Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

İftara kv leri çağırdım.

İftar menüm::kk77:

Yoğurt çorbası (aşurelik buğday ve nohutlu)
Tel şehriyeli tereyağlı pirinç pilavı
Sebzeli tavuk sote (beşamel soslu ve kaşar peynirli )
Gavurdağı salatası
Ev yapımı limonata
Tatlıyı eşim alacakmış sağolsun :dondurma:

Bugünkü menüm:KK25::KK68:
Ayy nickinizi görünce başınız sağolsun diyesim geldi

Bu sene ramazanda tek çeşit yemek, salata, cacıkla geçirmek istiyorum misafir gelmediği müddetçe. O sebeple pilavdan vazgeçtim :bicak: tatlı da yok. Bu kararlılıkla devam ederim inşallah.
Fırında tavuk
Salata
Cacık
Hurma

ayy ne güzel olmuş iftara özellikle sahura ne yapsam diye debelenip durmaya başlamıştım çok iyi düşünmüşsün sağ ol Nevreste Nevreste

bu akşam iftar menüsü

sebzeli şehriye çorbası
fırında köfte
hünkar beğendinin sadece beğendisi
pirinç pilavı
havuç salatası
tiramisu

1 bardak pirinç için 2-3 tane orta boy domates (yazdan yapılan konservelerde olabilir), yağı kızdırın rendelediğiniz domatesleri içine atın ve biraz suyu azalana kadar pişirin, domatesin suyu tamamen bitmeyecek ama pişmiş olacak, sonra pirinci ekleyin, bir iki dakika kavurun ve pilavın suyunu ekleyin. Suyu normal ölçünüzden iki parmak eksik koyun domatesin suyu olduğu için. Bu pilava, şehriye, et suyu, tavuk suyu vs.. konulmuyor, afiyet olsun:)

YAptım yedik
Çok güzel oluyomuş gerçekten:)

Ben oruç tutmuyorum ama Ramazan'ın ruhu da bir başka oluyor. Sokakta sıcak pide kokuları eşliğinde yürümek bile bir başka :) Tüm Müslümanların Ramazan ayını en içten dileklerimle kutlarım.

Domates çorbası
Etli kuru fasulye
Dünden kalan pilavım var ve turşu. Pidesiz olmaz. :)

Herkese afiyetler olsun.

Ben oruç tutmuyorum ama Ramazan'ın ruhu da bir başka oluyor. Sokakta sıcak pide kokuları eşliğinde yürümek bile bir başka :) Tüm Müslümanların Ramazan ayını en içten dileklerimle kutlarım.

Domates çorbası
Etli kuru fasulye
Dünden kalan pilavım var ve turşu. Pidesiz olmaz. :)

Herkese afiyetler olsun.

Bizde de durum aynı
Gittik sıraya girdik pide aldık :)
2 çeşit yemek yaptım cacık falan da (bizim ev için iki çeşit nadir yaparız :KK70:
Ramazanı kutladık
Bi kere de sahur yaparız dışarıda
O da güzel oluyor :)

Bizde de durum aynı
Gittik sıraya girdik pide aldık :)
2 çeşit yemek yaptım cacık falan da (bizim ev için iki çeşit nadir yaparız :KK70:
Ramazanı kutladık
Bi kere de sahur yaparız dışarıda
O da güzel oluyor :)

Ben de sahur yapıyorum bazen. :) İş yerinde oruç tutan arkadaşlarım var onlara ayıp olmasın diye yanlarında kahvaltı etmiyorum. Bir şey dediklerinden değil de ne bileyim, vicdanen rahatsız oluyorum niyeyse.

X