Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

merhaba arkadaşlar..
ibrahim saraçoğlunun kürünü bende kullandım ama çok düzenli kullanmadığımdandır belki,hiç faydasını görmedim,yarıda kestim zaten..
kortizon kullanılınca etki etmiyormuş kürler,ecrin_ceylin rumuzlu arkadaşımıza söylemişti,ibrahim saraçoğlu..

ne zamadır durumumu yazamamıştım
iyiyim çok şükür,bir iğne vuruldum iyileştim..hafif bir iğne,içinde düşük dozda kortizon var..
şimdi hiç birşey kullanmıyorum..
ama benim kan değerlerim normaldi,tutukluklarım olsada aktifleşmemişti romatizmam,belkide bu yüzden kolay atlattım..
önemli bişey daha varki,MORAL...
olumlu düşünmeye başladıktan snra daha iyi olmaya başlamıştım zaten..
4 yıl önce başlamıştı rahatsızlığım 1 sene sürdükten sonra uykuya geçmişti,takii doğum sonrasına kadar,biraz sıkıntılı bir doğum sonrası yaşadım ve rahatsızlığım tekrarladı..ama şimdi iyiyim ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN..

ben çok düzenli kullanıyorum bakalım faydası olacak mı.bugünden itibaren de kortizonu da kestim..hayırlısı bakalım bekliycem ve görecem..ama çok umudum var.inşallah...

merabalar arkadaşlar nolur bana yardımcı olun hayatta 7 yaşında bi oğlum var oğlumun doğumundan sonra hastalandım teşhis romatoit artrit sonra 3 düşük yaptım neden kan pıhtılaşmas dediler 3. düşükte kan sulandırıcı iğne kullandım gene 9 haftalıkken kalbi durdu son gittiğim doktorda düşüğün sebebini romatizmaya bağladı romatoit artrit hastası olupta düşük yapan varmı aranızda bide romatoloji doktorum bu hastalığın doğum sonrası semptomları çok fazla neden çocuk düşünüyosun falan dedi moral çöktü anlayacağınız nolur bana yardım edin buarada rf 70çıktı selamlar

canım,doğum sonrası semptomları fazla olabilir fakat tedaviyle rahatlayabilirsin.olumsuz düşünme..ne hastalar doğum yapıypr,romatizma sık görülen bir rahatsızlık..
düşüğün sebebinin romatizmaya bağlanması tuhaf geldi,okumadığım makale kalmadı r.a hakkında böyle bir bilgiye rastlamadım.ama bunu diyende doktor sonuçta...senin yerinde olsam başka bir doktora daha giderdim..
geçmiş olsun

benımde parmaklarım sıstı bugun doktora gıttım buyuk ıhtımal artrıt dedı kan degerlerıme bakılınca kesınlesıcek ((

kızlar kımse yok mu bugunlerde okmeydanı melek özer buraya gıdıcem sonuclar cıkınca gıden var mı

ark son zamanlarda ilaçlarımı doğru düzgün kullanmamama rağmen çok iyiyim. bende şaşırıyorum kendime.. allaha şükürler olsun..

bu hastalık bazen beklemeye çekiliyomuş...seninki de öyle olsa gerek canım..bende saraçoğlundan kür sipariş ettim ve 1 ay kullandım..parmaklarımdaki şişlikler indi fakat ağrılarım hala aynı..bugün romax diye bitkisel toz gönderdi onu kullancam bir ayda..romaxı kullanan var mı acaba..lütfen cevap....

içinde hamileler kullanmamalı yazıyo.hamile değilim ama olabilirim.ne yapıcam bilmiyorum..tamamen bitkiseldir yazıyo biraz ona güvenerek kullanmaya başladım.ama tadı çıok kötü midemi bulandırıyoaama mecburum...

kızlar kımse yok mu bugunlerde okmeydanı melek özer buraya gıdıcem sonuclar cıkınca gıden var mı

canım ben gittim gecenlerde melek hanıma ,benimde eklemlerinde şişlik yanma,uyuşma sikayetlerim vardı,bi testler yapıldı ,testlerde bise cıkmadı ama el rontgeninde bir parmakta hafif yamulma cıktı,melek hanıma gittim,acıkcası pek ilgilenmedi 1 dakika bile durmadım yanında dusun artık nasıl baktıysa tahlillere yerimseniben tahlillerde bisey olmadıgı için romatizma değil sadece dolaşım bozukluğu dedi,aspirin verdi,ben bise soramadan bilgisayarının basına dondu,yani tahlillerim temiz ama parmak yamulması dolaşım bozukluğundan olur mu onu ben bilemedim ya neyse,ama dahiliye doktorum solediğine gore gayet iyi bir romatologmuş. her gun olmuyor hastanede,calışma takvimine bak,umarım bir seyin yoktur,geçmiş olsun yerimseniben

canım ben gittim gecenlerde melek hanıma ,benimde eklemlerinde şişlik yanma,uyuşma sikayetlerim vardı,bi testler yapıldı ,testlerde bise cıkmadı ama el rontgeninde bir parmakta hafif yamulma cıktı,melek hanıma gittim,acıkcası pek ilgilenmedi 1 dakika bile durmadım yanında dusun artık nasıl baktıysa tahlillere yerimseniben tahlillerde bisey olmadıgı için romatizma değil sadece dolaşım bozukluğu dedi,aspirin verdi,ben bise soramadan bilgisayarının basına dondu,yani tahlillerim temiz ama parmak yamulması dolaşım bozukluğundan olur mu onu ben bilemedim ya neyse,ama dahiliye doktorum solediğine gore gayet iyi bir romatologmuş. her gun olmuyor hastanede,calışma takvimine bak,umarım bir seyin yoktur,geçmiş olsun yerimseniben

simdi farkettim mesajını gondereli 10 gün olmuş,sanırım geç kaldım yardımcı
olmakta :1no2: umarım tahlil sonuçların iyidir..

arkadaşlar hamileyken kortizon kullanmanın ne gibi zararları oluyo bilen birisi varmı.ben hamile kalmak istiyorum .kortizon ve ağrı kesici kullanıyorum.bebeğe bişey yapar diye çok korkuyorum.kortizon 2,5 mg..aranızda hamileyken kullanan oldu mu.lütfen cevap...

ben ugrasıyorum netten bır turlu randevu alamıyorum hep dolu 7 30 da basındayım vallla ama neden alamıyorum anlamıyorum

arkadaşlar hamileyken kortizon kullanmanın ne gibi zararları oluyo bilen birisi varmı.ben hamile kalmak istiyorum .kortizon ve ağrı kesici kullanıyorum.bebeğe bişey yapar diye çok korkuyorum.kortizon 2,5 mg..aranızda hamileyken kullanan oldu mu.lütfen cevap...

Merhaba, siz yine Doktor'a bir sorun ama 20 mg dan sonrasi dudak bitisikligi yapiyor diye biliyorum.

kendi doktorum verdi zaten.ama kadın doğumcular pek önermiyo..benim ki 2,5 mg inşallah öyle bi problem çıkmaz ..tabi hamileysem...allah hayırlısını versin.

Evet digerleri hic bir ilac onermiyor agri kesici disinda ama agri kesici ne fayda bende 4 mg aliyorum.Hayirlisi olsun.

evt ben de kullanıyorum ağrı kesici.fakat tek başına ağrıları kesmeye yetmiyo..napıcam bilmiyorum yaaa...

Herkese Merhaba

Ben de Romatoit Artrit (RA) hastasıyım. 2009 yılı Haziran ayında ayak bileğimdeki eklemlerin aniden şişmesi ve ağırması nedeni ile özel bir hastanenin aciline gittim tabii o an nedenini bilmediğim için epey endişelenmiştim.oradaki doktor bana romatizmal bir hastalığımın olduğunu ve muhakkak cerrahpaşa çapa ya da okmeydanı gibi araştırma hastanesinde tedavi olmam gerektiğini belirtti. daha sonra araştırma yapıp şuan okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesinde görev yapan dr.Melek Özer'i buldum ama ben özel muayenehanesine gidiyorum. doktorumdan gerçekten çok memnunum heryere herşeye didik didik bakıyor. ilk olarak günde 2 adet deltacortril kortizon 5mg ve 3 adet salazopryn ile başladım daha sonra hiç ağrı ya da şişlik olmadı neredeyse 1 yıl olacak ve ben şuan kortizonu gün aşırı yarım tablet ve salazoprtyn'i de akşamları 1 tablet olarak alıyorum en son muayenem 6 ay önceydi bu aysonu randevum var 6 ay boyunca bir sıkıntım olmaığı için doktor 6 ay sonrası için randevu verdi inşaallah bu ay sonu ilaçlarımı bırakmak istiyorum çünkü artık anne olmak istiyorum.

herkese geçmiş olsun acil şifalar diliyorum
a.s.

X