Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

çiğ kadayıf değilmi birde markette hazır pişmişler var..teşekkürler yanıt için..:KK16:

Çiğ kadayıf canım.O pişmişler pek lezzetli olmuyor.Kadayıfları da eritilmiş tereyağıyla harmanlıyoruz.:KK34:

Çiğ kadayıf canım.O pişmişler pek lezzetli olmuyor.Kadayıfları da eritilmiş tereyağıyla harmanlıyoruz.:KK34:

teşekkürler canım tekrar..bende hazır almayayım bizde çabuk tüketilmez zaten..eşimde gurme mübarek zor beğenir herşeyi:KK1::KK53::KK14:

Farkediliyor değil mi yokluğum:KK17:
Sağol canım:KK16:Yok canım nerde:KK9::KK9:Buzluktan çıkardım:KK56::KK34:
Edilmez olur mu.:KK16:

Bak buzluğun yararları işte.Aniden gelmeleri daha iyi.Yoksa düşünüp stres yapardın:)

Edilmez olur mu.:KK16:

Bak buzluğun yararları işte.Aniden gelmeleri daha iyi.Yoksa düşünüp stres yapardın:)

:KK19::KK19:
Canım tayin durumumuz olduğu için buzlukta hazır pek birşeyim yok normalde mantı,sarma,içli köfte olurdu:KK5:
Eşimde evde açmayacaktı iftarı o nedenle aparatif birşeyler yapacaktım yemekte yapmamıştım henüz o nedenle bayağı koşuşturdum:KK30:
Çok üzüldüm çünkü ilkkez geldiler ve çok durmadılar:KK31:
Ama ne yapalım misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş:KK31::KK31:Tekrar gelirler o zaman telafi ederiz inşaallah:KK9:
Evet tatlı vardı Allahtan:KK1:
Geldi geçti çok şükür çocuklarım çok memnun oldular misafir geldiği için o bile herşeye değdi:KK31:

teşekkürler canım tekrar..bende hazır almayayım bizde çabuk tüketilmez zaten..eşimde gurme mübarek zor beğenir herşeyi:KK1::KK53::KK14:

Çabuk tüketilmezse yarım kilo fazla size.Onun da yarısını yapabilirsin.Eşin gurme gibiyse işin zor:)

Rica ederim ayrıca.:KK16:

:KK19::KK19:
Canım tayin durumumuz olduğu için buzlukta hazır pek birşeyim yok normalde mantı,sarma,içli köfte olurdu:KK5:
Eşimde evde açmayacaktı iftarı o nedenle aparatif birşeyler yapacaktım yemekte yapmamıştım henüz o nedenle bayağı koşuşturdum:KK30:
Çok üzüldüm çünkü ilkkez geldiler ve çok durmadılar:KK31:
Ama ne yapalım misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş:KK31::KK31:Tekrar gelirler o zaman telafi ederiz inşaallah:KK9:
Evet tatlı vardı Allahtan:KK1:
Geldi geçti çok şükür çocuklarım çok memnun oldular misafir geldiği için o bile herşeye değdi:KK31:
İnşallah ailene yakın bir yer çıkar canım.Hep öyle olur zaten.Herşeyin olur kimse gelmez,dolap boş olur misafir dolar.Ama sen yapmışsın daha ne olsun.Üzme kendini boşuna.:KK34:Çocuklar kimseyi görmediği için sevinmişlerdir tabi:)

İnşallah ailene yakın bir yer çıkar canım.Hep öyle olur zaten.Herşeyin olur kimse gelmez,dolap boş olur misafir dolar.Ama sen yapmışsın daha ne olsun.Üzme kendini boşuna.:KK34:Çocuklar kimseyi görmediği için sevinmişlerdir tabi:)

İnşaallah canım memelekete tayin bekliyoruz zaten:KK55:
Evet öyle olur:KK9:
Öyle canım yazın pek misafirimiz olmuyor:KK31::KK14:

İnşaallah canım hakkımızda hayırlısı olsun:KK16:
İnan kaç aydır sıkıntıdayım çok uzattılar bir belli olmadı :KK14:Önümü göremiyorum gidecekmiyiz kalacakmıyız..:KK9:Birde sabırsız olunca:KK31:

Evet hiç plan yapamazsın.İnşallah kısa sürede sonuca kavuşur canım.:KK16:

10524572_739476582783828_4704528339047978554_n.jpg

Güvecte türlü.pirinç pilavi.salata ve ayran
Tatlı olarak ev yapımı şekerpare ve kavun.sahurdada artan pidelerle tost yapıcam inşallah veya başka fikir olan varsa bayat pideleri değerlendiriyım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tatlı olarak ev yapımı şekerpare ve kavun.sahurdada artan pidelerle tost yapıcam inşallah veya başka fikir olan varsa bayat pideleri değerlendiriyım

ben tavuk suyu varsa kuru pideleri parçalaayım atıyorum içine önce ısıtıyorum tabii.çöpün yanına koyuyorum..hayvanlar yiyorlar..:KK31:

Bu da dün gece sahurda yaptığımız peynirli,yumurtalı ve kaşarlı ekmeklerimiz.

zR6Mqj.jpg

Üzüldüm bakın şimdi:KK43:Anlatayım hemen akşam yapın da yiyin hemen:)

Ekmeklerin üzerine tereyağı sürüyoruz.Bir kapta beyaz peynir,bir adet yumurta,rendelenmiş kaşar peyniri ve doğradığımız maydanozları karıştırıyoruz.(Malzemeleri arttırabilirsin arzuya göre)Ekmeklerin üzerine sürüyoruz.Tekrar küçük küçük tereyağları ekmeklerin üzerine serpiştiriyoruz.Sonra susam serpiyoruz.Fırına veriyoruz.

Ellerinize sağlık:KK56:
Bu tarifi yapabilirsiniz..:KK34:

Çok iyi fikir:KK31:Beğenmek istedim sistem izin vermedi:KK19:

teşekkür ederim canım..:KK16:burada başı boş hayvan çok var:44:bu da sevap değilmi sonuçta..zaten 2 günde bir pide alıyoruz ondanda artabiliyor ama kuru kuru atmam hiç:KK31:

teşekkür ederim canım..:KK16:burada başı boş hayvan çok var:44:bu da sevap değilmi sonuçta..zaten 2 günde bir pide alıyoruz ondanda artabiliyor ama kuru kuru atmam hiç:KK31:

Tabiki onlarda aç aç dolaşıyorlar:KK31:Onunda sevabı vardır boşa gitmesinden iyidir:KK34:
Hiç yenmiyor zaten boşa gidiyor:KK31:Islatmak en mantıklısı:KK19:
Ben fazla olunca hemen buzluğa atıyorum yoksa ziyan oluyor..:KK31:

Bende bugun cok acıktım sanırım fazla almişim buzluga atıyında iskender yaparım diye aklıma geldi tamda suanda.geriside yenemezse yemek suyuyla fln islatıp koyabilirim annemde öyle yapar.kediler doluyor bahcee aksamları:-)
Saolun kızlar

X