Yöresel Tarif Ramazan sofrası - Etli Yaprak Sarması - İpek Salça Sponsorluğunda

Yöresel Yemekler
Hayirli Ramazanlar hemcinslerim:KK200::KK19:

Çok şükür ki bu yılda 11 ayın sultani olan Ramazan a erişmek nasip oldu. Inşallah fazlasıyla bu aydan istifade ederiz. :dua:

Menum;
* Domatesli,biberli şehriye çorbası
* Peynirli Su Boregi :hamarat:
* YAPRAK SARMASI
* salata
* tatlı
*limonata

Yarışmaya yaprak sarması ile katılmaya karar verdim. El açması su böregim üzülecek ama onu da başka yarışmada ins yapicam. :eek::olamaz:

Beypazarı Usulü Yaprak Sarması

1 kilo salamura veya taze yaprak
350-400 gr bol yağlı kıyma (yada 250 gr köftelik kıyma+100 kuyruk yağı)( ben normal yemeklik kiyma ile yaptim)
1 su bardağı pirinç
1/2 demet dereotu( sevmediğimiz için kullanmadim)
1/2 demet maydonoz
1/2 demet yeşil soğan
1 baş kuru soğan
1 yemek kaşığı salça
1 limon suyu
1-2 tatlı kaşığı tuz
1/2 tatlı kaşığı karabiber
1/2 çay bardağı sıvıyağ

Maydonoz, soğan, yeşil soğanı ince ince kıyıp tüm malzemeleri cigden yoğurup biraz dinlenmeye bırakıyoruz . O esnada yapraklarimizi hasliyoruz
Ister elimizde ister tahtanın üstünde yapraklarimizi serçe parmak inceliginde sariyoruz. Eki Görüntüle 1843555

Esim salcali yemeği sevdiği için salçamizi suyla acip icine bir yemek kaşigida zeytin yağ dokup pismeye bırakıyoruz ..

Ve sunum :KK73: :KK73:
Eki Görüntüle 1843570
Eki Görüntüle 1843569

Eki Görüntüle 1843559 Eki Görüntüle 1843562 Eki Görüntüle 1843561 Eki Görüntüle 1843563 Eki Görüntüle 1843564 Eki Görüntüle 1843566 Eki Görüntüle 1843567

IPEK SALÇA
  1. Gıda sektöründe, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en hızlı ve kaliteli şekilde karşılayıp, uygun fiyat ve terminle her zaman tercih edilen olmak
  2. Çalışanlarımıza kalite bilincini yerleştirerek eğitimlerle sürekli gelişim ve katılımı sağlamak
  3. Teknolojik gelişmelerin sürekli takipçisi olmak ve kendini yenilemek
  4. Tüm çalışmalarımızı kalite yönetim sistemine uygun olarak gerçekleştirmek
  5. Tedarikçilerimizle sağlam bir işbirliği içinde olup, kalite bilincini hep arttırmak
  6. Her alanda sürekli iyileşme ve gelişme sağlamak
  7. Tüm çalışmalarımızda sağlık, doğal çevrenin korunması ve enerji tasarrufu konularına öncelikle önem vermek
ellerine sağlık cimcime animcim:hamarat:yine dokturmussun :kk77: hersey harika görünüyor :KK45:bu arada uzun zamandır girmedigim için :olamaz:ilk kez görüyorum :KK23:yeni simeleyler gelmis
:bicak::bicak:

Bu guzel tarifinle sana başarılar diliyorum☺En Büyük KK

ellerine sağlık cimcime animcim:hamarat:yine dokturmussun :kk77: hersey harika görünüyor :KK45:bu arada uzun zamandır girmedigim için :olamaz:ilk kez görüyorum :KK23:yeni simeleyler gelmis
:bicak::bicak:

Bu guzel tarifinle sana başarılar diliyorum☺En Büyük KK

Melekim döndün mu sahalara:halay:
He yeni geldi smileler 1 ay olmadi:rapci::rapci:

Teşekkür ederim melekom:KK68:

Cimcime eline emeğine sağlık canım , sarmaların kalem gibi iştah açıcı :kk77::kk77:

Sofran her daim huzurlu , bereketli olsun .

Başarılar dilerim :KK200:

Hayirli Ramazanlar hemcinslerim:KK200::KK19:

Çok şükür ki bu yılda 11 ayın sultani olan Ramazan a erişmek nasip oldu. Inşallah fazlasıyla bu aydan istifade ederiz. :dua:

Menum;
* Domatesli,biberli şehriye çorbası
* Peynirli Su Boregi :hamarat:
* YAPRAK SARMASI
* salata
* tatlı
*limonata

Yarışmaya yaprak sarması ile katılmaya karar verdim. El açması su böregim üzülecek ama onu da başka yarışmada ins yapicam. :eek::olamaz:

Beypazarı Usulü Yaprak Sarması

1 kilo salamura veya taze yaprak
350-400 gr bol yağlı kıyma (yada 250 gr köftelik kıyma+100 kuyruk yağı)( ben normal yemeklik kiyma ile yaptim)
1 su bardağı pirinç
1/2 demet dereotu( sevmediğimiz için kullanmadim)
1/2 demet maydonoz
1/2 demet yeşil soğan
1 baş kuru soğan
1 yemek kaşığı salça
1 limon suyu
1-2 tatlı kaşığı tuz
1/2 tatlı kaşığı karabiber
1/2 çay bardağı sıvıyağ

Maydonoz, soğan, yeşil soğanı ince ince kıyıp tüm malzemeleri cigden yoğurup biraz dinlenmeye bırakıyoruz . O esnada yapraklarimizi hasliyoruz
Ister elimizde ister tahtanın üstünde yapraklarimizi serçe parmak inceliginde sariyoruz. Eki Görüntüle 1843555

Esim salcali yemeği sevdiği için salçamizi suyla acip icine bir yemek kaşigida zeytin yağ dokup pismeye bırakıyoruz ..

Ve sunum :KK73: :KK73:
Eki Görüntüle 1843570
Eki Görüntüle 1843569

Eki Görüntüle 1843559 Eki Görüntüle 1843562 Eki Görüntüle 1843561 Eki Görüntüle 1843563 Eki Görüntüle 1843564 Eki Görüntüle 1843566 Eki Görüntüle 1843567

IPEK SALÇA
  1. Gıda sektöründe, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en hızlı ve kaliteli şekilde karşılayıp, uygun fiyat ve terminle her zaman tercih edilen olmak
  2. Çalışanlarımıza kalite bilincini yerleştirerek eğitimlerle sürekli gelişim ve katılımı sağlamak
  3. Teknolojik gelişmelerin sürekli takipçisi olmak ve kendini yenilemek
  4. Tüm çalışmalarımızı kalite yönetim sistemine uygun olarak gerçekleştirmek
  5. Tedarikçilerimizle sağlam bir işbirliği içinde olup, kalite bilincini hep arttırmak
  6. Her alanda sürekli iyileşme ve gelişme sağlamak
  7. Tüm çalışmalarımızda sağlık, doğal çevrenin korunması ve enerji tasarrufu konularına öncelikle önem vermek
Bak,bak yaprak sarması da büyük yazmış.valla Bacım harika bir sofra sarma , güzel,yaninda yoğurt güzel, çorba güzel Ellerine sağlık Hayırlı Ramazanlar tatlım.Basarilarr:KK200::KK200:

ben bende değilim şu an :rolleyes:naptın sennn hünkarıımm :mad:içim gitti içimmm:confused:ellerine sağlııkkk bu nasıl birşey yaa:KK37:başarılar dilerimm bitanemm benimm:KK19:

Oyum senin cimcime.:rolleyes:En en en sevdiğim etli yaprak sarması.:kk77:Ama biz bunu daha minik ve sulu yaparız.Seninki normal zeytinyağlı gibi olmuş.Ama hiç önemli değil her türlü götürürüm.:-)Eline koluna sağlık.Başarılar dilerim.:KK37:

Oyum senin cimcime.:rolleyes:En en en sevdiğim etli yaprak sarması.:kk77:Ama biz bunu daha minik ve sulu yaparız.Seninki normal zeytinyağlı gibi olmuş.Ama hiç önemli değil her türlü götürürüm.:-)Eline koluna sağlık.Başarılar dilerim.:KK37:

Aslında suluda ben sulu şekilde koymadım . Eşim sulu seviyor . Ekmek baniyor suyunada:kk77:

Oyumun. Birini garantiledim tey tey tey:halay:
Sagol canim beğenmene çok sevindim:KK60:

X