Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Onu istedigin gibi ayarlayabilirsin canim ben baya pane gibi bol bol koyuyorum.

tava böreğini kaç yufkadan yaptınız?ben de patatesli yapmak istedim dün ama diffirizde 2 tane yufka vardı emin olamadım..

Bir de bir şey sormak isterim.
Hazır yufkadan peynirli börek yapınca kaç güne kadar buzdolabında tutabilirim,pişirmeden?

Hazır yufkadan peynirli börek yapınca kaç güne kadar buzdolabında tutabilirim,pişirmeden?
Pismeden bilemiyorum ama ben pisirip dondurucuya atiyorum sodali borekleri çıkarınca da taze yapmis gibi oluyor.

Pismeden bilemiyorum ama ben pisirip dondurucuya atiyorum sodali borekleri çıkarınca da taze yapmis gibi oluyor.
Hımmm anladım.
Teşekkür ederim.
Gebesiniz sanırım.
Allahım kolaylıkla kurtarsın,sağlıklı,huzurlu kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Kızlar dün komşumda davetteydik

Yuvalama çorbası
Tava
Pirinç pilavı
İçli köfte
Salata ve kadayıf vardı ellerine sağlık :)

Bugün ki menüm
Nohutlu sulu köfte
Peynirli cevizli erişte
Közlenmiş kırmızı biber sarımsaklı yoğurtla
Salata
Çorba yapmadım eşim istemiyo
Bugün hafif geçecek :)

Bence 1 günden fazla durmasın, hamurlaşabilir. Genelde ya aynı gün ya da 1 gece önceden yaptım, daha fazla tutmadım hiç.

Daha fazlası için buzluğa atmak gerekir.

küçük tavada yapmayı düşündüm ben de sonradan vazgeçtim..siz hangi boy tavada yaptınız?

28 cmlik yani ekstra büyük olanlardan değil ama büyük boy. Tencere setimin tavası, üçlü tava setlerinin de büyük boyuna denk geliyor.

Büyük boy servis tabağı kadar oldu tam, ince de değildi. 3 yufka yapsam çok kalın olurdu, içi de hamurumsu kalabilirdi.

Bgn bizimkiler davette
Bende arkadasimda acicam ben iftarda cok bise yiyebilen biri olmadigim icin hem oruc oruc zahmete sokmamak hemde gereksiz masraf olmamasi adina yillardir istedigimi soylerim samimiyetimizden abeste karsilanmiyor

Domatesli sehriye corbasi
Ton balikli bugdayli kocaman bir kase yesil salata istedim
Kizarmis ekmek/pide
Giderken tatliyida ben alicam (tiramisu)

Limonatami yaptim dolapta soğuyor.
Biraz uzanip sonra da pizza hamurumu yapacağım insallah karnımdaki tosbik izin verirse .

Bu akşam çocukluk arkadaşım geliyor iftara, eşler işyeri iftar yemeğinde biz de evde kızkıza iftar:)
Soğuk lebeniye çorbası
Körili mantarlı tavuk sote
Yıldız şehriyeli pirinç pilavı
Kıymalı patatesli börek
Salata
Limonata
Köstebek pasta
Herkese hayırlı iftarlar:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…