Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

28 cmlik yani ekstra büyük olanlardan değil ama büyük boy. Tencere setimin tavası, üçlü tava setlerinin de büyük boyuna denk geliyor.

Büyük boy servis tabağı kadar oldu tam, ince de değildi. 3 yufka yapsam çok kalın olurdu, içi de hamurumsu kalabilirdi.
Küçük de değilmiş tava cidden..bugün deneyim ben de bakalım olacak mı..teşekkür ediyorum..

Etli türlü
Şehriyeli bulgur pilavi
Semizotu salatasi
Ayran, yeşillik ve patlican turşusu
Baklava
Kar

Bizim bu aralarda yazin kar yenir,havalarda sicak buralarda yaz cok erken geldi.

Küçük de değilmiş tava cidden..bugün deneyim ben de bakalım olacak mı..teşekkür ediyorum..
Olur olur, ben de ilk kez yaptım göz kararı. Hatta sahurda uğraşmayayım, iftardan sonra da ağırlık çöker diye iftardan önce hazırlamıştım.

Sosuna 1 yumurta, yarım çay bardağı (ajda bardak) süt, yarım çay bardağı maden suyu, 2-3 yemek kaşığı kadar da sıvıyağ koydum ben. Aralara sürdükten sonra biraz arttı. Onu da üstünden döktüm. İçine çekmişti sahura kadar.

Yarın için hazırlık yapıyorum.:kk77:
Şimdilik hazırladıklarım ve yapacaklarım.Yarın duruma göre ekleme yapabilirim.
Yuvalama çorbası
Yoğurtlu içli köfte
Yaprak sarma
Kuru patlıcan dolması
Peynirli serme börek
Patlıcan tava
Şehriyeli bulgur pilavı
Salata
Ayran
Şekerpare
Çok zengin bir menü
Benim masayı hazırlamaya mecalim olmuyor
Ellerine sağlık

Olur olur, ben de ilk kez yaptım göz kararı. Hatta sahurda uğraşmayayım, iftardan sonra da ağırlık çöker diye iftardan önce hazırlamıştım.

Sosuna 1 yumurta, yarım çay bardağı (ajda bardak) süt, yarım çay bardağı maden suyu, 2-3 yemek kaşığı kadar da sıvıyağ koydum ben. Aralara sürdükten sonra biraz arttı. Onu da üstünden döktüm. İçine çekmişti sahura kadar.
denicem bi gün..evet iftardan sonra hazırlamak mantıklı..içine çekince daha lezzetli olur..

Esim olmayinca ben sahura kalkamadim kizlar. Sahursuz tutucam bugun. Insallah yine mide sorunu yasamam.

Iftara esim gelebilecek mi bilmiyorum isi yetismeyip gelmesi yarina kalabilir. Gelirse bir seyler hazirlarim. Gelmezse de sadece corba yiycem.

Yuvalama çorbası
Yoğurtlu içli köfte
Yaprak sarma
Kuru patlıcan dolması
Peynirli serme börek
Patlıcan tava
Şehriyeli bulgur pilavı
Salata
Ayran
Şekerpare
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor menün :KK9:Bir şey soracağım içli köftenin üzerine yoğurt mu ekliyorsun bende öyle yapabilirim de kızartıldıktan sonra servis sırasında mı döküyorsun :cool:

Yuvalama çorbası
Yoğurtlu içli köfte
Yaprak sarma
Kuru patlıcan dolması
Peynirli serme börek
Patlıcan tava
Şehriyeli bulgur pilavı
Salata
Ayran
Şekerpare
menü harika görünüyor ellerinize sağlık şimdiden :) patlıcan tava yı ilk defa duyuyorum cok merak ettimm :)

Hayırlı cumalar kızlar,
dün akşam iftara davetliydik, menü;
tarhana çorbası
tavuk şiş
pilav
zeytinyağlı börülce yemeği
salata

sahura uyandık ama midem kötüydü sadece su içtim.. bakalım aksam nasıl olacak :) simdilik iyiyim cok sükür
akşama da ne yapacagım iş çıksıı halime göre değişecek :KK70:

X