Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Huzurlu ve umutlu haftalar olsun hepimize inşallah canım arkadaşlarım! :KK3:
Bir evrağa takılıp kaldım,bir türlü gelemedim buraya.:KK64:
Sahurumuz aynen devam;
2 yumurta
2 peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bol su!!!:temizlik:

Gelelim bu akşamki iftarımıza;
Allahım nasip ederse bu akşama annem ve kayınvalidemler bizde olacaklar inşallah.:KK74:
Menümüz pek zengin maşallah!
Tarhana çorbası (eve geçince yapacam inşallah)
Zeytinyağlı kabak,biber dolması (dün kocam emek emek doldurdu,pişirdi,soğuyunca dolaba kaldırdı Allahım razı olsun inşallah):KK73:
Peynirli normal yufka böreği (dün ben yaptım,pişirdim,soğuyunca dolaba kaldırdım)
Erik hoşafı (ilk defa dün denedim amma nedense eriklerin kabukları soyuldu,tadı idare eder,günah olur diyerek atmadık.):KK51:
Zeytinyağlı barbunya (Bugün yardımcımız geliyor o yapacak inşallah)
Sade makarna (Gene yardımcımız yapacak inşallah)
Salata (Bunu da yardımcımız yapacak Allahım razı olsun inşallah):KK28:
Akşamüzeri fırın poşetli tavuk yapacağız.
Dün bir de güllaç yaptım. (Çok çok özendim,tadına da bakmadık,inşallah güzel olmuştur):hamarat:

Hepimizin ellerine,kollarına sağlık.
Allahım hepimizin oruçlarını ve ibadetlerini kabul etsin inşallah.:KK37:
Şu iki büyükleri evimize toplamayı o kadar çok seviyorum ki burada anlatırken gözlerim doluyor,onlar içeride oturup gülüşüp şakalaşıken ben makinaya bulaşıkları yerleştirirken de gözyaşlarımı hiç tutamam. Allahım ailemizi başımızdan eksik etmesin inşallah.:KK72:
Aynı şeyleri hissettim cumartesi günü :) öyle çok duygulandım ki.. hatta iki annemin gözleri doldu ayrılırken eminim onlarda duygulandılar gurur duydular... bizim de eşim ile ilk Ramazan ayımız, ilk iftar davetimizdi

hayırlı günler :)

dün malum pazardı izin günümdü rahatsızdım yemek yapamadım kvye gittik.

menüde; zeytinyağlı taze fasülye + mercimekli bulgur pilavı + tavuk sote + kadayıf + lokma tatlısı vardı.

sahurda fırında sigara böregi + taplama çörek + kahvaltı + hoşaf

bugün eşim yok davete gidecek, bende anneme çıkıcam :)

bugün ki menü ; tavuklu şehriye çorbası + et yahni + mantı + lokma tatlısı

hayırlı iftarlar...

yağda kızartınca hem kalorili hem etraf batıyo :KK48:
lavaşın arasında kaşarla beraber koyup yapmaya karar verdim..daha pratik olcak..sahurda oyalayan şeyleri sevmiyorum :KK53:
ay dene bakalım canım guzel olur eminim :KK16: Bende zaten cok zor uyanıyorum sahurda, oyalanmak istemiyorum :kk77:

Aynı şeyleri hissettim cumartesi günü :) öyle çok duygulandım ki.. hatta iki annemin gözleri doldu ayrılırken eminim onlarda duygulandılar gurur duydular... bizim de eşim ile ilk Ramazan ayımız, ilk iftar davetimizdi

Ah canım daha yeniymişsiniz.:KK60:
İnşallah hepimizin heyecanlarımız ömür boyu sürer.
Bak bizim 3 yıl bitti,sadece Ramazan'da değil kahvaltıya bile gelseler hem çok duygulanıyorum hem çok mutlu oluyorum.:KK73:
Az önce eklemeyi unutmuşum.
Allahım oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin.
Allahım olmayanlara da versin inşallah...:KK68:

Ah canım daha yeniymişsiniz.:KK60:
İnşallah hepimizin heyecanlarımız ömür boyu sürer.
Bak bizim 3 yıl bitti,sadece Ramazan'da değil kahvaltıya bile gelseler hem çok duygulanıyorum hem çok mutlu oluyorum.:KK73:
Az önce eklemeyi unutmuşum.
Allahım oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin.
Allahım olmayanlara da versin inşallah...:KK68:
Amin canım inşallah bir ömür boyu sürer :dua: çok teşekkür ederim:nazar::KK15:
Amin, Allahım hepimizin oruçlarını, ibadetlerini kabul etsin. Allahım olmayan kullarına da versin, bin şükür verdiği nimetlere :dua:

C.tesi misafir vardi
Pazar o menuden kalanlari yedik yeni yemek yapmadik
Bugun menumuz

Domates corbasi
Z.yagli turlu
Yesilmercimek+bugday salatasi
Hazir tavuk nuget
Cacik
Meyve

Mercimekli bugdayli salatayi havuc dereotu,maydonoz,kornison tursu,misirla yapiyorum adi salata olsada oldukca doyurucu makarna pilav grubuna alternatif oluyor havalar sicak oluncada iyi oluyor

İftarda
- nohutlu tarhana çorbası (ilk kez tarhana yiyicem)
- fırında tavuk + elma dilimi patates
- dünden kalan zeytinyağlı sarma ve yoğurt tatlısı var :KK52:

Günaydın hanımlar
İftara,
Kociye pastırmalı kuru fasıulye güveçte
Ben pastrma /sucuk yemiyorm.Kendime taze fasulye yaptım.
Pilav
Kasarlı mantar fırında
Cacık
Sütlü irmik tatlısı..
Sahurlarda daha cok zorlanıyorum ben:KK43:CÜnkü koci yumurta yemekten,eristeden sıkıldı:KK43:Susatır diye bicok seyi de eliyorm:KK43:
Bayat ekmek ya da pideyi dilimleyip yağ sürün. Yumurta yoğurt baharatları karıştırıp Onuda sürün. Üstüne de kaşar domates sucuk koyun. Fırına sürün Çok güzel oluyor sahur için :)
Ve çok lezzetli :kk77:
De biz muhakkak birer kase çorba içeriz (iftardan kalanı biraz fazla yapıyorum)

Bayat ekmek ya da pideyi dilimleyip yağ sürün. Yumurta yoğurt baharatları karıştırıp Onuda sürün. Üstüne de kaşar domates sucuk koyun. Fırına sürün Çok güzel oluyor sahur için :)
Ve çok lezzetli :kk77:
De biz muhakkak birer kase çorba içeriz (iftardan kalanı biraz fazla yapıyorum)
Pide kebabı yaparım aama yumurtalı hic yapmadım.Denicem cnmm.Saolasın:KK200:

X