Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

kızlar sanki bugün biraz daha hızlı geçiyor ne dersiniz??

öğlene kadar uyudum zaten ondan olmasın:KK1::KK1::KK1:

yiyerek zayıflayacaksın dedi asla yememezlik yapma dedi. biz yemeyince beden kendini korurmuş ve korumaya alırmış gelen her besini depolarmış :KK52:

canım dıyet listene baktım da benım dıyetısyenın verdıgıne cok benzıyor ankarada mısın sende merak ettim:44:

arkadaşlar nestle müsli aldım acaba ne ile değilim yapabilirim ekmek tarzı şeylerle mi

cnm yediğin müsli sademi sadeyse yanında tercih et ama meyvalı yada kuruyemişliyse zaten ekmek yemene gerek yok yoğurt tüketebilirsin yada soguk bi cacık falan

en son yazdıgımdan 10 sayfa gecmıs okuyamıyorum gozlerım cok sulanıyo sonra kursta cok rahatsız oluyorumm..

sahurda:

zeytin
peynir
kaşar peynir
haşlanmış yumurta
çeyrek simit
küçük dilim pide
şekersiz çay
1 litreden fazla su

iftar menüsü iftardan sonra ne yeneceği belli olmuyor çünkü.

kızlar sakın iftarda abartmayalım ha bi gayret biz bu işin üstesinden geliriz:KK16:
her ramazanda olduğu gibi bu sefer kilo almayacağım inadına vereceğim:KK47:

kızlar sakın iftarda abartmayalım ha bi gayret biz bu işin üstesinden geliriz:KK16:
her ramazanda olduğu gibi bu sefer kilo almayacağım inadına vereceğim:KK47:

yaa tabi ki bi düşünün hersey üstünüze cok güzel olcak,sewgilinizin ya da esinizin yanına daha cok yakıscaksınız (her ne kadar segilim olmasa da =)) üniverstede çoğu arkadasımın fiziği tabiri caizse taş gibi =)
benim nie fazlalıklarım olsun kii =) çok kararlıyım çok =)=)
Rabbim duy sesimizi yar we yardımcın ol =)

pufy daha oncede sordfum ama sanırım gormedın soguk corbayı nasıl yaptın ben yaptım ama tadını hıc begenmedım normalde yarmayı yogurdu fılan cok severım acaba yanlıs mı hazırladım:26:

canım benim görmedim kusura bakma :) pek bir sey yok aslında.Bugün yine yapıcam. yogurtu ayrandan birazz daha koyu kıvama getiriyorum . yarmayıda saat 2-3 gibi kaynamaaya koydum suyunu cekene kadar yumusuyo zaten.Sonra yogurtun icine katıp üzerinede nane ekiyorum bu kadar . Özel bi tarifi yok yani .:KK16:

patetesten uzak dur bence puficim
sırf karbonhidrat.
ben de çok severim salatasını fln ama en fazla 1-2 çatal yiyorum tavukla pişirdiğimde

haklısın canım yapmaktan vazgeçtim riske girmek istemedim zaten :KK1:

selam kızlar yeni geldim eve kızımı sağlık ocağına filan götürdüm şimdide akşama ne yapsam diye düşünüyorum
taze fasulyem var dünden çorbam yok çorba yapıcam ama bulgur pilavımı yapsam yok patlıcanmı közlesem yoksa ikisinidemi yapsam :)))))

Yemekten hemen sonra bardak bardak içilen sular sindirimi zorlaştırır ve mideyi genişletir diye biliyorum.
En az 1 buçuk saat geçmelidir ama ihtiyaç halinde birkaç yudum alınabilir tabii.

Son düzenleme:
yiyerek zayıflayacaksın dedi asla yememezlik yapma dedi. biz yemeyince beden kendini korurmuş ve korumaya alırmış gelen her besini depolarmış :KK52:

evet ben de bir ara gitmiştim diyetisyene, ekmeklerini sakınihmal etme diyordu.

canım benim görmedim kusura bakma :) pek bir sey yok aslında.Bugün yine yapıcam. yogurtu ayrandan birazz daha koyu kıvama getiriyorum . yarmayıda saat 2-3 gibi kaynamaaya koydum suyunu cekene kadar yumusuyo zaten.Sonra yogurtun icine katıp üzerinede nane ekiyorum bu kadar . Özel bi tarifi yok yani .:KK16:

ben de merak ediyordum, ben sıcağını soğuk siyeceğiz zannediyordum öyle çok güzel olmuyor gerçekten, senin dediğin cacıktan daha lezzetli bir şey olur ben de deneyeyim.

selam kızlar yeni geldim eve kızımı sağlık ocağına filan götürdüm şimdide akşama ne yapsam diye düşünüyorum
taze fasulyem var dünden çorbam yok çorba yapıcam ama bulgur pilavımı yapsam yok patlıcanmı közlesem yoksa ikisinidemi yapsam :)))))

tabiki patlıcan közlesen süper olur ama hiç yemeğin yoksa bulgur pilavını da yap bence fakat 3 yk.nı geçme derim.

Benim de dünden kalan yemeklerim vardı aslında ama eşim yok nöbetçi bugün annem kızımı ve beni iftara çağırdı, zaten 2 sokak aramız hep bu anı bekliyordum :KK52:

menü şöyleymiş sakın başka bir şey yapma diye de tembihledim:
etli sebze dolması ve ayran çorbası varmış, bir de salata yaparım.

Kızlar yemekte mantı var sizce kaç kaşık ve nasıl yemeliyim ? :KK4:

Annem yanında sebzede ye metobolizman çalışmaz diyor bamya varmış mantıdan sonra bir kaşık alsam olur mu ?
yoksa çok mu fazla ? :KK53:

Kızlar yemekte mantı var sizce kaç kaşık ve nasıl yemeliyim ? :KK4:

Annem yanında sebzede ye metobolizman çalışmaz diyor bamya varmış mantıdan sonra bir kaşık alsam olur mu ?
yoksa çok mu fazla ? :KK53:

işde en korktugum seyy ''mantı''
nefsimi çok zorluo bu nimet :KK70::KK52:

Arkadaşlar az önce uzanmıştım sanıyorumki uykuyada dalmak üzereydim telefonum çaldı biraz ani kalktım galiba gözüm karardı kapkara oldu herşey nefesim kesildi ama kendimdeyim düşmedim Allaha yalvardım Allahım çocuğum ben bayılırsam ne yapar nolur şifa ver diye.:KK5:şükür kendime geldim fakat ayağa kalkınca hala başım dönüyor gibi çok korkuyorum neden bvöyle oldum .

az yediğimi düşünmeyin çünkü kesinlikle aç değilim susamadımda çok şükür.Ama çok korkuyorum bayılırsam yavrum ne yapar :KK43:

Son düzenleme:
X