Rezalet evliliğim bitiyor ama üzülüyorum

Bu süreç geçer. Henüz çok gençsiniz. Aileniz yanınızda. Doğru bir seçim yapmışsınız. Şunu düşünün: Kısa vadeli sarsıcı bir mutsuzluk. Yaşayacaksınız ve bitecek. Diğer türlüsü ömür boyu sizi azar azar bitirecek, kendinden nefret eden bir kadına dönüştürecekti. Adımlarınızdan emin olduğunuz sürece yol ne kadar sapa olursa oksun sizi aydınlıklara çıkarır. Sevgiler.

Sen aslında evliliğin bittiğine değil neden eşim düzgün biri olamadı neden evliliğim güzel gitmedi diye üzülüyorsun ben seni çok iyi anlıyorum keşke eşim iyi bir insan olsaydıda mutlu olsaydık yuvamızda üzüntüsü var inşallah bir an önce iyi olursun o içindeki sıkıntıları atar başka biri ile güzel bir birlikteliğin olur umarım

Her kadın şiddet görmüyor
Bunu birinden daha duymuştum

Herkeste oluyor böyle şeyler diye
Olmuyor hanımlar inanmazsanız gelin 3-4 ay yaşayın

Olmuyor diyince inanmıyorlar bir de
Sanki oluyor da biz saklıyormuşuz gibi

her şeyi onun önüne koymuştum sadece sevilip sahiplenilmek anlaşılmak istemiştim
İşte alacağınız ders bu olsun. Kimsenin önüne her şeyi koymayın. Bunu yapan kişi mutsuz olmaya mahkumdur.

Ayrıca sevilip anlaşılmak ilişkinin doğal akışı.

Sevilmek için rüşvet vermek oluyor sizin yaptığınız.
Boşanıp destek aldıktan sonra konunuzu okuyun lütfen.

Ben 3 küçük çocukla ayrıldıysam ki neler yaşadığımı Allah biliyor ,akabinde canım ciğerim abimi kaybettim sesini 1 gece duymasam uyumazdım,annemden sonra tutunduğum tek dalım dayanağımdı,yani insanlar "bu canına kıyar bu kadar şeyi atlatamaz"diyorlardı ama hep Allah a sığındım.Şimdi her zorluğa rağmen gururum bana kaldı ya işte o paha biçilemez.Azıcık aşım kaygısız başım,kimsem yok ama çocuklarımla bir ordu gibiyim.Kısacası gereken adımları atın,gerisi gelecektir.Kimin ne düşündüğü umurunuzda olmasın lütfen,siz onları yaşarken başkaları acınızı yaşamıyor ki,bir de bu açıdan bakın.Ailenizin arkanızda olması ne.kadar büyük bir nimet bir bilseniz keşke...Allah yardımcınız olsun.

Toplum olarak bosanmis damgasi olayını çoktaaan aştigimizi düşünüyorum bence siz de boşanmaya olan bakış açınızı degistirin, muhtemelen siz o gözle baktığınız için size öyle geliyor belki de. Yoksa boşanmak evlenmek kadar doğal bir şey. Dinde bile evlenmek gibi boşanmak da hak.

Olmayan konfor alanından nasıl çıkacaksanız ki? Bu anlattıklarınız konfor alanı ise biz ne yaşıyoruz? Kendinize kıymet verin lütfen.
Konfor alanı konforlu olan yer değildir.Alistigin yerdirO sebeple zor bırakırsın ki çoğu insan bırakamaz da. Ben konu sahibini tebrik ediyorum.guzel günler yakın

6 sene uzun bir süre bu yüzden üzülmeniz normal kendinizi suçlamayın. İstemsizce gelişmiş bir alışkanlık oluşmuş sizde bu yüzden cesaretiniz yok. Herşeye uyum sağlayan fedakar olan insanlar bir seyler bittiğinde sadece bitene değil o raddeye kadar verdikleri emeklere de üzülüyor. Sizde çok emek vermişsiniz, yetmemiş kendinizi kaybetmiş normal olmayan şeylere bile normal demişsiniz. Bu süreçte profesyonel destek almak size iyi gelecektir. Siz elinizden geleni yapmışsınız, daha cok gençsiniz ve bu kararı almış olmanız bile bir adım zaten. Bundan sonrası yeni bir sayfa sizin için. O sayfayı açmaktan korkmayın. Evlerinde şiddet gören çocukları için göz yuman, arkalarında aileleri olmadığı için mutsuz bir evlilik içinde ömürlerini geçiren hatta malesef canından olan milyonlarca kadın var.
Siz adım atmaktan korkmayın, adım attıkça gücünüz yerine gelecek, kimsenin dediğini umursamayan o eski sizi yeniden bulacaksınız.
Allah yardımcınız olsun

Son düzenleme:
Hangi konfor analından çıktığınızı anlayamadım? Hayırlısı olsun en doğru karar olmuş boşanmak.

Merhaba aile bağımlısı olduğunu başta da belli etmiş miydi? Ben annesi çok her şeyi yönetiyor diye ilişkimi bitirdim nişan hazırlığında, ama çok üzgün hissediyorum, acaba devam mı etmeliydim diye sürekli gelgit yaşıyorum. Kararım mantığıma çok uyuyor ama kalbim çok kötü

Kaç yıllık ilişkiydi?

Merhaba oncelikle cok sevindim sizin adiniza, bende sizinle ayni konumdayim, esinizle nasil tanistiniz acaba ozel degilse. Ben nasil tanisacagimi bilmiyorum.

Mantikta kal sakin sapma ben görücü usulü yaptim hatayı iki ay icindr evlenince anlayamadim

Üzülmeniz gayet normal.Kimse boşanmak için evlenmiyor.

Hayırlısı siz şuan çok uzuluyorsunuz ama zararın neresinden dönerseniz kardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…