Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

iftar menümüz
göce köftesi
şehriye çorbası
önceki günlerden biber dolması
salata- kavun:KK76:

bende güllaç yaptım kızlar..orda 4 bardak şeker yazıyordu ben bir büyük kupa koydum şekeri..

Güllaçı bir kere yedim sevemedim.Ama hazırdı.Ramazan bitmeden denemek istiyorum.Benim tatlıyı sevmemiş olmam olabilemez.:KK1:Karadeniz'de pek revaçta değil bu tatlı:)

Güllaçı bir kere yedim sevemedim.Ama hazırdı.Ramazan bitmeden denemek istiyorum.Benim tatlıyı sevmemiş olmam olabilemez.:KK1:Karadeniz'de pek revaçta değil bu tatlı:)

kız benim kökende karadeniz ,
belki beklemiştir güllaç..
inan o gün yapıldıysa süper oluyo araya fındık vs koyabilirsin..gerçi hepsi çok pahalı ya..:KK53:

kız benim kökende karadeniz ,
belki beklemiştir güllaç..
inan o gün yapıldıysa süper oluyo araya fındık vs koyabilirsin..gerçi hepsi çok pahalı ya..:KK53:

Hemşeri çıktık yani.:KK52:

Güzel bir pastaneden almıştım ama olabilir.Fındıktan bol birşey yok bizde.Gerçi bu sene fındık yok maalesef.Mutlaka deneyeceğim ama.:KK56:

Dünden kalan sebzeli et köftesi
Yaprak sarması
Salata,ve közlemiş kırmızı biber yoğurtlu
ev yapımı limonata
Hayırlı iftarlar :KK16:

Son düzenleme:
Hemşeri çıktık yani.:KK52:

Güzel bir pastaneden almıştım ama olabilir.Fındıktan bol birşey yok bizde.Gerçi bu sene fındık yok maalesef.Mutlaka deneyeceğim ama.:KK56:

adracım sen muhallebili kadayıf yapmıştın değilmi sadede yaptınmı..hazır sade yaptıysak su ve şeker miktarını..sıcakmı soğukmu dökülecek yazabilirmisin..:KK49:

Yayla çorbası
Ispanak ymği (+ patates soğan domates)
Salata
Vişne kompostosu

Ben ıspanağı salça ve soğanla kavurup yoğurtla servis ediyordum Saraçoğlundan dinlediğime göre sade ıspanak kavurması demir alcz diye demir atıyormuş vücuttan.. Yemeğî yaparken patates havuç domates vb...sebzeler ilave etmk gerekmiş geçen hafta katıldığı bir programda duymuştum

Hayırlı Akşamlar:KK3:
Bugün Akşam üstü kuzenim haber verdi.Yakında bir şehirdelermiş:KK9: iftara geldiler:KK55:
Çok koşuşturdum :KK9:Eşimde işe gideceği için pek birşey yapmayacaktım:KK30:Ancak bunları hazırlayabildim:KK31:

İftar menüm
Mercimek çorbası
Fırında sebzeli tavuk
Pirinç pilavı
Tepsi böreği
Çoban salata
Baklava
Dondurma -meyve

adracım sen muhallebili kadayıf yapmıştın değilmi sadede yaptınmı..hazır sade yaptıysak su ve şeker miktarını..sıcakmı soğukmu dökülecek yazabilirmisin..:KK49:
Genelde yarım kilo kadayıfa 4 bardak şeker,5 bardak su koyuyoruz.Şerbetini sogutuyoruz.Kadayıf fırından cıktıktan 5 dakika sonra şerbeti döküyoruz.İlk sıcaklıkla dökersen çok yumuşak olur.Diri daha iyi oluyor.

Hayırlı Akşamlar:KK3:
Bugün Akşam üstü kuzenim haber verdi.Yakında bir şehirdelermiş:KK9: iftara geldiler:KK55:
Çok koşuşturdum :KK9:Eşimde işe gideceği için pek birşey yapmayacaktım:KK30:Ancak bunları hazırlayabildim:KK31:

İftar menüm
Mercimek çorbası
Fırında sebzeli tavuk
Pirinç pilavı
Tepsi böreği
Çoban salata
Baklava
Dondurma -meyve

Ben de diyorum Nevoş görünmüyor.Meğer telaşı varmış.:KK53:Gayet güzel şeyler hazırlamışsın. Ellerine saglık.Baklavayı da bugün yaptım deme sakın.:KK52:

Genelde yarım kilo kadayıfa 4 bardak şeker,5 bardak su koyuyoruz.Şerbetini sogutuyoruz.Kadayıf fırından cıktıktan 5 dakika sonra şerbeti döküyoruz.İlk sıcaklıkla dökersen çok yumuşak olur.Diri daha iyi oluyor.

çiğ kadayıf değilmi birde markette hazır pişmişler var..teşekkürler yanıt için..:KK16:

benim bu akşamki iftar menüm
türlü
pilav
kavun
salata
yoğurt
güllaç tatlısı
az yemeye dikkat ediyorum..genç kızlığımda hep tıka basa yerdik göbeğimiz şişerdi ..sonra rahatsız oluyo insan..:KK31:

Bugün sahurda yoğun istek üzerine fırında ekmeklerden yapacağım tekrar:KK1::KK1: ama bu sefer içine salam sosiste koymayı düşünüyorum umarım güzel olur :KK16:

X