Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

3. Gün iftar menüm:

Tarhana çorbası
Kuru köfte
Poşette baget
Pilav
Havuç tarator
Çoban salata
Sütlü nuriye ve dondurma, tatlıyı hazır aldım , işten sonra bu kadar yetiştirebildim, eşimin iki arkadaşı vardı misafir, yiyip çıktılar hemen, sofra bana ben sofraya bakıyorum, Rabbim çok yorgunum

Bu saatte yiyip tekrar sahura kalkmamayı düşünüyorum, çok farkeder mi acaba açlık bakımından

İnternet yemeğe baktım da. Ortada olan ne? Hamur ile mi yapılıyor. Makarna gibi geldi.

Merhaba. Ortada genelde sosu oluyor yemeğin sarımsak, kimisi soğan, kimiside salça sos yapar.
Hamuru yoğurup, yuvarlıyoruz. Sonra parmak büyüklüğünde içi oyuluyor.
Tavuğun piştiği suda hamurda pişiyor.
Hamur tepsiye ortaya sos etlerde dağıtılıp yeniyor.

Bir kaç alıntı gelmiş yöremize özgü yemek cecen ve cerkezler çok yapar :)

Yine şahane menüler döktürülmüş, ellerinize emeklerinize sağlık, afiyet bal olsun, oruçlarınız kabul olsun.
Biz tatlıcı aileyiz, yemekte bir tas çorba olsun birde salata yetiyor da artıyor ama o tatlı mutlakaaaa olacak, olmazsa cıngar çıkar

O yüzden bugün bu ablanız 2 çeşit tatlı yaptı, biri kızımın canı çekti diye çikolata soslu yalancı tavuk göğsü, diğeri kıymatlı eşcağızımın tahin ve bal dökerek yemeye doyamadığı peynir tatlısı.

Sahurda da kahvaltılık dışında birşey yiyemiyoruz, yumurta ve patates tok tutuyor diye haşlayıp yedirdim, bir güzel de uyuttum bebelerimi

ben ilk sahurda muz yiyebildim suyla İnan hiç zorlanmadım ama bünyeylede alakalı olabilir tabi doktorlar sahurda mutlaka ceviz haşlanmış yumurta muz salatalık gibi tok tutan ve besin değeri yüksek gıdaları yemelisiniz diyorlar

Herkeslerin ellerine sağlık bende adet oldum tutamıyorum ama 3-4 güne yine başlarım bu mazeretle de iftara misafirlerimi alacağım inşallah misafir geleceği zaman çok zor oluyor hem yemeğe koş hem çocuğa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…