rapor yazdırmadım diye küsen arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sassyassyy

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Mart 2017
9.509
48.090
herkese merhaba,
yaz okulu yeni bitti daha doğrusu finaller bitti mazeret sınavları yapılacak. arkadaşımın birisi sınav tarihinde tatilde olduğu için sınava girememiş,bana da babama rapor yazdırıp yazdıramayacağımı sordu. ben de yazar herhalde sorarım dedim konu öylece kapandı unuttum gitti yaklaşık 1 ay önce.

bu kişiyle liseden bu yana arkadaşız,ne zaman rapor istese babama istisnasız yazdırdım. ama bu sefer babam ne için istediğimi sordu,söyleyince de "böyle saçma şey mi olur girseydi sınavına böyle boş şeylere rapor vermem" dedi. gerçek mazereti olsa gerçekten de verir yani yapmadığı şey değil. ısrar etsem de "ben olmasam ne yapacaktı gitsin başkasından alsın" dedi vermedi.

arkadaşa durumu söyledim,küstü gitti. anneme yazdırayım diyorum hanfendi annemin branşını beğenmiyor. hoca bunu geçerli saymaz diyor. gerçekten değer verdiğim bir arkadaşım ama böyle yapması beni çok üzdü sonuçta elimde olan bir şey değil benim bir yetkim yok. sınava girip giremediğini de bilmiyorum dünden beri çok üzgünüm.

kendimi suçlu hissediyorum sanki ona söz vermiş sözümü tutamamışım gibi. şimdi arayıp sınava girip giremediğini sorsam,ya da özür falan dilesem yersiz mi olur? böyle bir sebepten arkadaş kaybetmek en son isteyeceğim şeylerden birisi çünkü.

herkese merhaba,
yaz okulu yeni bitti daha doğrusu finaller bitti mazeret sınavları yapılacak. arkadaşımın birisi sınav tarihinde tatilde olduğu için sınava girememiş,bana da babama rapor yazdırıp yazdıramayacağımı sordu. ben de yazar herhalde sorarım dedim konu öylece kapandı unuttum gitti yaklaşık 1 ay önce.

bu kişiyle liseden bu yana arkadaşız,ne zaman rapor istese babama istisnasız yazdırdım. ama bu sefer babam ne için istediğimi sordu,söyleyince de "böyle saçma şey mi olur girseydi sınavına böyle boş şeylere rapor vermem" dedi. gerçek mazereti olsa gerçekten de verir yani yapmadığı şey değil. ısrar etsem de "ben olmasam ne yapacaktı gitsin başkasından alsın" dedi vermedi.

arkadaşa durumu söyledim,küstü gitti. anneme yazdırayım diyorum hanfendi annemin branşını beğenmiyor. hoca bunu geçerli saymaz diyor. gerçekten değer verdiğim bir arkadaşım ama böyle yapması beni çok üzdü sonuçta elimde olan bir şey değil benim bir yetkim yok. sınava girip giremediğini de bilmiyorum dünden beri çok üzgünüm.

kendimi suçlu hissediyorum sanki ona söz vermiş sözümü tutamamışım gibi. şimdi arayıp sınava girip giremediğini sorsam,ya da özür falan dilesem yersiz mi olur? böyle bir sebepten arkadaş kaybetmek en son isteyeceğim şeylerden birisi çünkü.
babanızdan yasa dışı bir şey yapmanızı istemişsiniz babanızda yapmamış. gayet normal bence hiç kasmayın. zaten şu sıralar denetimler vs çok fazla başına iş almak istememiş olabilir.
ayrıca mazeretin mazeretide olmaz genelde. rapor olsa bile sınava girmezse hakkını kaybeder diye biliyorum.

İyi de yani bildiğiniz suç?

Babanızın daha önce vermiş olması da suç.

Ismarlama rapor alanlardan, verenlerden, bunu normal gören zihniyetten kesinlikle haz etmiyorum.

Sizinki gibi doktor tanıdıklar sayesinde 1 yıl keyfi işe gelmeyen meslektaşım oldu, vicdan meselesi bazı şeyler.

Neyse fazla da konuşmak istemiyorum.

herkese merhaba,

Asla asla arama böyle çıkarcı birini...

İyi de yani bildiğiniz suç?

Babanızın daha önce vermiş olması da suç.

Ismarlama rapor alanlardan, verenlerden, bunu normal gören zihniyetten kesinlikle haz etmiyorum.

Sizinki gibi doktor tanıdıklar sayesinde 1 yıl keyfi işe gelmeyen meslektaşım oldu, vicdan meselesi bazı şeyler.

Neyse fazla da konuşmak istemiyorum.

babam geçerli bir sebep olmadığı sürece kolay kolay ısmarlama rapor vermez. lisede falan ygsden önce 3 hafta yazdığı olmuştur sebepsiz yere o kadar.

kendi amcamın eşi hamileydi,rapor istediler gerekli bir durum olsaydı kendi doktoru verirdi dedi yazmadı. yani mesleğini kötüye kullanma durumu yok. olsa ben de buraya yazmazdım. yine de teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Lütfen saçmalamayın. Resmen dolandırıcılık yapmak istemiş. Babanızı da alet etmeye çalışmış. Üstüne bir de annenizin branşını dolandırıcılığına yeterli düzeyde görmemiş ve siz hala özür mü dilemek istiyorsunuz. Kendinize gelin lütfen. Ve mümkünse arkadaşınız sınavdan kalsın. Çalışıp sınava girenlerin suçu ne?

Benden de böyle lüzumsuz rapor çok istiyorlar. Asla vermiyorum. Şehirdışındaki çocuğuna rapor vermedim diye şikayet bile aldığım oldu. Asla doğru bildigimden sapmam.

Bence dolandırıcılığın büyüğü küçüğü olmaz. Ve bu ciddi bir ahlak problemidir.

Ay ne özrü sacmalamayin. Babaniz yazmamis size atari gideri ne? Ayrica sizinle olan iliskisi menfaat üstüne resmen. Babaniz doktor olmasa bu kadar samimi olmazdi bile allah bilir.

Lütfen saçmalamayın. Resmen dolandırıcılık yapmak istemiş. Babanızı da alet etmeye çalışmış. Üstüne bir de annenizin branşını dolandırıcılığına yeterli düzeyde görmemiş ve siz hala özür mü dilemek istiyorsunuz. Kendinize gelin lütfen. Ve mümkünse arkadaşınız sınavdan kalsın. Çalışıp sınava girenlerin suçu ne?

Benden de böyle lüzumsuz rapor çok istiyorlar. Asla vermiyorum. Şehirdışındaki çocuğuna rapor vermedim diye şikayet bile aldığım oldu. Asla doğru bildigimden sapmam.

Bence dolandırıcılığın büyüğü küçüğü olmaz. Ve bu ciddi bir ahlak problemidir.

Babamdan zaten genelde heyet raporu istiyorlar o da vermiyor geçerli bir sebep olmadıkça. Dediğim gibi lisede sınav döneminde veriyordu,ya da bir aile yakını vefat edip sınavları kaçıran arkadaşlarıma falan. Ama bunda arkadaşım yakın olduğu için rica ettim yine de vermedi. Doğrusu bu biliyorum babama kızamam zaten ama arkadaşıma sanki hani babam verir dedim vermedi sözümde duramadım diye kötü hissettim.

Ben senin yerinde olsaydım eğer, böyle bi sebepten dolayı bana küsen arkadaşıma trip atardım. Neden kendini değersizleştiriyorsun? Senin yaptığın iyi niyet değil yalnız kalma korkusu. Ama çevrende böyle dostcuklar olmasındansa yalnız kal daha iyi. Seni çok yoruyor farkındaysan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X