Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

hayırlı olsun paşanın odası =) nerden aldın ki bu kadar sıkıntı çıktı canım
Sagol canim .Bosver kötülemis olmayim .Cunku firmada sorun yok urunler de kaliteli .Montaja gelen ustalardan birinin hatasıydı. Isten kovmuslar zaten cok kisiden sikayet gelmis :)

günaydın kızlar..
malum ben oruç tutamıyorum artık..
ama bu gece alarmı kurmayı unutmuşuz..eşim sahur yapamadı haliyle..
güzel bir iftar hazırlayım diyorum..
neler önerirsiniz?

Günaydın Hanımlar :)

Dün hiç önceden kalan yemeğimiz falan yoktu :) Eve gidince iftara kadar ysptık eşimle :)

-Börülceli, Kuru Biberli Tarhana Çorbası (çok yağmur yağdı dün buraya, Allah afatsız versin, öyle çok canım ister ki yağmur yağınca )
-Tereyağında Kavrulmuş, Çektirmeli Erişte
-Taze Fasülye Yemeği
-Cacık

Sahurda;
-Peynirli, domates-biberli tost,
-Yoğurt (1 küçük kavanoz) (gece gece canım cok istedi :kk77:)
-Hurma
-Kuruyemis birkaç adet
-Su tabii ki :)

Hayırlı işler, hayırlı Ramazanlar herkese :dua:

Sagol canim .Bosver kötülemis olmayim .Cunku firmada sorun yok urunler de kaliteli .Montaja gelen ustalardan birinin hatasıydı. Isten kovmuslar zaten cok kisiden sikayet gelmis :)
ben newjoy dan aldım ve bende de sıkıntı çıkmıştı yedek parçalar felan gelmesi biraz sürmüştü =) neyse herşey gönlünce olsun canım nasılsın nasıl gidiyor

ben newjoy dan aldım ve bende de sıkıntı çıkmıştı yedek parçalar felan gelmesi biraz sürmüştü =) neyse herşey gönlünce olsun canım nasılsın nasıl gidiyor
Bizde mobilya alacagiz bebegimiz icin cilek mobilya ve newjoy arasinda kaldik neejoy dan memmun kaldiniz mi cilek bize biraz daha kaliteli gibi geldi

Bizde mobilya alacagiz bebegimiz icin cilek mobilya ve newjoy arasinda kaldik neejoy dan memmun kaldiniz mi cilek bize biraz daha kaliteli gibi geldi
ben çok memnunum canım ilk 9 ay anne yanı beşiği aldım tekerlekli her yere götürdüm rahattı hemen almadım oda sonra işte 9 aylıkken aldım direk büyük yatak 120×200 laura modelini kızım çok deli yatıyor =) bizde her yere baktık açıkcası newjoyun mobilya seçeneği daha güzel ve fazla. meltem mobilya olsun çilek mobilya olsun hep aynı geldi bana model olarak ve daha pahalı. sağlam mobilya ben kızımla bazen yatıyorum ve gece ateşlendiğinde çok iyi oluyor.

Merhabalar;

Bu gün davetsiz misafirlerim var bnmde :) dün liseden arkadaşlarım aradı yarın sana gelicez iftara diye toplam 12 kişi :) gelecez diyenede gelme denmiyor, çalışmasam başım üstüne, çokta hazırlıksızdım temizliği gece sahura kadar hallettim, işten gidincede yemekleri yapıcam inşsllah :) menüm;

kıymalı tarhana çorbası
soya soslu fırında tavuk patetes
pirinç pilavı
mantı
tulumba + lokma tatlısı
domates salatası + karpuz + yoğurt

yeterli olur inşallah :)

hayırlı iftarlar :)

Slm hanımlar
Aksam annemdeyim ama gidince sarımsaklı köfte yapcam sürpriz orda:)(Fellah köfte diğer adı )
Sahura evde maya kalmamış,keci bacağı yaptım.Pisi yerine.Bayagı dıyurdu bizi.Yanına karpuz yedim bol susatmasın diye:)
Herkese hayırlı iftarlar simdidenn..

Hepimize kolay gelsin,havalar burada iyice ısındı,Allahım yardımcımız olsun inşallah. :KK73:
Öğle tatilinde de tam 4 tüp kan verdim,akşamüzeri erkenden kaçmak isterim,yuvamıza,izin alabilirim inşallah.:spor:
Sahurumuz;
2 yumurta
2 peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bol su!!!:temizlik:
Veeeeeeeeeeeee
Pazartesi misafirler gelince aldığımız ve kendime çeyrekten de az ayırdığım Ramazan pidesinin içine kaşar koyup tost makinasında ısıttı birtanem kocam. Ayyy nasıl özlemişim kaşarlı pidecik!:KK31:

Bu akşamki iftarımıza gelince;
Tarhana çorbası.
Çakma mantı!
Tabii ki canım karpuz!:KK60:
Bugün pek yandım,Allahım ötede yakmasın inşallah.
Pazartesiden bir parçacık güllaç ayırmıştım bozulmamışsa onu yerim,bozulmuşsa kocacımın Profiterolünden tırtıklarım artık.
:oops:

Kocacım iş çıkışı kayınvalidemlere geçip pazar alışverişimizi getirecek. Kayınpederim pişirdiklerini bizle paylaşırsa ne ala,paylaşmazsa sağlık olsun. Kızartmadır,kaynamış mısırdır yok demeyiz açıkçası. Nasip bakalım... :KK70:

Hepimizin ellerine kollarına sağlık. :KK36:
Allahım hepimizin oruçlarını ve ibadetlerini kabul etsin inşallah.:KK37:
Allahım olmayanlara da versin inşallah!:KK74:

Hepimize kolay gelsin,havalar burada iyice ısındı,Allahım yardımcımız olsun inşallah. :KK73:
Öğle tatilinde de tam 4 tüp kan verdim,akşamüzeri erkenden kaçmak isterim,yuvamıza,izin alabilirim inşallah.:spor:
Sahurumuz;
2 yumurta
2 peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bol su!!!:temizlik:
Veeeeeeeeeeeee
Pazartesi misafirler gelince aldığımız ve kendime çeyrekten de az ayırdığım Ramazan pidesinin içine kaşar koyup tost makinasında ısıttı birtanem kocam. Ayyy nasıl özlemişim kaşarlı pidecik!:KK31:

Bu akşamki iftarımıza gelince;
Tarhana çorbası.
Çakma mantı!
Tabii ki canım karpuz!:KK60:
Bugün pek yandım,Allahım ötede yakmasın inşallah.
Pazartesiden bir parçacık güllaç ayırmıştım bozulmamışsa onu yerim,bozulmuşsa kocacımın Profiterolünden tırtıklarım artık.
:oops:

Kocacım iş çıkışı kayınvalidemlere geçip pazar alışverişimizi getirecek. Kayınpederim pişirdiklerini bizle paylaşırsa ne ala,paylaşmazsa sağlık olsun. Kızartmadır,kaynamış mısırdır yok demeyiz açıkçası. Nasip bakalım... :KK70:

Hepimizin ellerine kollarına sağlık. :KK36:
Allahım hepimizin oruçlarını ve ibadetlerini kabul etsin inşallah.:KK37:
Allahım olmayanlara da versin inşallah!:KK74:
10 sene once de boyle tatli dilliydin hala oylesin Laalecim.
Allah kabul etsin .

X