Revizyon Sonrası Yine Çok Üzgünüm... (Fotoğraflı)

Revizyonu aynı doktora olmasaydınız keşke. Zaten ilk ameliyattan memnun kalmamışsınız. Revizyon ameliyatları daha zordur.

Revizyonu aynı doktora olmasaydınız keşke. Zaten ilk ameliyattan memnun kalmamışsınız. Revizyon ameliyatları daha zordur.
Ben bunun sebebini bu konu başlığında defalarca açıkladım. Keşke param olsaydı da üçüncü kez başka doktora ameliyat olsaydım. Fakat birçok doktorla görüştüm, kıkırdak kayma sorunum yapısalmış.

Çok geçmiş olsun. Bende 1,5 ay önce oldum. Sizin burnunuz benimkine göre çok kabul edilebilir. Ve kesinlikle sekonder bir ameliyat olacağım. İzmir defterini kapattım tabii. İstanbul dan doktor araştırıyorum:KK43: eski burnumu çok özledim. Bütün psikolojim bozuldu…az daha toparlayamazsam eşimde beni boşayacak o olacak yani. Dersiz başıma dert aldım. Kimse burun ameliyatı olmasın!

İnanın o kadar acıyı, ağrıyı, zaman kaybını bir daha kaldırabilir miyim bilmiyorum. 3. ameliyat riskli olur diye korkularım var. İlk ay ağır kaldıramamak, ev işlerinde zorlanmak, tempolu yürüyüş bile yapamamak vs. hayatımı o kadar çok etkiledi ki... İki kışı ameliyatlı burunla geçirdim ve o kadar sıkıldım ki anlatamam. Umudum da kalmadı açıkçası. Kusuru kendi bünyemde aramaya başladım artık. Param olsa 2. ameliyatı belki bir plastik cerraha olurdum fakat revizyon daha pahalı olduğu için bir de ameliyatımı yapan doktor burnuma ne yaptığını biliyor, daha başarılı olur mantığıyla yine kendisine ameliyat oldum. Şimdi bana dese ki "Canını hiç sıkma, 1 sene sonra törpü ile düzeltirim." o da yeter bana. Bunu demesi bile moral verir inanın
Çok geçmiş olsun.Ameliyattan sonra şeklin güzel görünüp sonradan bozulması bana normal gelmedi.Bizim nasıl iyileştiğimiz tabii ki çok önemli ama doktorun almadığı bir önlem mi var diye düşünmedim değil.
Ben doktorumla geçen yıl sayısız kez görüşmüştüm.Gerçekten ne dediklerini unutuyorlar ve kusurları görmezden geliyorlar.
Sorununuzun törpü ile düzeleceğini sanmıyorum ve üstüne para verse aynı doktordan çözüm beklememenizi öneriyorum.
2020 den bu yana benim de iki kışım iyileşme süreci ile geçti.Özellikle ikincisi resmen yıkım gibi oldu.Bu sebeple üçüncü için hiç acele etmeyip sorunlarım artarsa iyi bir revizyon uzmanı bulmayı planlıyorum.
Yeniden ameliyat için acele etmeyin.Dokularınıza biraz zaman verin ki iyice toparlansınlar bence.
Çok geçmiş olsun ben de revizyon için doktor araştırıyorum kim yapmıştı dr unuzun adı nedir?

Çok teşekkür ederim.İzmir’de Emin Toprak’a ameliyat oldum ben :/ Açıkça yazmayı hiç istemezdim ama istemeyerek yaptığı anlaşılan revizyon sonrası konrole bile çağırmayacak kadar ilgisiz olduğu için artık bir sakınca görmüyorum.

Çok teşekkür ederim.İzmir’de Emin Toprak’a ameliyat oldum ben :/ Açıkça yazmayı hiç istemezdim ama istemeyerek yaptığı anlaşılan revizyon sonrası konrole bile çağırmayacak kadar ilgisiz olduğu için artık bir sakınca görmüyorum.
Üzülmeyelim artık. Bizim de yüzümüz gülsün ne olur. Başkalarının açtığı konulara bakıyorum da fıstık gibi burunları daha 10 günlükken şikâyetçiler. Yok ucu kalkık oldu, yok ufak şişlik var vs. Asıl problem bizim burunlarımız. Ben henüz benim burnum gibi bir sonuç alan bir kişiyi bile görmedim. İnanın bıktım artık. Kaç doktorla konuştum, benim kıkırdak kaymalarımın hep bünyesel olduğunu söylüyorlar. Demek ki 10 kere yaptırsam da güzel olmayacak. İyi de bana kimse böyle bir riskten bahsetmemişti. Hem benim doktorum kontrole çağırıyor da ne oluyor, bu kıkırdak kayması ile ilgili olarak başka doktorlardan daha fazla bilgi aldım. Adam eğri buruna bile eğri değil diyor. Neden inkâr ediyorsun ki? "Eğri ama ben elimden geleni yaptım." dese daha iyi olmaz mı? Neyse uzattım yine... Yalnız gerçekten hep aynı tür konular için açılan yorumları görünce, bunların başına benim başıma gelenler gelseydi ne yaparlardı acaba diye düşünüyorum.

Çok geçmiş olsun. Bende 1,5 ay önce oldum. Sizin burnunuz benimkine göre çok kabul edilebilir. Ve kesinlikle sekonder bir ameliyat olacağım. İzmir defterini kapattım tabii. İstanbul dan doktor araştırıyorum:KK43: eski burnumu çok özledim. Bütün psikolojim bozuldu…az daha toparlayamazsam eşimde beni boşayacak o olacak yani. Dersiz başıma dert aldım. Kimse burun ameliyatı
Bende bu ara sürekli aynı yorumu yapıyorum.Dertsiz başıma dert açtım.Aynı doktora İkinciyi olduğuma aşırı pişmanım.En iyi kimse gidin ona düzelttirin ama 1,5 ay çok erken.

Çok geçmiş olsun. Bende 1,5 ay önce oldum. Sizin burnunuz benimkine göre çok kabul edilebilir. Ve kesinlikle sekonder bir ameliyat olacağım. İzmir defterini kapattım tabii. İstanbul dan doktor araştırıyorum:KK43: eski burnumu çok özledim. Bütün psikolojim bozuldu…az daha toparlayamazsam eşimde beni boşayacak o olacak yani. Dersiz başıma dert aldım. Kimse burun ameliyatı olmasın!
Size de çok geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten. Evet, maalesef bir de psikolojimizi bozuyorlar! Bana burnunuzun fotoğrafını mesaj atabilir misiniz?

Üzülmeyelim artık. Bizim de yüzümüz gülsün ne olur. Başkalarının açtığı konulara bakıyorum da fıstık gibi burunları daha 10 günlükken şikâyetçiler. Yok ucu kalkık oldu, yok ufak şişlik var vs. Asıl problem bizim burunlarımız. Ben henüz benim burnum gibi bir sonuç alan bir kişiyi bile görmedim. İnanın bıktım artık. Kaç doktorla konuştum, benim kıkırdak kaymalarımın hep bünyesel olduğunu söylüyorlar. Demek ki 10 kere yaptırsam da güzel olmayacak. İyi de bana kimse böyle bir riskten bahsetmemişti. Hem benim doktorum kontrole çağırıyor da ne oluyor, bu kıkırdak kayması ile ilgili olarak başka doktorlardan daha fazla bilgi aldım. Adam eğri buruna bile eğri değil diyor. Neden inkâr ediyorsun ki? "Eğri ama ben elimden geleni yaptım." dese daha iyi olmaz mı? Neyse uzattım yine... Yalnız gerçekten hep aynı tür konular için açılan yorumları görünce, bunların başına benim başıma gelenler gelseydi ne yaparlardı acaba diye düşünüyorum.
Maalesef üzülmemek elde değil.Şu süreyi tamamlayıp birkaç doktordan görüş almadan içim rahat etmeyecek.

Kaçıncı ayınızda görüş almayı düşünüyorsunuz? Siz de İzmir'desiniz, değil mi? Birlikte mi hareket etsek, kafamda deli sorular. :KK70:
Ben civar illerden birindeyim.İzmir’de değilim.Şu an 7,5 ay oldu.Yaz aylarında görüş alabilirim diye düşünüyorum ama bir süre müdahale ettirmeyip son halini almasını beklemek niyetindeyim.Aydan aya sürekli değişiyor çünkü.
Yakın zamanda yapılacak yeni bir müdahaleyi kaldırmaz sanırım.İkinci de çok zayıflayıp zarar gördü.Yaşım 20 lerde olsa daha cesur davranabilirdim belki ama maalesef…
Ben bu burnu istediğin hale getiririm diyen biri çıksın beklemeye razıyım.

Kbb uzmanı arkadaşım 3 ay sonra en erken görüşmek gerektiğini söyledi. İkinci ameliyat için Emre İlhan en erken 8-9 ay sonra yapabiliriz dedi.
Haklısınız, ben 5. ayda iki farklı doktordan görüş aldım. Biri 6.ayı bekleyelim dedi, biri de 9. ayda net belli olur dedi. Yalnız benim burnum iki ameliyatımda da 2.aydan sonra düzeleceğine gittikçe eğiliyor. F Fshn İzmir'de ise birlikte hareket edebiliriz diye düşündüm. Onun kaçıncı ayı olduğunu bilmediğim için. Sevgiler.

Ben İzmir de kimseye gitmeyi düşünmüyorum. İkinci ameliyat için birincide yaptığım gibi gözü kara değilim. Ne kadar kötü olabilir demek büyük hataymış. Zaten en baştan ameliyat olmak hayatımın hatasıymış :KK43: 46 yaşına kadar burun işi olmuyor diyip birden deli cesareti ile nefes alamıyorum diyip ameliyat oldum.

Ben İzmir de kimseye gitmeyi düşünmüyorum. İkinci ameliyat için birincide yaptığım gibi gözü kara değilim. Ne kadar kötü olabilir demek büyük hataymış. Zaten en baştan ameliyat olmak hayatımın hatasıymış :KK43: 46 yaşına kadar burun işi olmuyor diyip birden deli cesareti ile nefes alamıyorum diyip ameliyat oldum.
Ben yakın diye İzmir’de oldum.Açıkçası öncesinde de instagram sayfalarını incelemek dışında bir araştırma yapmadım ki hayatımın hatası oldu.Emre İlhan’ı hem bütçe olarak karşılayamam hem de bir sorun olursa ne kadar yardımcı olacağı konusunda kuşkularım var.Şikayet var da revizyon hastalarının yorumlarını okuduğum için sanırım.

Ayrıca 8-9 ayda burun tamamen inmememiş oluyor.Yerinizde olsam çok acele etmezdim.O an gördüğü şekle göre yeni bir şekillendirme yapacak ama iyileşme süreci devam ediyor.Bu kadar beklemişken biraz daha beklenebilir sanki:)

2 ay önce burun ameliyatı oldum . Kalın deriliyim hızma vesayre ne zaman takabilirim
Hızma deliğiniz duruyorsa 1.aydan sonra takabilirsiniz. Benim delik kapanmadığı için 1.ay sonunda doktora sormuştum, takabilirsin demişti. Fakat yeni deldirecekseniz yapmamalısınız, doktorların çoğu sakıncalı buluyor yeni deldirmeyi. Ben 2. ameliyattan sonra hiç takmadım. Siz yine de doktorunuza danışın.

X