşacağını sanıyordum,telefonla yardımcı olmasını çok takdir ettim verdiğin tel. için teşekkürler a.s.

Kızlar hepinize geçmiş olsun.Bana da RA teşhisi konmuştu 6 yıl önce.Doktorum birtakım ilaçlar verdi.Benim ilaca karşı allerjim varmış.Bir süre de allerji tedavisi görmek zorunda kaldım.Çünkü yüzüm tanınmayacak şekilde şişmişti!..Sonraları korktum ve bu konuda doktora gimedim.Ama okuduklarımdan sizinki gibi şikayetlerim olmadığını farkettim.Size bu konuda şunu sormak istiyorum.Yanlış teşhis sözkonusu olabilir mi?

Kızlar hepinize geçmiş olsun.Bana da RA teşhisi konmuştu 6 yıl önce.Doktorum birtakım ilaçlar verdi.Benim ilaca karşı allerjim varmış.Bir süre de allerji tedavisi görmek zorunda kaldım.Çünkü yüzüm tanınmayacak şekilde şişmişti!..Sonraları korktum ve bu konuda doktora gimedim.Ama okuduklarımdan sizinki gibi şikayetlerim olmadığını farkettim.Size bu konuda şunu sormak istiyorum.Yanlış teşhis sözkonusu olabilir mi?

Yanlış teşhis de konmuş olabilir canım ama bu hastalık herkeste farklı seyrediyor. Aktif- pasif dönemleri var. Benimki dokulara da zarar veriyormuş. Bence vakit kaybetmeden üniversite hastanesine git. Ya da -en son 5 yıl önce gitmiştim- okmeydanı ssk hastanesinde Melek Özer diye doktorum vardı. Ben uzaklık nedeniyle kendisine devam edemedim. Ama çok iyi bir doktor. Kocaelinde oturuyorsun, yakınsın. Ben tavsiye ederim. Ankarada teşhisimi bir doçent koymuştu ama Melek Hanım bunu dikkate almadı bile. Öyle geniş tarama yaptı ki hastalığımın tam teşhisini koydu. Benim ilk doktorumun adı Göksal Keskin. Verdiği ilaçları bünyem kabul etmedi. Salazoprın, Metotrexat ve Deltakortil vermişti. Benim de karaciğerimde yükselmeler oldu. Deltakortil ve Salazoprini kesmişti Melek Hanım. Alerji yapmışım. İhmal etme bence canım. Kocaelinde romatolok varsa ona da gidebilirsin. Geçmiş olsun.

benim ataklarım hep yaza denk geldi,fazla sıcak ve soğuk yaramıyor bana.belki senin daha basit bir romatizmal durum vardır,dr a gitmeden anlamak zor

merhaba bende a.s hastasıyım ve hamileyim şuan ağrılar resmen ızdırap oluyor bana katlanamıyorum hamileliğin sonuna kadar nasıl dayanırım bilmem

merhaba bende a.s hastasıyım ve hamileyim şuan ağrılar resmen ızdırap oluyor bana katlanamıyorum hamileliğin sonuna kadar nasıl dayanırım bilmem

AS'yi fazla bilmiyorum ama. RA'da hamilelik döneminde pasif hale geçiyormuş. Belki bir süre sonra diner ağrıların. Ayrıca ben şuan çocuk düşündüğüm için, jinekoloğumla ve romatoloğumla da görüştüm, kortizon hamilelikte dozajı ne olursa olsun kullanılabiliyormuş canım. Sen de doktorunla görüş istersen. Ağrıları hemen kesiyor. Rabbim şifa versin.

kızlar ben aranıza yeni katıldım bende ra hastasıyım .29 yaşındayım 19 yıldır bu hastalığı çekiyorum.5yıl önce doğum yaptım ve 3 ay içinde hertarafım tutuldu çiçti.ağrılardan uyuyamaz hale geldim .neyazıkki çocuğumu sütten kesmek zorunda kaldım.dr birsürü ilaç verdi.biride kortizon . ben beş yıl öncesine kadar hiç kortizon kullanmamıştım.zararlı olduğu için kullanmak istemiyorum ama 2 gün bıraksam hertarafım tutulup ağrımaya başlıyor .kortizonsuz yaşayamaz hale geldim .doktor bırakamazsın aktif dönemdesin diyo bende kemik erimesinide başlatmış buyaşta. ve şimdi bir çocuk daha düşünüyoruz .dr hamileyken kortizon kullanabilirsin diyo. ama ben korkuyorum bebeye zarar verir diye kızlar aranızda hamilelik dönemi boyunca kortizon kullanan varmı .yada bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

kızlar ben aranıza yeni katıldım bende ra hastasıyım .29 yaşındayım 19 yıldır bu hastalığı çekiyorum.5yıl önce doğum yaptım ve 3 ay içinde hertarafım tutuldu çiçti.ağrılardan uyuyamaz hale geldim .neyazıkki çocuğumu sütten kesmek zorunda kaldım.dr birsürü ilaç verdi.biride kortizon . ben beş yıl öncesine kadar hiç kortizon kullanmamıştım.zararlı olduğu için kullanmak istemiyorum ama 2 gün bıraksam hertarafım tutulup ağrımaya başlıyor .kortizonsuz yaşayamaz hale geldim .doktor bırakamazsın aktif dönemdesin diyo bende kemik erimesinide başlatmış buyaşta. ve şimdi bir çocuk daha düşünüyoruz .dr hamileyken kortizon kullanabilirsin diyo. ama ben korkuyorum bebeye zarar verir diye kızlar aranızda hamilelik dönemi boyunca kortizon kullanan varmı .yada bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Kortizonu benim doktorum da hamilelikte kullnabileceğimi söyledi canım. Yukarıda yazmıştım bilmem okudun mu ama jinekoloklar da, romatoloklar da zarar vermeyeceğini güvenle kullanabileceğimizi söylüyorlar. Bu konuda sana bera-berrak da bilgi verebilir o da ilaç kullanırken hamile kalmış. Geçmişolsun canım. Bence kesme kortizonu. Ağrı çekmek çok zor.

Bu arada Saraçoğlu hocamın bana gönderdiği bitki de karabaşotuymuş canım. Akşamları içeceğim. Ağrılarımı kesiyor. Hamilelikte kullanılır mı bilemem ama Nurzercim. İbrahim Adnan Saraçoğlunun önerdiği bir kür bu. İstersen bir araştır canım.

X