Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Rabbim hakkıyla oruç tutabilmeyi nasip etsin hepimize..
Bizim iftar menümüz yayla çorbası zeytinyağlı biber dolması sebzeli makarna ve salata şimdiden allah kabul etsin...

Herkese hayırlı Ramazanlar

Ben 2 günlük yapıyorum yemeklerimi Her hafta sonu misafir alacağım ya da gideceğiz aylık hafta içi listemi de hazırladım

Sütlü domates çorbası
Beşamel soslu tavuk + patates
Cacık
Kola
Dondurma

Sahur ; Sahurumuz genelde sabittir menemen + haşlanmış yumurta + tavada yumurta+ gözleme bunlardan birini seçerim yanına da kahvaltılıklar doğranmış domates salatalık sürekliher gün bunlardan birini o an ki uyku durumuma göre yapacağım

Herkesin bu mübarek ayı layığıyla ağırlamasını nasip etsin Rabbim

Sahurda kahvaltılık yiyoruz biz. Yumurta, peynir, süt, ceviz.. meyve olarak muz ve hurma. Bu kadar:)
İftarda çorba-salata-sulu yemek, bu da bu kadar:))
Hah ayni biz de böyle. Aşırıya kacmadan, israf etmeden, midemizi ve butcemizi yormadan...
Zaten cok ac olsak da gözümüz ac olsa da yiyemiyoruz, Ramazan'da midemiz küçülüyor bizim esimle.

Ay ne güzel olmuş bu forum diyerek okumaya başladım sabahtan beri aksama ne yapsam diye düşünüyordum ama okuyunca çokta hoşuma gitmedi hamileyim ağzımın suyu aka aka okudum sayfalari simdi kafam dahada cok karıştı hepsinden yapicam hepsinden yiceemm herkesin menüsünden istiyoruuummm

Hah ayni biz de böyle. Aşırıya kacmadan, israf etmeden, midemizi ve butcemizi yormadan...
Zaten cok ac olsak da gözümüz ac olsa da yiyemiyoruz, Ramazan'da midemiz küçülüyor bizim esimle.
İnsan evde yemek yerse ramazanın ruhunu yakalıyor ama misafirliğe giderse yemek araç olmaktan çok amaca dönüşüyor. Ramazanda misafirliğe gitmeyi de misafir ağırlamayı da sevmiyorum bu yüzden.

Bazen insan evini de özlüyor 5 yıllık evlilik sürecinde 1 hafta ramazan geçirdim sadece
evimde genelde annem yada k.annemde olurum eşimin işi sebebiyle
Rabbim agzinizin tadını bozmasın
Hayırlı ramazanlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…