Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Sadece tembel yemekleri hazırlamayı bilen Astoria'dan selamlar. :) Ben bugün borcama ince ince dilimlenmiş patates, kabak ve patlıcan dizdim üzerine de hafif yağ gezdirip fırına verdim. Normal yağda kızartmaya kıyasla hem daha güzel hem daha hafif oldu. Üzerine de yoğurt ve domatesli sos gezdirdim. Basit bir menü hazırlamak isteyenler deneyebilirler, isterseniz yanına bir çorba bir de salata yaparsınız mis gibi olur. Yarın ne yapsam bilmiyorum, belki yufka alır iki dakikada gözleme falan yaparım.
Merhaba ben dediğiniz gibi fırında yapmıştım ama kupkuru olmuştu patatesler cips gibi olmuştu. Bi püf noktası var mı acaba :-)

Merhaba ben dediğiniz gibi fırında yapmıştım ama kupkuru olmuştu patatesler cips gibi olmuştu. Bi püf noktası var mı acaba :-)

Ay vallahi bende püf noktası falan yok acemiyim mutfakta ehehe :) Dilimledim güzelce, bir kabın içine aldım, 3 yemek kaşığı kadar zeytinyağı döktüm, istediğim baharatlardan koydum harmanladım sonra borcama dizdim gayet de lezzetli oldu. Belki çok ince dilimlemişsinizdir ondan cips gibi olmuştur.

Firinin alt kisminda pisirdikten sona ust kisma yakin cok az sure tutup sadece yuzunun kizarmasini saglarsaniz cok kurumaz zeytinyag ile mutlaka harmanlayin ve seviyosaniz sarimsakli domatesli sos da dokerseniz kuru olmaz sade yemek istiyorum derseniz uzerini islattiginiz yagli kagitla da ortebilirsiniz :)

Günaydın kızlar :)
Cumartesi akşamı eşimin ailesi,kardeşleri ve eşleri ile kendi ailemi maaile iftara aldım.
Öyle güzel bir ortam oldu ki Rabbime bin şükür, Ramazan'ın en sevdiğim tarafı bu sanırım.. Bir olmak, birlikte olmak.
16 kişiydik, niyetliydim o gün nasıl olacak nasıl gidecek derken bir bakmışım olmuş geçmiş hespsi :)
Yemekleri eşim ile birlikte hazırladık, sağolsun.

Menümü paylaşmak istiyorum, sizlere de fikir olması açısından :)
*İftariye Tabağı ( Meyve. zeytin, hurma ve kuruyemişler ile hazırladım ortaya 2 tabak)
*Buğday çorbası
*Ispanaklı-Peynirli Gül Böreği (buzlugumda hazır vardı, çıkarıp pişirdim.)
*Fellah Köftesi
*Kıymalı Kuru Patlıcan Dolması
*Zeytinyağlı Barbunya Yemeği
*Tavuk Suyuna Bulgur Pilavı
*Fırında Patatesli Köfte
*Ekşili Taze Fasulye Haşlaması
*Pancar Salatası
*Kırmızı Biberli Yogurt
*Köz patlıcan Salatası (buzluğumda yazdan vardı.)
*Magnolia

Hepinize Hayırlı Günler :):KK200:

Firinin alt kisminda pisirdikten sona ust kisma yakin cok az sure tutup sadece yuzunun kizarmasini saglarsaniz cok kurumaz zeytinyag ile mutlaka harmanlayin ve seviyosaniz sarimsakli domatesli sos da dokerseniz kuru olmaz sade yemek istiyorum derseniz uzerini islattiginiz yagli kagitla da ortebilirsiniz :)
Tamam çokk teşekkür ederim aycicek yagıda olur değilmi, bide ozaman fırında fazla bekletmiştim sanırım onunda etkisi oldu :-)

günaydın herkese
ctesi akşam misafirim vardi biliyosunuz.gündüz de temizlik vardı evde.aman allahım ben böyle bi yorgunluk görmedimmmmm :KK61:

pazar günü eşimin köyüne gittik mangal yaktık iftarda.
sahurda da yoğurtlu pide kavun peynir zeytin yendi.

bugün akşam iftar için ctesi gününden kalan yemekler var..
dün evde olmadığımız için bugüne kaldı rahatım yani:KK49:

bir de paçanga böreğini fırında deneyeniniz var mı?

Merhaba hatunlar bende bayadır yazmadım unutuyorum buraya bakmayı gerçi işlerde çok yoğun oluyor:KK70:
Dün misafir ağırlamak istedim birilerini çağırdım gelemediler yemekleri yapıp eşimin anneannesine gidelim dedim oda telefonu açmadı. Sonra eşimin kuzeninin eşini aradım ben çoğu şeyi hazırladım sadece çorba pilav eksik, berbaer iftar yapsak olurmu dedim:KK70: kendi kendimi davet ettirdim:KK70: Onlarda memnun oldular hep birlikte güzel bir iftar yaptık menümüz şöyleydi,

Yayla Çorbası
Paçanga Böreği
Zeytinyağlı Fasulye
Şehriyeli Pirinç Pilavı
Fırında tavuk kanat
Köz Patlıcan biber salatası
Revani

Günaydın hanımlar
İftara,
Kociye pastırmalı kuru fasıulye güveçte
Ben pastrma /sucuk yemiyorm.Kendime taze fasulye yaptım.
Pilav
Kasarlı mantar fırında
Cacık
Sütlü irmik tatlısı..
Sahurlarda daha cok zorlanıyorum ben:KK43:CÜnkü koci yumurta yemekten,eristeden sıkıldı:KK43:Susatır diye bicok seyi de eliyorm:KK43:

Dün ki menüm:KK53:
Sahur :KK52:Pişi + domates salatalık + haşlanmış yumurta + kahvaltılıklar + çay

İftar :KK52:Fırında köfte patates + Pirinç pilavı + Közlenmiş kırmızı biber yoğurtlu + Cacık + Karpuz + Kedidilli tiramisu

Bugün ki menüm:KK31:

Sahur:KK52: Menemen + kahvaltılıklar + çay

İftar:KK52: Soslu tavuk kızartma + mantı + yoğurt + karpuz

Huzurlu ve umutlu haftalar olsun hepimize inşallah canım arkadaşlarım! :KK3:
Bir evrağa takılıp kaldım,bir türlü gelemedim buraya.:KK64:
Sahurumuz aynen devam;
2 yumurta
2 peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bol su!!!:temizlik:

Gelelim bu akşamki iftarımıza;
Allahım nasip ederse bu akşama annem ve kayınvalidemler bizde olacaklar inşallah.:KK74:
Menümüz pek zengin maşallah!
Tarhana çorbası (eve geçince yapacam inşallah)
Zeytinyağlı kabak,biber dolması (dün kocam emek emek doldurdu,pişirdi,soğuyunca dolaba kaldırdı Allahım razı olsun inşallah):KK73:
Peynirli normal yufka böreği (dün ben yaptım,pişirdim,soğuyunca dolaba kaldırdım)
Erik hoşafı (ilk defa dün denedim amma nedense eriklerin kabukları soyuldu,tadı idare eder,günah olur diyerek atmadık.):KK51:
Zeytinyağlı barbunya (Bugün yardımcımız geliyor o yapacak inşallah)
Sade makarna (Gene yardımcımız yapacak inşallah)
Salata (Bunu da yardımcımız yapacak Allahım razı olsun inşallah):KK28:
Akşamüzeri fırın poşetli tavuk yapacağız.
Dün bir de güllaç yaptım. (Çok çok özendim,tadına da bakmadık,inşallah güzel olmuştur):hamarat:

Hepimizin ellerine,kollarına sağlık.
Allahım hepimizin oruçlarını ve ibadetlerini kabul etsin inşallah.:KK37:
Şu iki büyükleri evimize toplamayı o kadar çok seviyorum ki burada anlatırken gözlerim doluyor,onlar içeride oturup gülüşüp şakalaşıken ben makinaya bulaşıkları yerleştirirken de gözyaşlarımı hiç tutamam. Allahım ailemizi başımızdan eksik etmesin inşallah.:KK72:

günaydın herkese
ctesi akşam misafirim vardi biliyosunuz.gündüz de temizlik vardı evde.aman allahım ben böyle bi yorgunluk görmedimmmmm :KK61:

pazar günü eşimin köyüne gittik mangal yaktık iftarda.
sahurda da yoğurtlu pide kavun peynir zeytin yendi.

bugün akşam iftar için ctesi gününden kalan yemekler var..
dün evde olmadığımız için bugüne kaldı rahatım yani:KK49:

bir de paçanga böreğini fırında deneyeniniz var mı?
Ben denedim canım güzeldi ama kuru kuru oldu sanki :)

X