Revizyon Sonrası Yine Çok Üzgünüm... (Fotoğraflı)

F Fshn bugün başka bir doktorla görüştüm. Fotoğraflarımı gösterip süreci anlattım. Ayrıntılı olarak buraya yazacağım ki bilgilenmek isteyenlere faydası olsun:
Nadir de olsa bazı insanların kıkırdak yapısı, kıkırdak gelişimi yeniliklere bir türlü müsaade etmez, ayak uyduramaz dedi. İlk ameliyatından sonra gözle görülür bir kıkırdak kayması olmuş, kıkırdak tutunamamış dedi. Bu tamamen senin kıkırdak yapınla alakalı dedi. İlk ameliyatından sonra madem bu süreci yaşadın, 2. ameliyatında doktorun sana sürekli işaret parmağınla burun sırtından yukarıya doğru masaj yapmanı söylemeliydi dedi. Çünkü kıkırdaklar yerine hemen oturmazlar ve bu süreçte yapacağın masaj kıkırdağın doğru oturmasını sağlar dedi. Nasıl masaj yapacağımı gösterdi (işaret parmağıyla burun sırtını hafifçe yukarı kaldırmak). Peki 10 gün sonra 5. ayıma gireceğim, şimdi yapsam faydası olur mu diye sordum, tabii ki olur çünkü 9 aya kadar kıkırdak şekillenecek dedi. Zaten arada KK mesajlarını okurken masaj yaptığımda diğer gün burnumun biraz daha iyi göründüğünü fark etmiştim. Bundan sonra 4 ay boyunca masaj yapacağım. Kemerdeki şişliğin de ödem olduğunu söyledi. Zaten çok sert değil. Biraz umutlandım belki masajla düzelir. Gerçi ben medikalcilerdeki bantlardan almıştım. Hani şu doktorun alçıyı alınca yapıştırdığı bantlar... O bantlarla burnumu bantlamayı düşünüyorum. Sordum, bantlayabilirsin dedi. Çünkü benim kıkırdağım tekrar kaymaya çok müsait. Büyük ihtimalle başıma iş aldım ve şimdi düzelse bile ileride tekrar kayacak. Yani gerçekten de bünyenin ameliyatı kabul etmeme durumu varmış kızlar. :KK64:Konu hakkında fikir vermek isteyen olursa seve seve dinlerim.

Ameliyat olmadan önceki hali bile ince ve kibardı. Şimdi eğri büğrü patates gibi oluyor. :KK43: ucu düşmese küçük kemerle de idare ederim ama ucu düşüyor. İlk ameliyat sonrasında 10. ay doktor kıkırdak kaymış dedi. Şimdi kabul etmiyor. Açıklama da yapmıyor. Ayrıca nefes alırken tek deliğin kapanmasını da açıklamıyor. Kafayı yemek üzereyim.
Burun ucunda mi kaymış çok geçmiş olsun çünkü bnmde burun ucundaki kaymış olabilir dedi ya da kıkırdak fazlalığı dedi 😔

F Fshn bugün başka bir doktorla görüştüm. Fotoğraflarımı gösterip süreci anlattım. Ayrıntılı olarak buraya yazacağım ki bilgilenmek isteyenlere faydası olsun:
Nadir de olsa bazı insanların kıkırdak yapısı, kıkırdak gelişimi yeniliklere bir türlü müsaade etmez, ayak uyduramaz dedi. İlk ameliyatından sonra gözle görülür bir kıkırdak kayması olmuş, kıkırdak tutunamamış dedi. Bu tamamen senin kıkırdak yapınla alakalı dedi. İlk ameliyatından sonra madem bu süreci yaşadın, 2. ameliyatında doktorun sana sürekli işaret parmağınla burun sırtından yukarıya doğru masaj yapmanı söylemeliydi dedi. Çünkü kıkırdaklar yerine hemen oturmazlar ve bu süreçte yapacağın masaj kıkırdağın doğru oturmasını sağlar dedi. Nasıl masaj yapacağımı gösterdi (işaret parmağıyla burun sırtını hafifçe yukarı kaldırmak). Peki 10 gün sonra 5. ayıma gireceğim, şimdi yapsam faydası olur mu diye sordum, tabii ki olur çünkü 9 aya kadar kıkırdak şekillenecek dedi. Zaten arada KK mesajlarını okurken masaj yaptığımda diğer gün burnumun biraz daha iyi göründüğünü fark etmiştim. Bundan sonra 4 ay boyunca masaj yapacağım. Kemerdeki şişliğin de ödem olduğunu söyledi. Zaten çok sert değil. Biraz umutlandım belki masajla düzelir. Gerçi ben medikalcilerdeki bantlardan almıştım. Hani şu doktorun alçıyı alınca yapıştırdığı bantlar... O bantlarla burnumu bantlamayı düşünüyorum. Sordum, bantlayabilirsin dedi. Çünkü benim kıkırdağım tekrar kaymaya çok müsait. Büyük ihtimalle başıma iş aldım ve şimdi düzelse bile ileride tekrar kayacak. Yani gerçekten de bünyenin ameliyatı kabul etmeme durumu varmış kızlar. :KK64:Konu hakkında fikir vermek isteyen olursa seve seve dinlerim.
Çok gecmis olsun ben pes etmiştim geçmez diye bnm de aynı bnde işaret parmağı ile yapayım bilginiz için tşkler yoksa revizyon olmayı düşünüyorumdum gerçekten doktorum bna ikisi de olabilir dedi hem kaymış ya da fazla kıkırdak dokusu olabilir dedi ama büyük ihtimalle kaymış dedi inşallah düzelir hepimizinki 🤲

Çok gecmis olsun ben pes etmiştim geçmez diye bnm de aynı bnde işaret parmağı ile yapayım bilginiz için tşkler yoksa revizyon olmayı düşünüyorumdum gerçekten doktorum bna ikisi de olabilir dedi hem kaymış ya da fazla kıkırdak dokusu olabilir dedi ama büyük ihtimalle kaymış dedi inşallah düzelir hepimizinki 🤲
İnşallah düzelir canım. Ayrıntılı açıkladığım mesajı okudunuz sanırım. Bazı bünyelerde kıkırdak tutmuyormuş. Hakikaten adam yapıyor, benim burnum ikidir aşağı kayıyor. :KK43: ben bantladım dün.
3-4 ay bantlarım gerekirse. Yeter ki tutsun artık.

En büyük hatanız KBB doktoruna ameliyat olmanız. Kesinlikle Bi plastik cerrahın yaptığı işlemi yapamıyorlar. Keşke revizyonu bari ona yaptırmasaydınız. Kötü bir burun değil ama onca zahmeti, acıyı çektikten sonra tabiki de daha iyisini beklemeniz normal. Belki sadece ucunda ki düşüklüğü daha basit bir operasyonla düzeltebilirler (dolgu, botoks gibi) bir plastik cerrahi ile görüşün bence

En büyük hatanız KBB doktoruna ameliyat olmanız. Kesinlikle Bi plastik cerrahın yaptığı işlemi yapamıyorlar. Keşke revizyonu bari ona yaptırmasaydınız. Kötü bir burun değil ama onca zahmeti, acıyı çektikten sonra tabiki de daha iyisini beklemeniz normal. Belki sadece ucunda ki düşüklüğü daha basit bir operasyonla düzeltebilirler (dolgu, botoks gibi) bir plastik cerrahi ile görüşün bence
Zaten iki plastik cerrah ile görüştüm ve ikisi de burnumun kötü olmadığını, değişeceğini söylediler. KBB doktoruna ameliyat olmanın hata olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ben de keşke plastik cerraha gitseymişim dedim ama etrafımda benim doktoruma ameliyat olmuş 3 kişi var. Üçünün de burnu çok güzel ve yıllardır problem çıkmadı. Hatta son görüştüğüm plastik cerrah, kıkırdak yapımla alakalı olduğunu, muhtemelen kendisi yapsaydı da aynı sorunun oluşacağını söyledi. Revizyon fiyatları yüksek, başka doktora gitme lüksüm yok. Masaj yapıp 4 ay daha bekleyeceğim. Umarım iyi şeyler olur.

1,5 yıldır buradaki konuları okuyorum ama sonunda üye olup fotoğraflarımı sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü artık psikolojim bazı şeyleri kaldırmıyor arkadaşlar. Lise yıllarından beridir en büyük hayalimdi bir gün burnumu yaptırmak. Nefes problemim yoktu. Kemerli ve düşük uçlu bir burunla kendimi hep çirkin hissediyor, birinin yanında durduğumda burnumu hep kapatıyor, yolda bile birinin yanından geçtiğimde burnumu kapatıyordum. Ocak 2021'de özel bir hastanede KBB doktoruna açık rinoplasti oldum. Acısı falan hiç sorun değildi, yeter ki burnum güzel olsun dedim. İlk 1 ay her şey çok güzeldi. O kadar mutluydum ki anlatamam. Fakat sonra burnumda yine kemer belirmeye, ucu yine düşmeye başladı. Aylar geçtikçe ben düzelir diye beklerken daha da kötü oldu. Üstelik bir de hafif basınçlı nefes aldığımda tek burun deliğimin kapanma sorunu oluştu. 1 sene boyunca doktorum bazı şeyleri görmezden geldi ama sonunda o da kabul etti ve ücretsiz revizyon oldum. Bu defa artık kesin çok güzel olacak diye bekliyordum. Yine ilk ay her şey yolundaydı ve ben mutluluktan uçuyordum. Zaten gülerken fotoğraf çektirdiğim kısacık zamanlar hep bu ilk ay oluyor. :KK43: Şimdi revizyon ameliyatımın üzerinden 4,5 ay geçti ve sonuç yine aynı... Şekil olarak özellikle çapraz duruşta yine eğri, nefes alırken yine kapanan tek delik... Üstelik bu kez doktorum durumu kabullenmiyor. Herkesin, "Evet eğri." dediği burnuma bakıp eğri olmadığını söylüyor. İlk ameliyattan sonra nefes alırken burun deliğimin kapandığını gösterdiğimde oraya bir müdahale etmesi gerektiğini söyleyen adam, şimdi bu durumun normal olduğunu, kuvvetli nefes alındığında herkesin burun deliğinin kapandığını söylüyor. Durumumu görmeniz, beni anlamanız için fotoğraf yükleyeceğim. Her fotoğrafın altına açıklamasını da yazdım. Lütfen yorumlarınızı, görüşlerinizi benimle paylaşın. Ben bu doktora nasıl yaklaşayım, ne diyeyim? Lütfen bana bir yol gösterin.
Ah be canım nefes sıkıntın yoksa bence hiç uğraşma artık. Ben de ikinci ameliyatımı oldum neredeyse 5 ay geçti nefes alamıyorum. hem dünya kadar para hem de bir sürü acı da cabası doktorum da burnundan kıl aldırmıyor, burun içinde çöküntü ve nefes alırken burun kanatları hareket ediyor. bana tek tavsiyesi nefes alırken kaslarınla burnunu aç dedi🤐

Ah be canım nefes sıkıntın yoksa bence hiç uğraşma artık. Ben de ikinci ameliyatımı oldum neredeyse 5 ay geçti nefes alamıyorum. hem dünya kadar para hem de bir sürü acı da cabası doktorum da burnundan kıl aldırmıyor, burun içinde çöküntü ve nefes alırken burun kanatları hareket ediyor. bana tek tavsiyesi nefes alırken kaslarınla burnunu aç dedi🤐
Ne büyük hayal kırıklığı, değil mi? Benim de 8 gün sonra 5 ay olacak. Ben burnumu yaptırdığımda zannettim ki çok güzel olacağım, özgüvenim tavan yapacak! Aynen dediğiniz gibi, nefes alırken burun kanatlarım kapanıyor ve hayatımı olumsuz etkiliyor. Fakat doktorum diyor ki herkes nefes alırken burun kanatları kapanır. Ben daha ne diyeyim ki bu adama? Kaslarla burnu açmak nasıl oluyormuş acaba? Biz bunun için mi ameliyat olmuşuz?

Ne büyük hayal kırıklığı, değil mi? Benim de 8 gün sonra 5 ay olacak. Ben burnumu yaptırdığımda zannettim ki çok güzel olacağım, özgüvenim tavan yapacak! Aynen dediğiniz gibi, nefes alırken burun kanatlarım kapanıyor ve hayatımı olumsuz etkiliyor. Fakat doktorum diyor ki herkes nefes alırken burun kanatları kapanır. Ben daha ne diyeyim ki bu adama? Kaslarla burnu açmak nasıl oluyormuş acaba? Biz bunun için mi ameliyat olmuşuz?

Benim ilk ameliyatımdan sonra sol burun deliğimde hafif bir zayıflama olup derin nefes alırken kapanmaya başlamıştı.Revizyon öncesi görüşmede söyledim normal deyip hiç dokunmadı.Şimdi yürüyüş yaparken ya da alerjim arttığında aşırı rahatsız ediyor.
Barış Çakır bununla ilgili bir video yayınlamıştı.Burun kaslarınızı güçlendirmek için burun deliklerinizi açıp kapayın diyordu. Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum.

Benim ilk ameliyatımdan sonra sol burun deliğimde hafif bir zayıflama olup derin nefes alırken kapanmaya başlamıştı.Revizyon öncesi görüşmede söyledim normal deyip hiç dokunmadı.Şimdi yürüyüş yaparken ya da alerjim arttığında aşırı rahatsız ediyor.
Barış Çakır bununla ilgili bir video yayınlamıştı.Burun kaslarınızı güçlendirmek için burun deliklerinizi açıp kapayın diyordu. Ne kadar işe yarar bilmiyorum ama aklıma geldikçe yapmaya çalışıyorum.
Videoyu mutlaka izleyeceğim. Benim de ilk ameliyatımdan sonra aynı sorun oluştu. Kıkırdak kayması olduğu için de revizyon yaptırdım ve ameliyattan önce bu tek deliğin kapanma durumunu da hatırlattım. Tamam dedi ve onun düzeltilmesi gerektiğini söylemişti. Şimdi revizyon oldum, yine aynı durum var ama bu defa "Kuvvetli nefes alınca herkesin burun deliği kapanır." diyor. Gel de çıldırma! Madem herkesin kapanıyor, neden ameliyat öncesi benim kapanmıyordu? Madem herkesin kapanır, neden düzeltilmesi gerektiğini söyledin? Etrafımdaki kimsenin kapanmıyor valla. Ayrıca kuvvetli nefes almama gerek yok, normalde de kanatlar oynuyor, demek ki zayıf bırakmışsın. Hem eğri hem de böyle bir problemle kalakaldım.

Bahsettiğiniz videoyu ararken şunu buldum, aşağılarda egzersizler var, bayağı hoşuma gitti:

X