Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Dünkü iftar menüm;
Şiş kebap
Kremalı patetes
Şehriye çorbası
Kaşık salata
Ayran
Karpuz
Güllaç

Sahur menüm ise;
Klasik kahvaltı

Bugünde, fırında sebzeli tavuk
Bulgur pilavı
Dünden şehriye çorbası
Yeşil salata
Karpuz
Allah kısmet ederse bunları yicez .

Tost makinası bozuk servise gitti şuan :)
Tost deyince canım çekti çok :)
Gelsin ilk iş bende sahura yapacağım, domatesli peynirlinin içine birde yeşil biber deneyin derim :)

Yaa insallah en kısa zamanda gelir :) ben cok seviyorum yoksa hayatta ekmek yiyemem bari öyle tutuyor beni :) tamam bu aksam biberde ekleyecegim hem lifli sebze almıs olurum cok mantıklı :) tesekkur ederim :)

teşekkür ediyorum size de.
patates,patlıcan,kabak küp küp doğruyorum.
tuz,karabiber,kırmızıbiber,kekik az da yağ.
fırında az yağlı olduğu için böyle yapmayı tercih ediyorum ben.[/QUOT

cok tesekkur ederim :) bunu da deneyecegim sizin tarifleriniz hep cok guzell oluyor :)

Sahurda

Kıymalı tava böreği (ilk kez yaptım güzel oldu)
Kahvaltılık
Domates-salatalık
Meyve
Çay vardı.

İftar için

Çorba(henüz karar veremedim)
Etli nohut
Pilav
Salata düşünüyorum.
Güllacın da sonu kaldı, bu akşam bitiririz.

Dondurucuda palamut ve çipura vardı. Yarın da çorba-balık-salata-helva düşünüyorum. Ramazan’da balık nasıl olur bilemedim ama fırında yapacağım, hafif olur diye düşünüyorum.

Lay lay looom!!!:KK31:
Ben geldim şekerler!
Sahurumuz aynen devam;
2 yumurta
2 dilim peynir
3 ceviz
3 badem
1 hurma
Bol su:temizlik:

Bu akşamki iftarımıza gelince,
Tarhana çorbası :hamarat:
Kese yoğurtlu semizotu salatası
Domatesli peynirli makarna
Tabii ki canım karpuz!:KK68:
Dün A101'de künefe gördüm,akşam onu denedik,süper oldu. Bugün yine yapsam çok mu abartırım dedim acaba?:stop:
Allahım oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin.
Allahım olmayanlara da versin inşallah...:KK37:

Sahurda

Kıymalı tava böreği (ilk kez yaptım güzel oldu)
Kahvaltılık
Domates-salatalık
Meyve
Çay vardı.

İftar için

Çorba(henüz karar veremedim)
Etli nohut
Pilav
Salata düşünüyorum.
Güllacın da sonu kaldı, bu akşam bitiririz.

Dondurucuda palamut ve çipura vardı. Yarın da çorba-balık-salata-helva düşünüyorum. Ramazan’da balık nasıl olur bilemedim ama fırında yapacağım, hafif olur diye düşünüyorum.

Eger fileto seklindeyse tuzlayip galeta ununa bulayip ustune cok az yag gezdirip firina atarsan cok guzel oluyor. Tavada kizarmis gibi ama cok hafif. Ama kilcikliysa olmaz.

Eger fileto seklindeyse tuzlayip galeta ununa bulayip ustune cok az yag gezdirip firina atarsan cok guzel oluyor. Tavada kizarmis gibi ama cok hafif. Ama kilcikliysa olmaz.
Kılçıklı aslında ama palamutun alıyorum kılçığını, fileto yapıyorum. Normalde sadece çok az yağ ve baharat ile fırınlıyorum ama yarısını dediğin gibi deneyebilirim. Eşim sade sever muhtemelen. Salata ile ekmek arası yapıyoruz çünkü.

Bu dondurulmuş fish fingerslar kadar olmuyor değil mi galeta unu, az birşey kalıyor üstünde?

Ben balık çok çok severim ama Ramazanda yiyemem.
Zaten Ramazanda öyle sulu yemek de yiyemiyorum maalesef...
İştahım çok kapanıyor.
Tabii ki yapanların,yiyenlerin eline sağlık.
Ben de Ramazan’da hiç yapmadım. Ama eşim çok canım çekti diyor, yapacağım artık yarın.

Bana da ağır gelebilir belki. Fırında pişerken kokusu pek olmuyor gerçi ama benim koku hassasiyetim var, hamile gibi midem bulanıyor hemen.

Bakalım nasıl olacak.

Ben de Ramazan’da hiç yapmadım. Ama eşim çok canım çekti diyor, yapacağım artık yarın.

Bana da ağır gelebilir belki. Fırında pişerken kokusu pek olmuyor gerçi ama benim koku hassasiyetim var, hamile gibi midem bulanıyor hemen.

Bakalım nasıl olacak.
Ah tabii canı çektiyse yapmalı,haklısın o zaman.
Biz genelde fırında yaparız ve hiç kokmaz.
Kayınvalidem terasta,tavada yapıyor,onun da lezzeti başka tabii...

X