Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Dün misafirlerimiz vardı 17 kişiydik. Menüyü yazayım, misafir ağırlamak isteyen arkadaşlara fikir olur belki :)
- Süzme mercimek çorbası
- Su böreği
- Salata (2 çeşit)
- zeytinyağlı fasulye
- Karnıyarık
- Bezelyeli pirinç pilavı
- Vezirparmağı tatlısı
- Limonlu kek

17 kişimi negüzel
Yetişebilmişsiniz

10.gun menusu
Oldukca sade bi menu hazurladik bugun
Firinda sebzeli kofte
Salata
Turşu
Ayran
Eşim zayiflamaya çalışıyor bende hamileyim cok kilo almsk istemiyorum :)) kizartma yerine patlican patates domates ve kabağı sarimsak karabiber ve zeytinyag ile karistirip koftelerle beraber altina domates sos doktugumuz firin kabina dizip firinda pisirdik cok lezzetli ve pratik oldu

İftar menüm;

Yoğurt çorbası
Kötfe
Patetes kızartması
Sebzeli makarna
Karpuz
Yeşil salata
Kola-Limonata
Fıstık sarma

Sahurada ,

Paçanga böreği(fırında)
Kahvaltılık
Yapmayı düşünüyorum

Nevreste kadayıfı nasıl yapıyorsun, tepside yapılan sade olanı, daha önce bir iki kez yaptım ama sanki içi biraz hamur oldu gibi geldi bana , senin bir tarifin var mı bununla ilgili
Merhaba canım biraz geçiktim kusura bakma
Ben kadayıfı genelde tepside yapıyorum.Bulunduğum şehirde çoğunluk olarak minik doğranmış kadayıf satılıyor..Bu yüzden hep tepside yaparım.
Kadayıfın içinin hamur kalma sebebi kalın olması ,kadayıf ince olacak .Mesela ben büyük tepsiye yapıyorum.O tepsiye 500 gr kadayıf alıyorum.Yarısı altına yarısı üstüne çok ince tabaka seriyorum.Geçen yıl yaptığımız Ramazan sofrasında kadayıf yapmıştım

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...izli-kadayif-senpilic-sponsorlugunda.1012937/

Çooookkkk teşekkür ederim, tarif süper görünüyor
Yapacağım yarın bakalım nasıl olacak
Çocukken annem şerbetini sütle yaptığı bir kadayıf yapardı ama böyle sıkı değil gevşek olurdu kadayıf, nasıl yaptığını bir türlü hatırlayamıyorum, tadı damağımda hala=)

Ben de bir yerde yedim o sütlü kadayıfı
Ama hiç yapmadım.Dediğiniz gibi gevşekti ve çok hafifti.
Tepside normal kafayıf yapınca iyice bastırıyoruz.Sütlü olanı yine az kadayıfla yapsak ve gevşek bıraksak nasıl olurDenee yapmak lazım

Gunaydin hanimlar.

Sahur menumuz

Patates kizartmasi
Haslanmis yumurta
Domates
Peynir
Esime yogurt ve cay
Bana sut

Iftar menumuz

Eristeli tarhana corbasi
Kiyma dolgulu dolma biber
Bezelyeli ve misirli pirinc pilavi
Domates salatasi
Yogurt
Lokma tatlisi

Kizlar kiyma dolgulu dolma biber dedigim sey biberleri kizartip icini karniyarik harci ile dolduruyorum. Kayinvalidem karniyarik yaparken boyle biber de doldurur yaninda ve esim patlicanla olan karniyariktan daha cok sever. Oyle sade yapim dedim.

Akşam irmik helvası yediğim için sahurda fazla yemedim.

1 tane muz
3 tane ceviz yedim.

İftara ne yapacağım hiç bilmiyorum. Dünden yayla çorbası ve biraz da etli nohut yemeği var. Nohut eşime ancak yeter. Köfteli bir yemek ya da tavuk yapacağım sanırım. Yanına da belki makarna.

Sahur hazırlanıyorum desem yalan olmaz
Peynir zeytin bal fındık oluyor bizde fiks gözümüz kapalı yiyip yatıyoruz yoksa uyku tutmuyor beni
Oyüzden sahuru geçiyorum
İftarda şehriye çorba
Köfte-patates
Salata ve ayran
Gibi düşünüyorum

Eşim mesaideymiş tekim bugün.
Biber dolması(önceki günden)

Kabak yemeği yapıcam kendime
Eşim sevmiyordu zaten iyi oldu:)
Dondurmalı irmik helvası yaparım bide bebekten fırsat bulursam:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…