Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Afiyet olsun :kk77:
Ben ramazanda genelde daha sade takılıyorum ablacım ramazan ziyafet ayı değil tefekkür ve şükür ayı diye düşünüyorum bir de yenmiyor biz de normalde 3 kişilik yiyen eşim bile yiyemiyor :KK48:
Canım evdeki kişi sayısı artınca çeşit fazlalaşıyor:KK66:
Ben normal zamandada hep çorba ana yemek-pilav yaparım:KK66:Ekmek yemiyoruz.
Pilavı 1 su bardağı yapıyorum.
Bizim için ziyaret sarmalar,dolmalar,börekler,mantılar eklenince oluyor:)
O kadarı ancak misafir sofralarında:)

Afiyet olsun :kk77:
Ben ramazanda genelde daha sade takılıyorum ablacım ramazan ziyafet ayı değil tefekkür ve şükür ayı diye düşünüyorum bir de yenmiyor biz de normalde 3 kişilik yiyen eşim bile yiyemiyor :KK48:
Canım evdeki kişi sayısı artınca çeşit fazlalaşıyor:KK66:
Ben normal zamandada hep çorba ana yemek-pilav yaparım:KK66:Ekmek yemiyoruz.
Pilavı 1 .5 bardağı yapıyorum.
Bizim için ziyaret sarmalar,dolmalar,börekler,mantılar eklenince oluyor:)
O kadarı ancak misafir sofralarında:)

Çok güzel bir konu pratik seyelrde paylaşılırsa çok memnun olurum.
Ben hamile olduğum için tutamasam da eşimi kaldıracağım
.
Vay tanıdık gormek ne güzel :) aynen ben de eşim için hazırlayacağım inşallah bakalım arkadaşlar pratik çabuk hazırlanan neler yapacaklar ben biraz düşük motivasyonlu başladım kendim oruçlu olmayınca değişik geldi bu sabah normal kahvaltı tarzı hazırladım ( peynir , tere yağ , siyah/yeşil zeytin , domates küp küp doğrayıp hafif zeytin yağı döktüm üstüne , peynirli ıspanaklı börek bir de bizim buralarda tok tuttuğuna inandığımız her sahur mutlaka sofrada olan haşlanmış patates ve yumurta ve bir da çay tabi )

Kızarttım .
Fırında da yaparım . Ama akşam uykudan uyanınca fırını buzdolabından aşağıya ındırmek çok zor geldi :olamaz:
3 litre :KK57: Harika valla çok özenıyorum . Sahurda sadece 1 bardak su içtim . Zorla . Gayet iyiyim :)
Ben dün gece saat 10'dan sonra 3-4 litre içtim.Gündüz içtiklerimi saymıyorum:KK70:
Susuz yaşayamam.

İftar menüsü :
Öncelikle hurma ve su
Tavuklu yoğurt terbiyeli çorba
İmam bayıldı
Pilav
Cacık
Çoban salata
Karpuz

Hepimize bol bereketli Ramazanlar dilerim , Rabbim oruclarimizi ( ben tutamadım hamileyim diye ) dualarımızı , verdiğimiz iftarlarımızı , sadakalarımızı kabul etsin inşallah ❤️

Hanımlar pilavı nasıl ısıtıyorsunuz ya
Ben genelde az yapıyorum.ama kalırsa buharda ısıtıyorum .Özellikle pirinç pilavını yoksa tadı çok bozuluyor.
Mikro dalga fırınım var ama onu pek sağlıklı bulmuyorum.Yoksa mikrodalga fırındada ısınınca iyi oluyor.
Tencereye su yokun üzerine pilavınızı koyacak bir tabak ,pilavı koyun ve üzerine bir tabak kapatın.Ara ara karıştırın güzel oluyor.

İftara kv leri çağırdım.

İftar menüm::kk77:

Yoğurt çorbası (aşurelik buğday ve nohutlu)
Tel şehriyeli tereyağlı pirinç pilavı
Sebzeli tavuk sote (beşamel soslu ve kaşar peynirli )
Gavurdağı salatası
Ev yapımı limonata
Tatlıyı eşim alacakmış sağolsun :dondurma:

Bugünkü menüm:KK25::KK68:

Hayırlı Ramazanlar herkese ilk gün iftar menüm
Kare hamurlu soğuk çorba
Taze fasulye
Nohutlu pirinç pilavı

X