Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Eveeet banada öyle geldi canım çekti[emoji5][emoji5]
Benimde canım şuanda herşeyi çekiyor

Güzel canım gayet doyurucu bir menü acaba diyorum içli köfte var ya mantı olsa pilav yerine daha mı iyi olurtavuk patates yemeyenler için mi mantarı düşündünüz revaninin yanında dondurma olacak mı nasıl şerbetli tatlının yanında dondurma çekti canım şimdi evde sütlaç olmasaydı dondurmalı irmik tatlısı yapardım ya da revani Eki Görüntüle 1184660

Son düzenleme:
İyiymiş [emoji122][emoji122][emoji122]

önerin güzel ama pilav bana daha cazip geliyo bu arada revanim de çok güzel olur ayy canım çekti ben genelde kemalpaşanın yanında dondurma koyuyorum revaniye koymuyorum canım ama deneyebilirim.
bu arada tavuk patatesi herkes yiyorda ben aparatif olsun diye hem de masada değişik bişeyler olsun diye yapıcam canım.

Son düzenleyen: Moderatör:
[emoji2][emoji2] dimi tam olur . Bide haşlama mısır ekmeği tam olur.. ama gelin bilmiyor onlari[emoji5][emoji5]

Turşu kavurması,börek,dediğin gibi mısır ekmeği olur yani:)Bizde annem arkadaşlarına bunları yapar.Pastayla,kurabiyeyle karınları doymuyormuş.Nette herşeyin tarifi var canım.Araştır sor samimi olduklarına ne severler diye.

Ya çok çok sukur yemek konusunda sıkıntım yok ama onları yapmak istemiyorum suan...

Yayla çorbasının içinde pirinç varsa çorbayı değiştirebilirsin canım.Çünkü pilav da var.Gayet güzel bir menü.

Ya çok çok sukur yemek konusunda sıkıntım yok ama onları yapmak istemiyorum suan...

Tabi canım Karadenizliler dedin ya onun için öneri sundum.Yaşlı insanlar bayılıyorlar da o dediklerime:)Sen önerileri dikkate alarak güzel bir menü oluşturursun zaten.

Canım nasıl istiyorsan öyle yap tabi ki şerbetli herşeyin yanına yakışıyor sanki yaz aylarında dondurma ondan dedim şerbet baymasın diye benimde nasıl çekti şimdi revani ahh ahh güzel düşünmüşsün tek bir ana yemek yardımcı yemekler de olmalı tabi

Kizlar banada bir iftar menüsü sulu etli biseyler bulamadim bisey ama tavuk olmasin

Parça etiniz varsa haşlayın.Soğanı,yeşil biberi,havuçları,patatesleri küçük küçük doğrayıp soteleyin.Salça ve ya domates katın.Kekik,pulbiber,karabiber,tuz ekleyin.Etleri katıp çok az suyla pişirin.Güzel bir yemek oluyor.

kayınvalidemleri davet ettim ..

bugünki menüm ;

mercimek corbası
fasulye yemeği
pilaw
salata
fırında tavuk
kola
karpuz
baklava
meyveler
dondurma

Tabi canım Karadenizliler dedin ya onun için öneri sundum.Yaşlı insanlar bayılıyorlar da o dediklerime:)Sen önerileri dikkate alarak güzel bir menü oluşturursun zaten.
Teşekkür ederim canım..allahtan benimkiler genç sade yöresel lezzetlerle kalmıyorlar

börek yada sarma yapaım dedim ama cok sıcak ugrasamıcam
ramazan olmasa daha neler neler yaparım ama orucla zor oluo

Menün gayet güzel canım.Sarma ve börek de çok fazla olur.Nasıl yenecek o kadar şey.Yabancı değil nasılsa:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…