Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Bu bölüm iyi yardımcı olur takipteyim :)

Biz sahurda kahvaltı yaparız hep heral de arada börek poğaça ama tuzsuz zeytinsiz sucuksuz çok susatır

Oruç tutarken susamamak için ;

1-Sahurda kızartmalardan ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız
2-Gece yemek yerine kahvaltılık ve sebze meyve yemeliyiz
3-İftardan sonra orucumuzu açtıktan sonra sahura kadar en az 2,5 litre su sıvı tüketmek
4-Sıvı alımını sadece gece sahura bırakmamak
5-Sahurdan sonra dişlerimizi fırçalamak
6-Karpuz,şeftali, üzüm gibi su oranı yüksek meyve yemek

Kızlar annem hep bize sahurda tost yapardı hem tok tutuyor hemde çok susatmiyo. Tostun yağlı olmaması için ben hiç yağ surmuyorum sadece tost ekmeyi ve kaşar peyniri 👌

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Teşekkür ederim paylaşım için mutlaka deneyen olacaktır.

Tarçın şekeri dengelediği için yoğurt içine bir miktar taçın sofrada bulunursa 2 kaşık bile yerseniz tokluğunuzun süresini uzatacaktır ufak bir bilgi .

ben tost yersem daha cok susuyorum nedense

kiz n'aptin sen? hangi arada icicez o suyu?? ben normalde 2 litre su icerim gunluk..ama bu olay beni bile geriyor maalesef...yemek vakti cok kissa cunku...ve yemek mi yiycen su mu icecen..

Biz eşimle çeşit çeşit yemekler aramayız, arkadaşın dediği gibi benim eşim de çorba-salata ya da meyve falan istiyor. Fakat kayınvalidemle farklı şehirlerde oturuyoruz, ilk iftarımda bizde olacak, benim de evliyken ilk Ramazan'ım olacak. O yüzden biraz telaş yaptım ama biraz araştırınca menüler çıkıyor hakikaten... Sağolsun kayınvalidem de ağzı var dili yok biri ama ben abartmadan güzel bir sofra çıkarmak istedim...

İlk menüm şöyle olacak;

-Dövmeli yayla çorbası
-Fırında sebzeli et
-Az pilav
-Salata
-Turşu olabilir

Ramazan öncesi hazırlık olarak da;

-üzüm-kayısı hoşafı
-sigara böreği yaptım az az,
-fırında makarna malzemesi ayarladım kenarda dursun,

duruma göre ortaya koyup kullanmak üzere...

Bizim bir de taşınma telaşımız var, şehir değiştireceğiz üstelik, inşaallah kolaylıkla hallederiz.

Allah, israftan uzak, bereketli, salih amellerle dolu bir Ramazan nasib etsin hepimize. Yenilip içilen şeyleri paylaşmak benim için biraz rahatsızlık verici olsa da özellikle yeni evlilere bu konu çok faydalı olacaktır, Allah olmayanlara da nasib etsin, herkesin rızkını genişletsin inşaallah. Tüm insanlık için dua etmeyi unutmayalım...

bizde sahurda genelda kahvaltılık tüketiriz,börek çörek de pek aramayız.bu gece ki niyetim karpuz+peynir+zeytin ve yağda yumurta,bol hurma ve tabii ki çay
yarın akşam ve pazar günü kayınvalidemlerde olacağız iftar onlardan,pazartesi akşamı da benim anneme iftara gideceğiz. 3 gün rahatım yani,salı gününden itibaren paylaşımlara başlarım inşallah

Son düzenleme:

çoğunu yapıyorum zaten ama ben dişlerimi macunla fırçalayınca çok susuyorum nedense.o yüzden macunsuz fırçalıyorum

ay çok güzelmişş keşke bizim beyde öyle desee

evet canımm geçen sene sizii hep takip ettim o topiktee,şimdii böyle bir başlığınn olması çokk güzell olduu
sizlerden çokk yararlanacağımm kesinn

Rabbim izin verirse bugün ilk teravih ..
Bismillah '' Rabbi yessir velatüassir Rabbi tenmim bil hayr ''
yapacağım işte kolaylık ve hayırlar ver rabbim ..
Rabbim tüm dualarımızı oruclarımızı kabul eylesin insallah ..

Merhabalar,

Bende varım. deli gibi aradım böyle bir sayfa ve nihayet buldum.

Rabbim tuttuğumuz oruçları , ettiğimiz duaları kabul eylesin .

Evimizden huzur, bereket eksik olmasın

Merhaba kızlar,

Kavunu sahurda tüketmek gerekmiş susamama adına bilginiz olsun

evet canımm geçen sene sizii hep takip ettim o topiktee,şimdii böyle bir başlığınn olması çokk güzell olduu
sizlerden çokk yararlanacağımm kesinn

İnşallah birbirimizden fikir alıp güzel bir ramazan geçiririz hep birlikte.

Ben de geldim :) :) :) takipteyim . Biraz geç oldu ama Ramazan'a girmeden konuyu yakaladığım için mutluyum herkese hayırlı ramazanlar :) :) :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…