Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

merhaba kızlar

bu gün eşim davete gidecek bende işten çıkınca eve gidip kızımı alıp geri geleceğim iş yerinde ki bayan arkadaşlarla beraber iftar yapıcaz, herkes birşeyler yapacak galiba bende mantı yapıp götürmeyi dşünüyorum...

hayırlı iftarlar...

Yrn misafir var bgn evle ugrasma ve eksik alisverisine on hazirliga ayrildi iftara hazir soyluycez cok az bgnluk bir maydonozlu sehriye corbasi yaninada disardan popeyes kfc tarzi bise isteriz

Misafir menusu
Dugun corbasi
Mantarli et sote veya tas kebabi
Sehriyeli pirinc pilavi
Zyagli sarma
Z yagli barbunya pilaki
Rus salatasi
Havuc tarator
Cevizli coban salata
Meyveli muhallebili irmikli falan bir ev tatlisi ama daha karr veremedim sekerparede de gozum var irmik helvasindada simdi eminim onlarda alir o konuda muallaktayim

kızlar bende bugun mercimek çorbam vardı eve gidince yanına hemen 2 kşilik az bişy çökertme kebabı yapcam canım istiyor :) sonrasnda temzlk vs girişcem yarn akşama misarifirim var görümcelerim eşleri kv kp var. 13 kişi olcaz.
menüm şöyle
arpa şehriyeli domates çorbası ( kıtır ekmek ve kaşarla)
bezelyeli patatesli sulu köfte
pirinç pilavı
yanına patlıcan sufle.

ortaya yaprak sarma
havuç tarator
paçanga böreği
tatlı olarakta tarak tatlısı ve dondurma vericem çayın yanında:9
nasıl menüm sizce bu arada ilk defa yemeğe çağrdm 7 aydr onları:) çaya vs geldilerde yemeğe ksmet olmamıştı

kızlar bende bugun mercimek çorbam vardı eve gidince yanına hemen 2 kşilik az bişy çökertme kebabı yapcam canım istiyor :) sonrasnda temzlk vs girişcem yarn akşama misarifirim var görümcelerim eşleri kv kp var. 13 kişi olcaz.
menüm şöyle
arpa şehriyeli domates çorbası ( kıtır ekmek ve kaşarla)
bezelyeli patatesli sulu köfte
pirinç pilavı
yanına patlıcan sufle.

ortaya yaprak sarma
havuç tarator
paçanga böreği
tatlı olarakta tarak tatlısı ve dondurma vericem çayın yanında:9
nasıl menüm sizce bu arada ilk defa yemeğe çağrdm 7 aydr onları:) çaya vs geldilerde yemeğe ksmet olmamıştı
Patlıcan sufle nedir aslinda salata olabilir semizotu,domates salatasi yapabilirsiniz,menude guzel.

Domates corbasini icerler mi klasik olacak ama ben mercimek yapardim.

Patlıcan sufle nedir aslinda salata olabilir semizotu,domates salatasi yapabilirsiniz,menude guzel.

Domates corbasini icerler mi klasik olacak ama ben mercimek yapardim.
içerler heralde canım ya bnde klasik olmasn herkes mercimek tarhana yapıyor die domates yapim dedim. patlıcan sufle cok güzel bir yemek netten bakabilirsin sanada fikir olur. semizotunu bende düşündüm yoğurtlu zamanım kalırsa onuda yapıcam :)

içerler heralde canım ya bnde klasik olmasn herkes mercimek tarhana yapıyor die domates yapim dedim. patlıcan sufle cok güzel bir yemek netten bakabilirsin sanada fikir olur. semizotunu bende düşündüm yoğurtlu zamanım kalırsa onuda yapıcam :)
Havuc yogurtlu zaten,semizotunu soylede yapabilirsiniz icine kuru sogan,domates,salatalik kucuk kucuk dograyin pulbiber,sumak,tuz,limon hatta nar eksiside olur limon yerine biraz yag karistirin cok guzel oluyor .

Dün son anda iftara annemlere gitmeye karar verdik, ordan gelirken de biraz yemek getirdim tabi :-)
Bugün ki iftar menümüz:
Tavuk suyuna çorba
Yoğurtlu yalancı mantı
Karpuz

Elimizde bunlar var ancak, hala mutfağa girip yemek yapamıyorum :kızgın:

X