Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Bak bırden duygulandım ınankı canı gönülden soyluyorum ınsallah transferin basarıyla sonuclanır bebegın sana sıkı sıkı tutunur su mübarek ramazan ayına ınsallah bebegınle devam edersin bnde Allah nasıp ederse bayramdan sonra 4.transfer ıcın gıdıcem Rabbim bızım kucagımızıda doldursun inşallah duamdasın
Canım çok teşekkür ederim.Allah razı olsun🤲🏻İnan bende cevabını çok duygulanarak okudum:KK61:,Eskiden hiç bu kadar duygusal değildim pandeminin etkisiyle iyice hassaslaştim.Rabbim hepimiz için halkımızdan hayırlısını nasip etsin.,🤗

Efenime söliyim bugün ilk iftar olduğu için hamaratligim üstümde 😂🤪 yoksa kimse beni ugrastiramaz bi daha 🤪🤪

🍒sütlü çorba
🍒güveçte beşamel soslu köfte
🍒 pilav
🍒hurma tatlısı (hazır aldım bi emek var sonuçta)

Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin inş 🙏❤ bayrama kavuşmayı nasip etsin 🙏🤩😍🍒🍒🍒🤗💋
Sütlü çorbayı didiklenmis tavukla mi yapiyorsunuz ? Bizim ailede de yapılır bu çorba evlenince hiç yapmadım gerçi .Ellerinize sağlık bu arada .

Herkese hayırlı Ramazanlar. Bizim iftar menümüz fırında bezelyeli tavuk. Orman kebabı tarzında olcak. Yoğurt salata . Ben bu Ramazan diyetteyim. Tatlı hamur işi pilav makarna hayatımdan çıkardım . Ekmeği sadece sahurda yerim. İnşallah başarılı olurum. Bı aydır diyetteyim zaten. Zorlanmam inşallah diye umuyorum. Ramazanda diyet yapan varmı aramızda.
Var canim ben yapıyorum

Hayırlı ramazanlar :) bizim iftar menumuz adana kebap ( ciğ sise gecmis sekilde satin alip tavada pisiriyorum) sehriyeli tavuklu çorba, pirinc pilavı. Dünden havuclu starbuck keki yapmistim ondan kaldı tatli yapmıyacağım. Komposto ve salata😊 Yarina ne yapacagmi su an bilmiyorum sanirim ust uste etli yapmam. Bir semizotu yemeği , corba gibi hafif gecirebiliriz. Basligi okuyacagim yine de fikirler için😊 sahura da buzluktan börek çıkaracağım aksam. Börek, yumurta ve kahvaltilik tuketiyoruz.
Kuru yufkadan nasil tava boregi yapıyorsunuz? Ben normal yufkadan yapiyorum ama kurudan hic denememistim. Daha mi lezzetli oluyor.
Bu arada evleneli 6 ay oldu vee bu bizim ilk ramazanimiz esimle. Guzel tarif fikirlerinizi bekliyorum😊🎈

Canım çok teşekkür ederim.Allah razı olsun🤲🏻İnan bende cevabını çok duygulanarak okudum:KK61:,Eskiden hiç bu kadar duygusal değildim pandeminin etkisiyle iyice hassaslaştim.Rabbim hepimiz için halkımızdan hayırlısını nasip etsin.,🤗
Aynen canım Rabbım herseyıın en hayırlısını nasıp etsın bızlere🤲🏻

İnsan severek yapınca sanırım içine sevgisinde kattığı için lezzetli oluyor.Acikcasi yemek kokulari iştahımı kesiyor ,o yüzden başkası yapsın ben yiyeyim🤭Çocukluğumdan beri bizimde evimize salça sos vb.seyler hep evde yapılırdı.Artik annem yaşlandi yapamıyor ben yapıp veriyorum.Allah sağlık versin insallah her daim ağız tadıyla sevdiklerimizle yiyip içeriz.Ben sistemik lupus hastası olduğum için beslenmeme artık daha çok dikkat ediyorum.Çok çabuk yoruluyorum biraz fazla iş yapsam hemen hasta oluyorum.Tüp bebekte transfer aşamasına geldik.Bu ay hormonlarimda ve jinekolojik muayanemde sıkıntı olmaz ise transfer yapılacak.Bende transfer öncesi tüm temizlik ve gıda stoklarimi hazırlıyorum..Hamileliklerim çok problemli geçiyor en azından dip köşe temiz olsun yiyecek stoğum olsun ki kimseye muhtaç olmayalım.Ailem dahil kimse ile paylasmadim tüp bebek sürecini,çünkü önceki kayiplarimda gereksiz yorumlar duyup çok üzülmüstüm.Önceki gün mantık yapıp difrize atmistim.Dünden dip köşe temizlik yapmıştım bu gün dinlenip yarın renkli erişte yapacağım.Haftaya regli olursam doktora gitme ihtimalim var.Herseyi bu hafta halletmeye çalışıyorum.Dualarinizda ben ve benim gibi bebiş sahibi olmak isteyenlere de yer verirseniz çok mutlu olurum🤗
Allahım gönlünüze göre versin inşallah.
Hayırlı,sağlıklı,mutlu gebelik, doğum haberlerinizi alalım inşallah.

Herkese hayırlı Ramazanlar. Bizim iftar menümüz fırında bezelyeli tavuk. Orman kebabı tarzında olcak. Yoğurt salata . Ben bu Ramazan diyetteyim. Tatlı hamur işi pilav makarna hayatımdan çıkardım . Ekmeği sadece sahurda yerim. İnşallah başarılı olurum. Bı aydır diyetteyim zaten. Zorlanmam inşallah diye umuyorum. Ramazanda diyet yapan varmı aramızda.
Canım ben de diyetteyim . 9 ayda 28 kilo verdim şükür.
Bu konuda destek aldığım her hafta gittiğim uzman doktorum var .
Eşimde başladı aynı doktora , 1.5 ayda 6 kilo verdi o da :)
Evde 2 kişiyiz biz de, dün ramazan listemizi aldık doktorumuzdan.

Bu akşam , şehriyeli domates çorbası , tavuklu mantar sote , yoğurt ve salata var.

Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin inşallah.

X