Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Anca ye biz ancak dombik olalım. .nerde bu devlet

Ben biber dolmasinin yaninda cacık severim .Siz yoğurt yemiyorsunuz herhalde :) Yesil salata ,mücver ,soslu makarna

Bugun sahurda sut +yulaf ezmesi +kuru meyve +elma rendesi +cig badem +tarcin
yedim.Bakalim hangisi daha tok tutucak.Tost/yumurta mi yoksa sutlu yulaf mi.

Haşlanmış yumurta sadece sarısını yiyebiliyorum.Beyazını sevmediğim için o sebeple sarışını yesem de tok tutmuyor malesef .Bende o sebeple yumurta kırıp yiyorum.Ceviz evde var bu gün onu da masaya ekliyim öbür Türlü unutuyorum hep.

Selam kızlar.
Bu gün sahurda eşime ıspanaklı gözleme yaptım. Kahvaltılıklarla yedi.
İftara
Mercimek çorbası
Beyti
Bulgur pilavı
Salata
Limonata var inşallah.

Dün iftar menümüzde değişiklik oldu .Tavuk almamış annem .O sebeple köfte yaptım.
Tarhana çorbası ,
Fesleğen soslu makarna
Köfte
Salata
Bal badem tatlısı

Tatlıyı Pınar sltuğ’un Programından almış annem .Canı istemiş .Yaptım o kadar lezzetli oldu ki . Kesinlikle tavsiye ederim .
Sahur
Normalde beyaz tost ekmeğine tost yapıp yiyordum .Bu sefer tam buğday ekmeğine yaptım .
1 yumurta kırdım
Domates ,salatalık
Çay ve bol su

Bugün ki iftar menüsünü düşünüyorum .Burda yRışma çorbası olan misket köfteli nohutlu çorba vardı .Onu çok merak ediyorum .Ana yemek olarak ne yapsam düşünüyorum .Sizlerin menünüze bakıyım :)

Tatlı olarak burada bir arkadaş perde tatlısı tarifi vermişti .Markette bulabilirsem baklavalık yufkayı alıp denemek istiyorum

Patatesin tok tutuğunu ben de duymadım hiç. Patates yiyince içime kurt kaçıyor benim gözüm dönüyor kişiden kişiye değişiyor demekki.

Deneyelim merak ettim doğrusu .Valla benimde bu Ramazan’da gözüm dönmüş durumda .İlk gün hiç zorlanmazken diğer günler çok zorladı .Anlamadım bu sene neden böyle oldum

bugün kvye gidicem iftara :) ne var bilmiyorum, inşallah kuru fasülye yoktur cünkü ne zaman gitsek kuru fasülye oluyor denk mi geliyor anlamıyorum :):)

Nasıl bir tatli acaba?

iftara ne pişirsem kalıyor yaaa cidden çok az pişiriyorum toplasan 1 tabak tepeleme dolu olur yemek, 3 kişiyiz ben genel de yemeği yemiyorum baba oğul yiyor yine kalıyor yine kalıyor ramazanın ilk günü tiramisu yaptım küçük boy kare borcama oğlum ağzını sürmedi eşim daha dün 1 dilim yedi iyi ki ilk başta yarısını komşuma vermişim yine de 2 küçük dilim duruyor kaç gün oldu daha yenir mi :)) yemeğin kalanını kimse ağzına sürmez normalde de ertesi güne yemek kalsa yemez benimkiler ki ramazan da imkanı yok yemezler
bu gün yarım kilo fasulyenin yarısını 250 gr kadarını pişiricem oğlumun canı çekmiş geçen istemişti inşallah o da kalmaz

benim gibi dertli olan var mı başka yoksa tek ben miyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…