Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor menün :KK9:Bir şey soracağım içli köftenin üzerine yoğurt mu ekliyorsun bende öyle yapabilirim de kızartıldıktan sonra servis sırasında mı döküyorsun :cool:
Bu farklı canım:KK66:Bu içli köfteler haşlama ve iç harcı mantı harcı gibi hazırlanıyor ve çiğ oluyor:KK66:
Yoğurt çok yakışıyor.Bir nevi bulgurlu mantı gibi oluyor:)

Bu farklı canım:KK66:Bu içli köfteler haşlama ve iç harcı mantı harcı gibi hazırlanıyor ve çiğ oluyor:KK66:
Yoğurt çok yakışıyor.Bir nevi bulgurlu mantı gibi oluyor:)

Ekini yeni gördüm canım çok güzelmiş :KK200: Benim içli köftenin şeklinden dolayı sanırım uç kısımları böyle kıtır kıtır oldu dün denedim de 1 tanesini kızarttım o yüzden üzerine yoğurt gezdireyim diyorum :KK45:

evet şimdi intenetten baktım :) biz patlıcanlı güveç falan diyoruz :) cok severim de begenirim de :) ellerinize saglık kolay gelsin :)
Güveç bizim için farklıdır canım:KK66:Güveç çiğ yapılır bunun sebzeleri kızartılıyor:KK45:Çok teşekkür ederim:KK60:
Patlıcan yemeklerini çok severim:KK45:

Bu akşam iftarı geçiştireceğiz, yarın ki misafire hazırlıklara başlayacağım akşam
Menümün son şekli :

Yoğurtlu çorba (yeşil mercimek ve erişteli)
Patlıcan kebabı
Pilav
Baget (fırın poşetinde)
Dolama börek (bir sıra patatesli-bir sıra peynirli olacak)
Taze fasulye
Zeytinyağlı biber dolması (yetiştirebilirsem)
Kabak salatası
Patates topları
Mevsim salata
Kadayıf (klasik tepside) ve dondurma

Cumamız mübarek olsun şekerlerim,Allahım tüm dualarımızı kabul etsin inşallah!:KK68:
Sahurumuz klasik;
2 yumurta
2 dilim peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bir de bir dilim helva.
Bol su.:temizlik:

İftarımıza gelince;
Tarhana çorbası
Kayınpederim haber göndermiş kocama akşama uğra diye.Öğrendiğime göre patates,biber kızartma. Bir kaç köfte ve tavuk kanadı nasibimizde olacak bu akşam inşallah.
Yine elcağızlarımızla yaptığımız yoğurt hem de sarımsaklı.
Dünkü karpuzu beğenmedim Allahım affetsin,çöpe mi atacaz,ne olacak bilemedim.:KK43:
Dün tatlı yemeyelim,abartıyoruz,kilo alamayalım derken komşumun eşi Bandırma'dan helva getirmiş bize. Gece gece yedik,üstüne sahurda da yedik. Bu akşam da yeriz artık ne yapalım.:KK3:

Hepimizin ellerine kollarına sağlık.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.
Hepimizin oruçları ve ibadetleri kabul olsun inşallah.:KK60:
Hafta sonu buralara gelmem zor arkadaşlarım,hem sınavlarım var hem de evde çok nadir giriyorum. Hepimize huzur dolu haftasonu olsun inşallah...:KK31:

Cumamız mübarek olsun şekerlerim,Allahım tüm dualarımızı kabul etsin inşallah!:KK68:
Sahurumuz klasik;
2 yumurta
2 dilim peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bir de bir dilim helva.
Bol su.:temizlik:

İftarımıza gelince;
Tarhana çorbası
Kayınpederim haber göndermiş kocama akşama uğra diye.Öğrendiğime göre patates,biber kızartma. Bir kaç köfte ve tavuk kanadı nasibimizde olacak bu akşam inşallah.
Yine elcağızlarımızla yaptığımız yoğurt hem de sarımsaklı.
Dünkü karpuzu beğenmedim Allahım affetsin,çöpe mi atacaz,ne olacak bilemedim.:KK43:
Dün tatlı yemeyelim,abartıyoruz,kilo alamayalım derken komşumun eşi Bandırma'dan helva getirmiş bize. Gece gece yedik,üstüne sahurda da yedik. Bu akşam da yeriz artık ne yapalım.:KK3:

Hepimizin ellerine kollarına sağlık.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.
Hepimizin oruçları ve ibadetleri kabul olsun inşallah.:KK60:
Hafta sonu buralara gelmem zor arkadaşlarım,hem sınavlarım var hem de evde çok nadir giriyorum. Hepimize huzur dolu haftasonu olsun inşallah...:KK31:
yalnız sahur menüsündeki istikrarınıza hayranım :KK52: kilo almazsınız bu şekilde.

karpuzu mübarek gün çöpe atmayın..netten baktınız mı belki yapılacak bir tarif vs bir şey vardır.

kızartma da taze ekmekle ne güzel gider :KK51:

yalnız sahur menüsündeki istikrarınıza hayranım :KK52: kilo almazsınız bu şekilde.

karpuzu mübarek gün çöpe atmayın..netten baktınız mı belki yapılacak bir tarif vs bir şey vardır.

kızartma da taze ekmekle ne güzel gider :KK51:

Ah çok teşekkür ederim. :KK54:
Yıllardır ağzıma ekmeği sadece sabahları bir lokma koparıp D vitamini damlatmak için yiyorum.:spor:
Ama canım Ramazan pidesini çok istiyor,bir ara bir miktar yemek nasip olur inşallah.:temizlik:

Bu akşam iftarı geçiştireceğiz, yarın ki misafire hazırlıklara başlayacağım akşam
Menümün son şekli :

Yoğurtlu çorba (yeşil mercimek ve erişteli)
Patlıcan kebabı
Pilav
Baget (fırın poşetinde)
Dolama börek (bir sıra patatesli-bir sıra peynirli olacak)
Taze fasulye
Zeytinyağlı biber dolması (yetiştirebilirsem)
Kabak salatası
Patates topları
Mevsim salata
Kadayıf (klasik tepside) ve dondurma
Ellerinize sağlık menu guzel ama coook cesit var inanin yenmiyor.. gecen benimde misafirim vardi sizinkine benzer bi sofra hazirladim inanin hepsi kaldi herkes su icti et yemegini yedi tikandilar....

X