Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

iyi akşamlar herkese
iftar menümü yazaym hemen 1 kase mercimek çorbası
3-4 kaşık yeşil fasulye
1 dilim börek ve bol su ile karpuz:KK1:

kizlar iftarda
1 kepce mercimek corbasi
yarim saat ara
iki yemek kasigi tavuk sote
1 yemek kasigi bulgur pilavi
salata
bol su

30 dk spor

iftar menüm

1 zeytin-2 dilim ekmek-2 kepçe domates çorbası-kıvırcık salata

1 saat ara

4 yemek kaşığı zeytinyağlı taze fasülye-çoban salatası-1/2 dilim ekmek

kizlar iftarda
1 kepce mercimek corbasi
yarim saat ara
iki yemek kasigi tavuk sote
1 yemek kasigi bulgur pilavi
salata
bol su

30 dk spor
az bence kesinlikle az canım.

iyi akşamlar herkese
iftar menümü yazaym hemen 1 kase mercimek çorbası
3-4 kaşık yeşil fasulye
1 dilim börek ve bol su ile karpuz:KK1:
dengelemişsin ekmek yemedin yerine börek yemişsin güzel beğendim

Kızlar benim de kendi tasarladığım ramazan diyetim bu.Denemek isteyen olursa diye paylaşmak istedim.Ben 4 günde bu diyetle muazzam kilo attım ve hiç acıkmadım,umarım işinize yarar.Sevgiler...
30 gün boyu:SAHUR:
Başlamadan 500 ml ılık su,limon damlatılmış
*30 gr müsli+100 gr süt
*1 dilim kepekli ekmek yanında kahvaltılık ya da haşlanmış yumurta,ya da omlet.
İFTAR:
Başlamadan 500 ml ılık su,limon damlatılmış
*30 gr müsli+100 gr süt
*Günün çorbası ya da 1 porsiyon sebze yemeği ya da bir porsiyon et
İFTAR İLE SAHUR ARASI:
*1 koca porsiyon meyve,2 galeta ya da galeta yerine 2 parça bitter.

herkes yazmış bende yazıcamm :KK9:
bende 21 yaşında üniverste ögrencisiyim.3.sınıfa gectim we sewgilim yok :KK53::KK53:

merhabalar..
orucumu 2 bardak suyla açtım
2 kepçe domates çorbası
1.5 yemek kaşığı patlıcan yemeği
3 yemek kaşığı yoğurt
çok az pide
ve salata
nasıl kızlar çok mu??
çok şiştimmm
bence normal canım ama aza yakın:KK16:
kızlar bu arada baya kalabalığız
herkes kendini tanıtsa, tanışsak kaynaşsak güzel olmaz mı

27 yaşındayım, evliyim, çocuk yok :KK70:
matematik öğretmeniyim
yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim..:21:
bende adanalıyım ve 25 yaşındayım yeni atanmış lise matematik öğretmeniyim,inşallah eylülde göreve başlıcam hımmm nereye atandın derseniz bitlis tatvan..evli değilim ama uzun süreli bir ilişkim kısmet ederse allah şubat gibi nişan düşünüyorzz ,,memnun oldummm kızlar..mattika sen nerde oturuyosun lise mat mi?

selam.
benim iftarım
2 hurma
bir kase çorba
4 bardak su ve yarım saat ara
bu ara namaz kılmak içinde çok iyi oluyo
bi tabak kabak yemeği(nihayet bitti)
bi kase cacık
bi kase komposto
bir dilim ekmek kadar pide
ara öğünde malesef bi top dondurma ve bir dilim tatlı
bende kendimi tanıtayım dört yıllık evliyim,çocuğum yok(inşallah en kısa zamanda olur)
ev hanımıyım,başörtüsü sorunu halledildiğine göre bu sene sınava girmeyi düşünüyorum nasipse
ayrıca samsun dayım.kk de samsunlular pek az sanırım
amma da uzun oldu

meliscim kendini bu kadar sıkma canım.alacağın kalori miktarı çok olmayacak rahat ol.çorba içmen tabiki daha iyi ama zorlamada zorlarsan sıkılırsın bu düzenden .bu arada henüz okunmadımı neredesin cnm sen.

Az yedigim halde bütün dünyayi yemis gibi hissediyorum. Ben Hollanda'da kaliyorum burda iftar daha gec oluyor Türkiye'ye gÖre. Iftarda 1 tane gözleme ve yaninda salata yedim, kendimi suclu hissediyorum hamur isi yedigim icin. Tutamadim koca bogazimi.

Imm ben sizden çok küçüğüm :) 16 yaşındayım lise 3e geçtim :) öğretmen arkadaşlarıma burdan sevgilerimi sunuyorum :KK1: :KK66: :82:

kızlar ben geldim ama uykusuzluktan ölecemmm :KK59:

menümü yazıp kaçıcam

- 1 kase yayla çorbası (soğuk)
- 3 tane kürdan kebabı çok ufak toplardı kızlar doyamadım tadına zaten mecbur yarıda kestim..
- 1 dilim ekmek

çok su içtim sofrada şiştim patlıcaktım :KK61: neyse eve yürüyerek geldim..(45-50 dkk) veeeee eve gelince çok fena bişi yaptım 2 tane fıstıklı sarma yedim.. onlarda ufaktı pişmanım affedin :KK71: neskafe 3 ü bi arada istedi cnm ama içmekten vazgeçtim..

3 lt su içmişimdir kesin.. hee birde 2 tane kayısı yedim.. haa bir tanede sade soda içtim :KK60:

ii geceler herkese... :79:

Son düzenleme:
sabah erken saatte yürümeyi seviyorum ben
sonra duşunu al ister işe git ister gezmeye :KK70:
ama haftada 3-4 de olsa yürümem lazım ramazanda
kostümlerimi giydim yürücem şimdi aynen 30dk 5- 5,5 km

göbek değil de üst karında sorun var benim
göbek deliğinin üstü :KK70: kursak derler bizim orda
onun için mekik fln çekmeye karın hareketi yapmaya çalıştım ama boynum ağrıdı hep yapamadım

Aynen ben de sabah yurumeyı sevıyorum...
Butun gunun sana kalıyor oyle olunca ama malum ramazanda anca ıftardan sonra yuruyebılıyoruz...

Sukur yuruyusumu bıtırdım...
30 dakıka 5 km hızla yurudum, dusumu aldım, sımdı de ballı tacınlı cayımı ıcıyorum bagırsaklarım duzene gırsın dıye...

Ben de 24 yasındayım, ekımde evlenıyorum, bu yuzden hummalı bır yola gırdım :KK60:
Tıbbı sekreterım... .Gözle ılgılı bır sıkıntınız olursa seve seve yonlendırırım...

13 tane kiraz küçük bi şeftalinin yarısını yedim çok mu ? Meyveyle aram hiç yoktur alışmak istiyorum başlangıcım nasıl çok mu az mı ? Yerken zorlandım bana çok gibi geldi :KK5:

kızlar ben de 61 kiloydum 55 e düştüm ama ramazanda kilo alırmıyım diye korkuyorum ben de sahurda
1 dilim kepekli ekmek
sınırsız söğüş domates salatalık
1 kk peynir
haşlanmış yumurta

iftarda da
suuu
1 kase çorba
15 dk ara
salata ve çok az tavuk

1 saat sonra da yarım elma yedim acaba kilo verebilir miyim

selam hatunlar bende varım ya bu ugrasta............sanırım herkes genc ben kırk ıkı yasındayım..........samsunluyum ama ıst oturuyorum ..........yırmı aylık üçüz kızlarım var hamılelıkte hep yattım malesef hala kılo veremedım ama vermem lazım ya ınssssssssssssss olucak hıc böle kılolu olmadım cunku............ben raamazan baslayalı ıftarlarda corba salata az pıde yıyorum ıkı saat sonra ıkı hurma cay.......gece az peynır ıkı zeytn az pıde cy........domates bolca........ıns verırız basarılar herkeseeeeeeee............

bizim burada da kursak derlerrr nerelisinnnn:))
afyonluyum :KK70: en sevmediğim yerim orası..
bence normal canım ama aza yakın:KK16:

bende adanalıyım ve 25 yaşındayım yeni atanmış lise matematik öğretmeniyim,inşallah eylülde göreve başlıcam hımmm nereye atandın derseniz bitlis tatvan..evli değilim ama uzun süreli bir ilişkim kısmet ederse allah şubat gibi nişan düşünüyorzz ,,memnun oldummm kızlar..mattika sen nerde oturuyosun lise mat mi?
konyadayım canım ben lise mat.. hayırlı olsun allah iyi insanlarla karşılaştırsın..
yer değil insanlar daha önemli..

Imm ben sizden çok küçüğüm :) 16 yaşındayım lise 3e geçtim :) öğretmen arkadaşlarıma burdan sevgilerimi sunuyorum :KK1: :KK66: :82:
nickine bakılırsa sayısalcısın test çöz yazı boş geçirme :p

Aynen ben de sabah yurumeyı sevıyorum...
Butun gunun sana kalıyor oyle olunca ama malum ramazanda anca ıftardan sonra yuruyebılıyoruz...

Sukur yuruyusumu bıtırdım...
30 dakıka 5 km hızla yurudum, dusumu aldım, sımdı de ballı tacınlı cayımı ıcıyorum bagırsaklarım duzene gırsın dıye...

Ben de 24 yasındayım, ekımde evlenıyorum, bu yuzden hummalı bır yola gırdım :KK60:
Tıbbı sekreterım... .Gözle ılgılı bır sıkıntınız olursa seve seve yonlendırırım...

ben de yürüdüm geldim.. 3 km yürüdüm 33 dk.da :KK70:
duşumu aldım karpuz yedim oturuyorum
hazırlıklar vardır senin şimdi tatlı heyecanlar, kolay gelsin:KK34:

13 tane kiraz küçük bi şeftalinin yarısını yedim çok mu ? Meyveyle aram hiç yoktur alışmak istiyorum başlangıcım nasıl çok mu az mı ? Yerken zorlandım bana çok gibi geldi :KK5:
çok değil tabi ki. kirazı tane tane saymana gerek yok bi kaseye fln koy ye
meyve iyidir aşırı yememek şartıyla sindirim sistemim durur benim meyve yemezsem
bugünlerde herkeste kabızlık var ondan diyorum

kızlar ben de 61 kiloydum 55 e düştüm ama ramazanda kilo alırmıyım diye korkuyorum ben de sahurda
1 dilim kepekli ekmek
sınırsız söğüş domates salatalık
1 kk peynir
haşlanmış yumurta

iftarda da
suuu
1 kase çorba
15 dk ara
salata ve çok az tavuk

1 saat sonra da yarım elma yedim acaba kilo verebilir miyim
menün gayet iyi canım. biraz hareket etmeye bak verirsin mutlaka
bir de tavuktan korkma bi porsiyon ye. protein kilo vermek için en iyisi

selam hatunlar bende varım ya bu ugrasta............sanırım herkes genc ben kırk ıkı yasındayım..........samsunluyum ama ıst oturuyorum ..........yırmı aylık üçüz kızlarım var hamılelıkte hep yattım malesef hala kılo veremedım ama vermem lazım ya ınssssssssssssss olucak hıc böle kılolu olmadım cunku............ben raamazan baslayalı ıftarlarda corba salata az pıde yıyorum ıkı saat sonra ıkı hurma cay.......gece az peynır ıkı zeytn az pıde cy........domates bolca........ıns verırız basarılar herkeseeeeeeee............

maşallah kızçelerine.. e zor olmuştur tabi hamilelik kilo alman çok normal..
onların peşinde verirsin zaten bence
iftarı bölmüşsün ara ara en iyisini yapmışsın

X