Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Hepinize hayırlı iftarlar

Mercimek çorbası
Bezelye yemeği
Bulgur pilavı
Mantar
Salata yoğurt tursu
Tatlı olarak da yalancı baklava yaptım pisiyor

Şimdiden herkese afiyet olsun rabbim oruçlarımızı kabul etsin

Herkese hayırlı ramazanlar dilerim
Her ne kadar Ramazan ruhuna aykırı, israf etmeyelim desek de ayrı bir telaş oluyor mutfakta ister istemez
Dün gece ilk sahuru hazırladık çok şükür, akşam işten dönünce patatesli börek yaptım, yanına bir haşlanmış yumurta ve bir kase ev yoğurdu yedi eşim, sahurda yemek yer genelde bu sene şaşırttı beni , börek istedi :)
İftar için planım :
İzmir köfte
Pilav
Cacık
Çorba severim ama eşim içmiyor, o yüzden yapmıyorum
O kadar açlığın üzerine tatlı da yapmıyorum, çayın yanına iki kuru incir, iki kayısı, bir tane keçiboynuzu tamamdır:)
Bu arada topik süper, her gün ne pişirsem derdine biraz çözüm olur belki :)

nasıl aklıma gelmedi bilmem .
islami sohbet sitelerinde iftar menümü paylaşırım ve yorum isterim diye giriş yaptım ama çok seviyesizce karşıladılar.
işleri argo konuşmaktı benim itfar muhabbetimi begenmediler bende çıktım. iyiki böyle birşey yapmışsınız.
işte olduğum için fotografım yok ama ilk iftar menüm fırında tavuk pirzola fırın makarna tarhana corbası ve supangle

Selamlar gencler, nevrestemin topigini sevsinler yirim yirim
Herkese saglikli mutlu bol bereketli ramazanlar dilerim
Bu sene daveti evde yapamayacagim nufus patlamasindan dolayi cuma gunu 36 kisi agirliyoruz disarida. Eve sigdirmam mumkun degil maalesef. Gonul isterdi ki evde olsun.
Ayrica bir 5 kisiyi evde agirlayacagim. Menuyu dusunuyorum daha cok karar veremedim. Biraz protokol tarzi olacak cerkez tavugu ,krepten pacanga boregi falan yapmam gerekiyor. Corba olarak domates corbasi dusunuyorum. Yemek de bir gun onceden terbiye icinde bekletilmis biftek olabilir.

İlk sahuru kahvalti ile yaptik, genelde de oyle devam ederiz muhtemelen cunku cok seviyoruz o sekilde. İftarda bugun
Sehriye corbasi
Etli taze fasulye
Pilav
Peynirli borek
Yesil salata
Tursu var
Tatli yemeyi dusunmuyorum malum hem diyet hem ramazan olmasi lazim

herkese hayırlı huzurlu bereketli ramazanlar dilerim hanımlar
ben çalıştığım için yemek yapamıyorum bakıcımız yapıyor genelde bende ayarlıyorum yapılacakları
bugün iftar için
annemin getirdiği yaprak sarması ( sabahtan bırakmış sagolsun )
karışık yaz türlüsü
mercimek çorbası
turşu, cacık olacak
birde eğer oglanı parktan erken getirebilirsem
kadayıflı muhallebi yapmayı düşünüyorum inşallah
sanırım tatlı kalır

Sahur
Kişi başı 2 şer haşlanmış yumurta,bol domates salatalık yeşillik peynir, sınırsız çay
İftar
Domates çorbası
Karnıyarık
Prinç pilavı
Biber turşusu
Cacık
Kemalpaşa tatlısı
Kapanış .. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…