Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

hmmm şükür kortizonda 4mg öte geçmedim şimdilik:)salazoprin kullanıyorum ben metotrax da muadilmi acaba?

sunrisee teşekkür ederim canım.ben 11 yıldır bu hastalııkla uğrşıyorum çok ilaç kullandım.seninki yeni olduğu için kullanman gerekebilir.hemen kesmez yani.inşallah kapsülün faydasını görürsün.

off arkadaşlar uzun zamandır ilk defa şiddetli ağrılarla uyandım. havadan mıdır nedir kötüyüm bugün :KK43:
nolcak bizim bu halimiz!!! moralim bozuluyo puff:/

ilaçlarım kesildikten sonra ben her sabah öyle uyanıyorum.inanır mısın çene kemiklerimden ayak parmaklarıma kadar her yerim tutuluyo.yataktan zor kalkıyom.feci bi ağrı yaşamayan anlamaz.allah kimseye de yaşatmasın.

Allah hepinizden razı olsun , oturup bir kelime bile olsa yazmanız desteğiniz öyle güzel ki ....Hepiniz çok iyisiniz teşekkür ederim Cisem cim bugün iyi bir dr diye tavsiye üzerine ramatolojide bir profa gittim çok moral bozucuydu hastalık kısmı değil çok şükür o pt emardan sonra belli olacak (boyun fıtığı olabilir dedi) üzücü olan şuydu kapıda kocaman muayene 250 tl yazıyo okey bilerek gittik zaten Dr un tavrı aşağılar bir tavırla bana daha kimlik bilgilerimi falan yazmadan muayene ücretinin kaç tl olduğunu biliyosun dı mi? dedi yaaa inanamadım ya nefret ettim çıkıp gitmek istedim ama o kadar ağrım var ki sadece biliyorum dedim.Paranla buysa geçim sıkıntısı olan hastalara Allah yardım etsin .ÇOK ÜZÜCÜ

hay allah inan çok üzüldüm canım benim ama malesef dr.fiyatları çok fazla paranla giittiğin halde iyi muamele görmemende ayrı bi konu baştan parayı söylemesi iyice can sıkıcı allah ıslah etsin yardım etsin ne diyelim bende dr.değiştireceğim ama hangisine gideyim karar veremedim çok çok geçmiş olsun canım benim..

arkadaslar merhaba,
oncelikle hepinize çok gecmis olsun,umarım sifa bulursun,çektiklerinizi okudukca inanın cok uzuldum..
bende de bir ay once kadar yuzuk parmagımın üst ekleminde bir kızarıklık oldu ve şişlik olustu,daha sonra orta parmagımın orta eklemi şişmeye başladı ayrıca sağ ayagımın kucuk parmagında sislik var.bunlarla beraber çok fazla yanma ve uyuşma oluyor elim ve ayagımda...onceleri umursamadım ama gitgide kotulesiyorum,sağlık sigortam olmadığı için hastaneye gidemedim,bir kamu sağlığı merkezinde dahiliye doktoruna gozuktum,bir test yaptı,testte crp negatif,rf negatif sonucları cıktı,sedimantasyonumda cok iyiydi.fakat ben bu testleri tok karnına yaptırdım,sizce bu sonucu etkilermi?siz ac karnına mı test yaptırıyorsunuz?..doktor yok gibi gozukuyor yinede bir romatologa gozuk istersen dedi,bakalım okmeydanın ssk ya gitmeyi dusunuyorum,bir sorum daha olucak sizde ne gibi belirtiler oluyor? biraz uzattım ama; bu iki sorumu cevaplarsanız cok sevinirim,simdiden tesekkurler.........hepinize sağlık diliyorum:)

arkadaslar merhaba,
oncelikle hepinize çok gecmis olsun,umarım sifa bulursun,çektiklerinizi okudukca inanın cok uzuldum..
bende de bir ay once kadar yuzuk parmagımın üst ekleminde bir kızarıklık oldu ve şişlik olustu,daha sonra orta parmagımın orta eklemi şişmeye başladı ayrıca sağ ayagımın kucuk parmagında sislik var.bunlarla beraber çok fazla yanma ve uyuşma oluyor elim ve ayagımda...onceleri umursamadım ama gitgide kotulesiyorum,sağlık sigortam olmadığı için hastaneye gidemedim,bir kamu sağlığı merkezinde dahiliye doktoruna gozuktum,bir test yaptı,testte crp negatif,rf negatif sonucları cıktı,sedimantasyonumda cok iyiydi.fakat ben bu testleri tok karnına yaptırdım,sizce bu sonucu etkilermi?siz ac karnına mı test yaptırıyorsunuz?..doktor yok gibi gozukuyor yinede bir romatologa gozuk istersen dedi,bakalım okmeydanın ssk ya gitmeyi dusunuyorum,bir sorum daha olucak sizde ne gibi belirtiler oluyor? biraz uzattım ama; bu iki sorumu cevaplarsanız cok sevinirim,simdiden tesekkurler.........hepinize sağlık diliyorum:)

geçmiş olsun canım
benimde kan sonuçlarım tertemiz çıkıyor,ama aksayarak yürüdüğüm,çocuğumun altını zor değiştirdiğim zamanlar oldu,teşhisi romatolog koydu.daha öncede yazdığım gibi r.a hastasıyım.
benım ağrı değil,fakat tutukluklarım vardı.şu an iyiyim çok şükür.doktor reaktif romatizma,romatizmayı pasif yaşıyorsun dedi.tamamen iyileşmesemde çok daha iyiyim.
şişme ve uyuşma sinir sıkışmasındada oluyor.ama sen mutlaka bi romatolağa gitmelisin.geçmiş olsun

Son düzenleme:
bende r.a hastasıyım.benim de tutulmalar eklemlerimde şişme ve felaket ağrı oluyo.bence seninki romatizmanın bi değişiği.çünkü doktor ilk tanı koyarken şişme kızarma varmı diye soruyo.mutlaka bi romatolağa görün canım...

geçmiş olsun canım
benimde kan sonuçlarım tertemiz çıkıyor,ama aksayarak yürüdüğüm,çocuğumun altını zor değiştirdiğim zamanlar oldu,teşhisi romatolog koydu.daha öncede yazdığım gibi r.a hastasıyım.
benım ağrı değil,fakat tutukluklarım vardı.şu an iyiyim çok şükür.doktor reaktif romatizma,romatizmayı pasif yaşıyorsun dedi.tamamen iyileşmesemde çok daha iyiyim.
şişme ve uyuşma sinir sıkışmasındada oluyor.ama sen mutlaka bi romatolağa gitmelisin.geçmiş olsun
bende r.a hastasıyım.benim de tutulmalar eklemlerimde şişme ve felaket ağrı oluyo.bence seninki romatizmanın bi değişiği.çünkü doktor ilk tanı koyarken şişme kızarma varmı diye soruyo.mutlaka bi romatolağa görün canım...

çok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin opuyorumnanaktan
bugun okmeydanı sskya gittim,oncelikle dahiliyeye girmem gerekiyormus,o bazı testler istedi,eger testlerde bir sey cıkarsa romatologa gondericekmiş,gittigim tüm dahiliyeciler romatizma dısında bir ihtimal soylemedi,bu da beni korkutuyor ama basa gelen cekilir mafoldumben
muayene sonuclarımıda sizlerle paylasmak isterim canlarım.umarım hepimiz en kısa zamanda saglıgımıza kavusuruz :Saruboceq:

arkadaşlar çok mutluyum.ibrahim saraçoğluyla konuşabildim.bana bi kür yollatyacak 1 ay kullanıcam sonra tekrar arıycam.ama 1 ayda ağrılarını azaltacak dedi...kullanınca mutlaka yazarım...çok inanıyorum şiyileşeceğime..

arkadaslar merhaba,

canım benim geçmiş olsun testlerini aç karnına yaptırman gerekiyor tok karnına olmaz ben hep aç karnına yaptırıyorum evet önce dahiliyeye gitmen lazım romotoloji bölümüne hemen sıra bulunmuyor çok dolu oluyor çünkü ama öncesenin bir belli olsun bakalım inş.değilsindir hayırlısı olsun geçmiş olsun..

arkadaşlar çok mutluyum.ibrahim saraçoğluyla konuşabildim.bana bi kür yollatyacak 1 ay kullanıcam sonra tekrar arıycam.ama 1 ayda ağrılarını azaltacak dedi...kullanınca mutlaka yazarım...çok inanıyorum şiyileşeceğime..

talım kürünü hiç aksatmadan yapman lazım tabiki iyileşeceksin moralini yüksek tut..

inşallah canım.tabiki çok dikkat edicem aksatmamaya çalışcam..sağlıktan önemli hiçbirşey yok çünkü..

canım benim geçmiş olsun testlerini aç karnına yaptırman gerekiyor tok karnına olmaz ben hep aç karnına yaptırıyorum evet önce dahiliyeye gitmen lazım romotoloji bölümüne hemen sıra bulunmuyor çok dolu oluyor çünkü ama öncesenin bir belli olsun bakalım inş.değilsindir hayırlısı olsun geçmiş olsun..

tesekkur ederim canım insallah bise cıkmaz ama rf yine negatif cıkınca doktor lupustan suphelendi,bakalım tahlilerim 4 unde belli olucak,acıkcası lupus daha cok korkutuyo beni,neyse ben yine de kotu bise dusunmemeye calısıyorum,sana da cok geçmiş olsun canım opuyorumnanaktan

hamile kalmak isteyen arkadaşlar eğer metotrexat türü ilaç kullanıyorsanız ilacı 3 ay önceden kesmeden sakın hamile kalmayın.bana öyle söylemişti doktorlar.ben 9 eylül üniversitesinde tedavi gördüm iyleşmiştim ve ilaçları kestim 5 ay sonra hamile kaldım çok iyiydim doğum yaptım 2 ay sonra herşey başa döndü.vücudun direncinin düşmesi,sinir,stres,yorgunluk yüzünden tekrarlayabiliyor heralde.şu an ege üniversitesinde tedaviye devam ediyorum.iyi sayılırım fakat tek sorun kortizon yüzünden aldığım kilolar günden güne şişiyorum. ha bide bebeğimi emziremedim ilaçlar yüzünden.şu kortizondan da bi kurtulsam Allah'ın izniyle.ibrahim saraçoğlundan kür aldım ama uygulayamadım çünkü kortizon kullanırken bi faydasıolmuyormuş.başka bitkisel destekler de denemedim ama bu ara aloe verayı araştırıyorum faydalı olduğunu duydum.herkese acil şifalar diliyorum:Saruboceq:

Arkadaslar dün akşam ıbrahim Saraçoğlu Tv deydi.Romatoit artrit için kiraz sapı ve ısırgan önerdi kandaki iltihap sedimantasyon hepsini düşürğünü söyledi zaten sitesinde de yazıyormuş tüm kürler.

bende ibrahim saraçoğluyla telle görüstüm arkadaşlar bana kür gönderdi.kullanmaya başlayalı 5 gün oldu.20 günde belli eder dedi.ama kürde kullandığınız ilaçlar varsa lütfen kesmeyin yazıyo.ben de kortizon kullanıyorum.kesmem gerekseydi söylerdi sanırım...

evet bana gönderdiği kürde kiraz sapı,ısırgan otu bide yanilmıyorsam karabaşotu bitkileri var demleyip içiyorum..tarif ettiği gibi..bakalım görücez sonuçlarını

seher canım sana kim söyledi kür kullanılırken kortizon kullanılmaması gerektiğini..lütfen cevap yaz ona göre kullanıyım..

X