Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2014)

Kızlar allah kabul etsin sofralarımız bereket dolsun tabiki allah olmayanlara daha çok versin biz kızımla oruçtan bu sene muafız o güzelliği yaşayamıyoruz 17 saat olmuş çok zor allah yardımcınız olsun. Menülerinizde harikaaaaaa:KK56:

Arkadaşlar bir el atın bana ; sahur için patates keki yapacağım ama tarifimi kaybetmişim , uzun zamandır da yapmıyordum unuttum dolayısıyla. Bilen var mı? Hani küçük doğranmış patates , dereotu ve maydanoz oluyordu içinde.

tabiki yine temizleniyor ama eskiden neydi öyle.:KK37:çorbasına sarımsak katarız biz.bir de onu sac üstünde pişirirdik eskiden.offf o çok çok lezzetli olurdu.:KK52:

nerelisin adra... Bizimkilerde yaparlardı sacın içinde .... Ben yemem ama annemler hala bile olsa yerler..

Arkadaşlar bir el atın bana ; sahur için patates keki yapacağım ama tarifimi kaybetmişim , uzun zamandır da yapmıyordum unuttum dolayısıyla. Bilen var mı? Hani küçük doğranmış patates , dereotu ve maydanoz oluyordu içinde.

Bir fikrim yok maalesef, ama ben de merak ettim.

Hanimlar bi sorum olcakti;

Hasanpasa köftesini yaparken sekil vermek için ayni boyutta ve ayni sekilde olmasi için kullanabilcegim bi tüyonuz var mi?

Ben bardagin ters tarafiyla sekil vereyim diyorum ama zor mu olur kolay mi bilmiyorum..

Bir kez yapmistim ama kendimize yaptigim için sekline çok önem vermedim simdiyse misafirlere yapmayi düsünüyorum ama çirkinde olmasin istiyorum..

Verebilceginiz bi ipucu varsa sevinirim :KK31:

Son düzenleme:
Benim elimde bu tarif var yardimci olur insallah, çok güzel oluyor 2 kez yapmistim;

Malzemeler:

1. 4 - 5 patates
2. Yarım su bardağı yağ
3. Yarım su bardağı yoğurt
4. 1.5 su bardağı un
5. 2 yumurta
6. 1 paket kabartma tozu
7. Tuz, karabiber, kırmızıbiber, reyhan, nane, acı biber
8. Karışımın kıvamı için süt
9. Üzerine yoğurt ya da kaşar peyniri
10.Dilerseniz krema

Hazırlanışı:
1. Patatesleri ince halkalar halinde doğrayıp baharat karışmında 15 dakika kadar bekletin.
2. Yumurta, yağ ve yoğurdu iyice çırpın, daha sonra kabartma tozu, tuz ve unu ekleyin.
3. Tahin kıvamına gelene kadar süt katın.
4. Kare borcama patatesleri dizin, biraz krema ekleyebilirsiniz üzerine. Sonra karışımı yayın tepsiye ve 180 derecede kızarana dek pişirin.
5. Üzerine sarımsaklı yoğurt dökerek servis yapabilirsiniz.
6. Ya da kaşar peyniri rendeleyip fırına verebilirsiniz.

$1.jpeg

Son düzenleme:
Hanimlar bi sorum olcakti;

Hasanpasa köftesini yaparken sekil vermek için ayni boyutta ve ayni sekilde olmasi için kullanabilcegim bi tüyonuz var mi?

Ben bardagin ters tarafiyla sekil vereyim diyorum ama zor mu olur kolay mi bilmiyorum..

Bir kez yapmistim ama kendimize yaptigim için sekline çok önem vermedim simdiyse misafirlere yapmayi düsünüyorum ama çirkinde olmasin istiyorum..

Verebilceginiz bi ipucu varsa sevinirim :KK31:

Dondurma koyarkenki aparat işinizi görebilir.Onunla alıp elinizde az çevirdi mi aynı boyutta olur hepsi.Ya da minik minik yuvarlak kek kalıbınız varsa doldurun kıymayı içine ters çevirin.Ya da minik reçellikleriniz varsa onlarda deneyin.

Dondurma koyarkenki aparat işinizi görebilir.Onunla alıp elinizde az çevirdi mi aynı boyutta olur hepsi.Ya da minik minik yuvarlak kek kalıbınız varsa doldurun kıymayı içine ters çevirin.Ya da minik reçellikleriniz varsa onlarda deneyin.

silikon tek kisilik kek kaliplarim var olursa süper olur bi deneyim :KK31:
çok tesekkür ederim canim :KK16:

Benim elimde bu tarif var yardimci olur insallah, çok güzel oluyor 2 kez yapmistim;

Malzemeler:

1. 4 - 5 patates
2. Yarım su bardağı yağ
3. Yarım su bardağı yoğurt
4. 1.5 su bardağı un
5. 2 yumurta
6. 1 paket kabartma tozu
7. Tuz, karabiber, kırmızıbiber, reyhan, nane, acı biber
8. Karışımın kıvamı için süt
9. Üzerine yoğurt ya da kaşar peyniri
10.Dilerseniz krema

Hazırlanışı:
1. Patatesleri ince halkalar halinde doğrayıp baharat karışmında 15 dakika kadar bekletin.
2. Yumurta, yağ ve yoğurdu iyice çırpın, daha sonra kabartma tozu, tuz ve unu ekleyin.
3. Tahin kıvamına gelene kadar süt katın.
4. Kare borcama patatesleri dizin, biraz krema ekleyebilirsiniz üzerine. Sonra karışımı yayın tepsiye ve 180 derecede kızarana dek pişirin.
5. Üzerine sarımsaklı yoğurt dökerek servis yapabilirsiniz.
6. Ya da kaşar peyniri rendeleyip fırına verebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1174480

Bu tarifi de kayıt ettim. Güzel görünüyor teşekkür ederim. Bu arada kendi tarifime yakın bir tarif buldum nette ;

3 orta boy patates
1 su bardağından 2 parmak eksik sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt
2 yumurta
1,5 su bardağı un
Kabartma tozu
1/2 demet maydanoz
1/2 dereotu
Pul biber , karabiber tuz , fesleğen
Üzeri için rende kaşar peyniri

Karıştırıp önce borcam a oradan fırına :KK56::KK56::KK56:

Bu tarifi de kayıt ettim. Güzel görünüyor teşekkür ederim. Bu arada kendi tarifime yakın bir tarif buldum nette ;

3 orta boy patates
1 su bardağından 2 parmak eksik sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt
2 yumurta
1,5 su bardağı un
Kabartma tozu
1/2 demet maydanoz
1/2 dereotu
Pul biber , karabiber tuz , fesleğen
Üzeri için rende kaşar peyniri

Karıştırıp önce borcam a oradan fırına :KK56::KK56::KK56:

Burda da patatesi dilimleyip mi yapiyorsun ? maydanozda dereotuda cok yakisiyor patatese bende bunu deneyim :KK56:

X