Yöresel Tarif Ramazan sofrası - Etli Yaprak Sarması - İpek Salça Sponsorluğunda

Yöresel Yemekler
Aslında suluda ben sulu şekilde koymadım . Eşim sulu seviyor . Ekmek baniyor suyunada:kk77:

Oyumun. Birini garantiledim tey tey tey:halay:
Sagol canim beğenmene çok sevindim:KK60:
Ekmek banmazsan olmaz zaten.:KK48: Evet canım çok beğendim tekrar eline sağlık.:KK37:

sen bu sarmagi masus yaptin demi agzim sulansin diye :KK11::KK11:
istedinde oldu pcye yapistim :oha:
ellerine saglik cimcimcem sofran harika olmus :kk77::kk77:

yarismada basarilar dilerim :KK60:

Cimcimeem ellerine sağlık kuzum sofrada sarmada harika gözüküyor.:KK9:
Ayy sarmayı pek severim bende sarmasinida,yemesinide.. Cok guzel yapmışsın benim canm cimcimim. Ellerine sağlık kuzum. Rabbim nice güzel sofralar hazırlayıp sağlık sıhhatli yemeyi nasip etsin inşiallah :KK60:

Cimcimeem ellerine sağlık kuzum sofrada sarmada harika gözüküyor.:KK9:
Ayy sarmayı pek severim bende sarmasinida,yemesinide.. Cok guzel yapmışsın benim canm cimcimim. Ellerine sağlık kuzum. Rabbim nice güzel sofralar hazırlayıp sağlık sıhhatli yemeyi nasip etsin inşiallah :KK60:

Amin ins guzum . Teşekkür ederim .

Hayirli Ramazanlar hemcinslerim:KK200::KK19:

Çok şükür ki bu yılda 11 ayın sultani olan Ramazan a erişmek nasip oldu. Inşallah fazlasıyla bu aydan istifade ederiz. :dua:

Menum;
* Domatesli,biberli şehriye çorbası
* Peynirli Su Boregi :hamarat:
* YAPRAK SARMASI
* salata
* tatlı
*limonata

Yarışmaya yaprak sarması ile katılmaya karar verdim. El açması su böregim üzülecek ama onu da başka yarışmada ins yapicam. :eek::olamaz:

Beypazarı Usulü Yaprak Sarması

1 kilo salamura veya taze yaprak
350-400 gr bol yağlı kıyma (yada 250 gr köftelik kıyma+100 kuyruk yağı)( ben normal yemeklik kiyma ile yaptim)
1 su bardağı pirinç
1/2 demet dereotu( sevmediğimiz için kullanmadim)
1/2 demet maydonoz
1/2 demet yeşil soğan
1 baş kuru soğan
1 yemek kaşığı salça
1 limon suyu
1-2 tatlı kaşığı tuz
1/2 tatlı kaşığı karabiber
1/2 çay bardağı sıvıyağ

Maydonoz, soğan, yeşil soğanı ince ince kıyıp tüm malzemeleri cigden yoğurup biraz dinlenmeye bırakıyoruz . O esnada yapraklarimizi hasliyoruz
Ister elimizde ister tahtanın üstünde yapraklarimizi serçe parmak inceliginde sariyoruz. Eki Görüntüle 1843555

Esim salcali yemeği sevdiği için salçamizi suyla acip icine bir yemek kaşigida zeytin yağ dokup pismeye bırakıyoruz ..

Ve sunum :KK73: :KK73:
Eki Görüntüle 1843570
Eki Görüntüle 1843569

Eki Görüntüle 1843559 Eki Görüntüle 1843562 Eki Görüntüle 1843561 Eki Görüntüle 1843563 Eki Görüntüle 1843564 Eki Görüntüle 1843566 Eki Görüntüle 1843567

IPEK SALÇA
  1. Gıda sektöründe, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en hızlı ve kaliteli şekilde karşılayıp, uygun fiyat ve terminle her zaman tercih edilen olmak
  2. Çalışanlarımıza kalite bilincini yerleştirerek eğitimlerle sürekli gelişim ve katılımı sağlamak
  3. Teknolojik gelişmelerin sürekli takipçisi olmak ve kendini yenilemek
  4. Tüm çalışmalarımızı kalite yönetim sistemine uygun olarak gerçekleştirmek
  5. Tedarikçilerimizle sağlam bir işbirliği içinde olup, kalite bilincini hep arttırmak
  6. Her alanda sürekli iyileşme ve gelişme sağlamak
  7. Tüm çalışmalarımızda sağlık, doğal çevrenin korunması ve enerji tasarrufu konularına öncelikle önem vermek
sofra harika. gösterıcı değil. israfcı değil. ıktısadı ve bana göre mukammel bir iftar sofrası

X