Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

İftar menüm
Yayla çorbası
Nohut
Pilav
Salata, ayran
Oğluma menemen
Trileçe
(Nohut pilav önceden vardı, çorbayı da hasta arkadaşıma yaptım, bize de biraz ayırdım,oğlum için de menemen Ramazanın ilk orucuna binaen bir ritüel oldu artık :) doğaçlama bir menü oldu yani)
Allah kabul etsin ibadetlerimizi ve dualarımızı.

Gelmiş menüler ,ne hoş 🥰 En zoru bence sahur hazırlamak .Ben akşamdan tabaklara koydum bazılarıni strecledim ,kaldırdım .Uyanır uyanmaz çok zor geliyor bana bunları yapmak 🙈

İftar menüsünde ezogelin çorba ,kuru patlıcan biber ve yaprak sarma var . Yanına yeşil salata ,ayran yaparım .Dünden de iç baklalı enginar var . Belki o da yenir .

Ocakta en kisikta kemik suyu kayniyor şu an .Buzluk için de köfte yaptım, kaldirdim .Şimdiden yoruldum sanki .

Canım arkadaşlarım;
Beni de atlamayıp çağırdığınız için çok teşekkür ederim. Dün Afilim92 Afilim92 çağırmıştı, bugün de Nevreste Nevreste seslendi.
Eksik olmayın canım arkadaşlarım.
Malum durumum belli...
42 yıllık ahir ömrümün en zor Ramazan ayına giriyorum. Allahım beterinden korusun inşallah, isyan da etmiyorum da yüreğim çok yanıyor yalan değil...
Burada olmayı çok seviyorum ama hep aynı konuyla sizleri üzmek, sıkmaktan çok çekiniyorum.
İsterseniz bu Ramazan sizleri rahatsız etmeyeyim. İftarımı, sahurumu, ibadetlerimi kendi kendime yapayım diyorum...
Yaaa ablacım Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun anneciğinin inşallah 🤲🏻

Geçen sene bu topikte tanımıştım seni güzel insan ❤️

Kesinlikle canım:kahve:
Bana ne oldu bilmiyorum evlenince içime bir ev hanımı kaçtı hala daha çıkaramıyorum.Normalde 37 yıl tüketici grubundayken birden üretim aşamasında buldum kendimi🤣🤣Bekarken mutfağa girmezdim çalıştığım için annem ve ablam her iş ve yemeği yapardı.Annem derdi bu kız nasıl karı olacak hiç aklım almıyor🤭Hatta yeni evlendigim zamanlarda evime işyerinden arkadaşlarım gelicek ablam ve çok samimi bir arkadasim aradılar rezil olmayasın biz gelip yardım edelim.🙈Neyse ki şansıma çok güzel tarifler denk geldi.Kendimdeki kapasitenin farkına vardiğim için gaza mi geldim bilmiyorum ama geçen sene pandemi etkisiyle kahvaltik sos,salça,renkli erişte, turşu ve tarhana yaptım.Herkes tarif istiyor ben bile hayret ediyorum kendime,bir kadın isterse herşey yapar.insallah içimdeki şu ev hanımı temelli yerlesmez 🤣🤣🤣
Oh masallah ne güzel, el lezzeti de çok önemli. Demek ki elinde lezzetliymis gercekten.🤗 Ben ortaokuldayken yemek yapıyordum. Evde herkes çalışınca ben evde kaldığım için makarna corba derken öğrendim. Üniversite zamanı da baya yapıp yerdik 🤣 Ablam ve annemle yazın herşeyimizi yaparız. 6-7 senedir evimize hazır salça, sos, eriste,tarhana girmez. Son stoklarım kaldi yaz gelsin başlayacağım tekrar hazırlıklara 😍 alışınca insan marketten alası gelmiyor.

Benim de iftar menum belli oldu hayirlisiyla. Corbam hazir, tavuğun marinesi tamam. Allah oruçlarımızı kabul etsin inşallah 🙏

IIk iftar menümüz:

Süzme mercimek çorbası
Fırında sebzeli tavuk
Şehriyeli pirinç pilavı
Mevsim salata
Eşime cacık

Eğer yetistirebilirsem muhallebili kadayif yapacaktim ama basim tutacak gibj. Muhtemelen onu yarina birakicam.

Ben Ramazan’a yarın başlıyoruz sanıyordum. :KK57:Dün tesadüfen arife olduğunu öğrenince bir anda telaşlandım.
Hemen çıkıp biraz alışveriş yaptım.
Hurma bile yoktu evde düşünün yani.
Bu sabah da kalktım banyo yaptım, saçlarımı yaptım, güzel elbisemi giyip anneme gidip geldim. :KK74:Ramazan benim için daha büyük bayram. Öyle mutluyum ki Ramazan’a kavuştuğumuz için. Sahurun, iftarın telaşını, gün içindeki ibadetlerin hazzını hiç bir yerde bulamadım.
İçimdeki sönmeyen ateşi Ramazan’la avutacağım biliyorum.
Onun yedikleri ile teselli olacağım inşallah.:KK36:

Bu akşamki iftarımız;
Tarhana çorbası
Kaşarlı pide:hamarat:
Kıymalı pide
Salata
Ayran
Fanta
Bol su :temizlik: klenbe kler klenbe kler :KK36:
Dün çilekli güllaç yapmıştım, inşallah güzel olmuştur. Kocam profiterol sever, hazır aldım.
Yine annem diyecem de annem dışarıda iftar yemeği çok severdi, o yüzden ilk üç gün dışarıdan yiyeceğiz, hem anneciğim mutlu olsun hem de esnafa katkı olsun istedik.:KK51:

Herkesin ellerine kollarına sağlık.:KK28:
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah.:KK36:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:

Tarhana çorbası, zeytinyağlı biber dolması, salata, yoğurt. Bunları yapmayı düşünüyorum ama bir şeyler daha eklemeli miyim? Hem çalışıp hem eve gidip menü hazırla, bana birazcık zor geliyor o yüzden pratik ve hafif yemekler için sayfayı takipteyim.

Oh masallah ne güzel, el lezzeti de çok önemli. Demek ki elinde lezzetliymis gercekten.🤗 Ben ortaokuldayken yemek yapıyordum. Evde herkes çalışınca ben evde kaldığım için makarna corba derken öğrendim. Üniversite zamanı da baya yapıp yerdik 🤣 Ablam ve annemle yazın herşeyimizi yaparız. 6-7 senedir evimize hazır salça, sos, eriste,tarhana girmez. Son stoklarım kaldi yaz gelsin başlayacağım tekrar hazırlıklara 😍 alışınca insan marketten alası gelmiyor.
İnsan severek yapınca sanırım içine sevgisinde kattığı için lezzetli oluyor.Acikcasi yemek kokulari iştahımı kesiyor ,o yüzden başkası yapsın ben yiyeyim🤭Çocukluğumdan beri bizimde evimize salça sos vb.seyler hep evde yapılırdı.Artik annem yaşlandi yapamıyor ben yapıp veriyorum.Allah sağlık versin insallah her daim ağız tadıyla sevdiklerimizle yiyip içeriz.Ben sistemik lupus hastası olduğum için beslenmeme artık daha çok dikkat ediyorum.Çok çabuk yoruluyorum biraz fazla iş yapsam hemen hasta oluyorum.Tüp bebekte transfer aşamasına geldik.Bu ay hormonlarimda ve jinekolojik muayanemde sıkıntı olmaz ise transfer yapılacak.Bende transfer öncesi tüm temizlik ve gıda stoklarimi hazırlıyorum..Hamileliklerim çok problemli geçiyor en azından dip köşe temiz olsun yiyecek stoğum olsun ki kimseye muhtaç olmayalım.Ailem dahil kimse ile paylasmadim tüp bebek sürecini,çünkü önceki kayiplarimda gereksiz yorumlar duyup çok üzülmüstüm.Önceki gün mantık yapıp difrize atmistim.Dünden dip köşe temizlik yapmıştım bu gün dinlenip yarın renkli erişte yapacağım.Haftaya regli olursam doktora gitme ihtimalim var.Herseyi bu hafta halletmeye çalışıyorum.Dualarinizda ben ve benim gibi bebiş sahibi olmak isteyenlere de yer verirseniz çok mutlu olurum🤗

Tarhana çorbası, zeytinyağlı biber dolması, salata, yoğurt. Bunları yapmayı düşünüyorum ama bir şeyler daha eklemeli miyim? Hem çalışıp hem eve gidip menü hazırla, bana birazcık zor geliyor o yüzden pratik ve hafif yemekler için sayfayı takipteyim.
Bence gayet güzel fazlası yenmiyor🤗
Allah kolaylık versin🤗

X