Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Hayirli sabahlar :)

Cocuklar uyanacak diye ödüm patliyor 😁
Ilk sahurum. Biraz daha salata ekledim
Tahinli ekmek ile ❤️ 1 dilim 0.4 gr karbonhidrat var.

Eklentiler

• IMG_20210413_042017_1.jpg
    IMG_20210413_042017_1.jpg
    117,9 KB · Görüntüleme: 49
Sahurda kahvaltı vardı bizde de.İftar içinse,çalıştığımdan dolayı dün akşam yaprak sardım.Bugün yapma şansım yok diye. Ezana 15 dak. kala geliyorum eve. Çorbam var bir de sebzeli mercimek.Yoğurt ve bol su.
Bugün iftardan sonra da yarın için yeşil fasulye pişecek. Bir de arnavut çorba.Güzel bir ramazan dilerim hepimize. ❤️

Gunaydinnnn 😍
Ilk sahurumuzu yaptik cok sukur.
Ben kahvaltı tarzi yemek istesem de esim kahvaltinin tok tutmadigini söylüyor ve aksamdan kalan yemekleri istiyor.
Acikcasi bana da artik ona ayri kendime ayri hazirlamak zor geldiginden onun yedigi gibi yiyorum ben de.
Ama bu sahur icin kuru yufka alabilirsem tava böreği yapicam kendime.
Safra kesesi taslarimdan dolayi yumurta yemem yasak. En cok onun eksikligini hissedicem çünkü cok seviyorum.
Bakalim ilk iftar menulerimiz ne olacak 💕

Canım arkadaşlarım;
Beni de atlamayıp çağırdığınız için çok teşekkür ederim. Dün @Afilim92 çağırmıştı, bugün de Nevreste Nevreste seslendi.
Eksik olmayın canım arkadaşlarım.
Malum durumum belli...
42 yıllık ahir ömrümün en zor Ramazan ayına giriyorum. Allahım beterinden korusun inşallah, isyan da etmiyorum da yüreğim çok yanıyor yalan değil...
Burada olmayı çok seviyorum ama hep aynı konuyla sizleri üzmek, sıkmaktan çok çekiniyorum.
İsterseniz bu Ramazan sizleri rahatsız etmeyeyim. İftarımı, sahurumu, ibadetlerimi kendi kendime yapayım diyorum...
Lalem ne oldu ki ben gormedim. Neden en zor ramazan?
Ama bu topic sensiz olmaz ki canim benim :KK43:

Canım arkadaşlarım;
Beni de atlamayıp çağırdığınız için çok teşekkür ederim. Dün @Afilim92 çağırmıştı, bugün de Nevreste Nevreste seslendi.
Eksik olmayın canım arkadaşlarım.
Malum durumum belli...
42 yıllık ahir ömrümün en zor Ramazan ayına giriyorum. Allahım beterinden korusun inşallah, isyan da etmiyorum da yüreğim çok yanıyor yalan değil...
Burada olmayı çok seviyorum ama hep aynı konuyla sizleri üzmek, sıkmaktan çok çekiniyorum.
İsterseniz bu Ramazan sizleri rahatsız etmeyeyim. İftarımı, sahurumu, ibadetlerimi kendi kendime yapayım diyorum...
Ah canim. Ozur dilerim ben yeni gördüm :KK43: basin sagolsun. Allah mekanini cennet etsin anneciginin. Sana da guc, kuvvet, sabir versin. Rabbim gönlüne ferahlik versin.

Gunaydinnnn 😍
Ilk sahurumuzu yaptik cok sukur.
Ben kahvaltı tarzi yemek istesem de esim kahvaltinin tok tutmadigini söylüyor ve aksamdan kalan yemekleri istiyor.
Acikcasi bana da artik ona ayri kendime ayri hazirlamak zor geldiginden onun yedigi gibi yiyorum ben de.
Ama bu sahur icin kuru yufka alabilirsem tava böreği yapicam kendime.
Safra kesesi taslarimdan dolayi yumurta yemem yasak. En cok onun eksikligini hissedicem çünkü cok seviyorum.
Bakalim ilk iftar menulerimiz ne olacak 💕
Akşamdan kalan yemekleri hazırlamak daha kolay en azından ısıtıp hemen koyarsınız sofraya Allah kabul etsin

Omletin tarifini de yazar mısınız acaba 🤩😍🤗

Tabi yazayım :)

3 patatesi irili ufaklı küpler halinde doğruyorum. 1 adet soğanı da çok küçük olmayacak şekilde doğruyorum. Bir tavada tavanın dibini kaplayacak kadar sıvı yağ ile birlikte, patatesler yumuşayana kadar pişiriyorum. 4 adet yumurtayı bir kasede tuzla beraber, hava aldırarak çırpıyorum. Pişirdiğim patates ve soğanların fazla yağını süzdürüp biraz soğumasını bekliyorum. Sonra bunları çırptığım yumurtaya ekleyip güzelce karıştırıyorum. Sonra derinliği olan bir tavaya biraz zeytinyağı koyup patatesli karışımın yarısını tavaya yayıyorum ve ocağın altını 1 dakika boyunca yüksek açıp sonra kısıyorum. Üzerine 4 dilim kaşar peyniri, biraz hindi füme (jambon da olur ya da hiç koymayabilirsiniz) ve ardından kalan kaşar dilimlerini üst üste patatesli karışımın üzerine diziyorum. Kalan patatesli karışımı da tavaya ilave edip üzerini düzeltip 5 dakika boyunca kızarana kadar pişiriyorum. Kenarlarını kontrol edip eğer kızarmışsa tavadan daha büyük bir tabakla ters çeviriyorum ve pişmeyen kısmını tavanın taban kısmına gelecek şekilde tekrar tavaya aktarıyorum. Bu sefer de 5 dakika diğer tarafını kızartıp sıcak servis ediyorum.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Deneyenlere afiyet olsun şimdiden :)

X