Ramazan bayramında görücüye çıkacak olanlar buyrun

zynppciğim aramıza hoşgeldin a.s.
inşallah seninde güzel haberlerinizi duyarız burda :1hug:

mutluluk reçetem canım sıkıntılarını yeniden hatırlatmak istemem ama :teselli:
senin ne gibi aksilik çıktı canım merak ettim
ben orayı atladım sanırım

canim benim ailem hic yoktan bahaneler bulup isi yokusa sürmeye calisiyor..
7aydan fazla ugrastim tanissinlar diye.. askimin babasi, annesi, ablasi ve amcasinin oglu kac defa aradilar bu 7 ay icinde..

Ama yok benim annem hep bi bahane aradi, yok benim kizim sizin memleketinizde ac kalir (Allaha sükür sagligim yerimde ac kalmakta nasil olur), yok bu is nasil olur, yok kizimi uzaga vermem, vs vs..

Yengemler ile de konusurken oglan cok efendi, aileside cok iyi bir aileye benziyor felan demis. Hani dese ki oglani begenmedim yada babasinin konusmalari hosuma gitmedi belki susardim bu kadar caba sarf etmezdim.. ama öyle bi bahaneler sunuyor ki.. cildiracagim..

Öyle bir bunalima girdim ki, bir ay konusmadim hic kimseyle.. ne annemle nede babamla (babam zaten ayri bir dert). Inan ki artik icimden konusmak gelmiyordu, eskiden dayanamazdim küs kalmaya hemen gider özür dilerdim ama cok yipranmistim.
Her gün agladim her gün agladim ve benim o halimi görünce tanismayi kabul ettiler.

Geldiler neyse konustular ettiler, tabi babamin haberi yok (cildirirdi). aile büyükleri de geldi hani babamin ne yapacagi belli olmaz diye biz onu sakinlestiririz dediler. Sonradan geldi babam ve kesinlikle olmaz, benim evlenecek kizim yok, asla ve asla olacak is degil bilmem neler.. ben mutfaktan hepsini dinliyordum o an sanki ev üstüme yikildi..

O günden beri babam benimle bir kelime konusmamistir.. Ben yokmusum gibi davraniyor (ki zaten onu hic görmüyorum, aile sorunlari cok bizde).
Annem desen iki arada kaldim, söyle yapsam suc böyle yapsam suc. Artik beni karistirmayin diyor. Askimin ablasi arar bizi annem ben evde yokum der, babasi arar ben yokum der..Yengem arar, vazgec bu sevdadan olmaz artik der. Artik öyle bi bunalimdayim ki..

iste böyle canim :çok üzgünüm:

ay yinede basi saolsun bacim :teselli:
olsun bakalim 1 ayligina filan ertelenir en fazla
seninde böylece belki biraz heycanin diner giz bosvir kaydirigubbakcemile3
gec olsunda güc olmasin :1rolleyes:

haklısıın canım geç olsun güç olmasın diyorum bende
bu arada ben de ne giyeceğime karar vermiş olurum zaten -tatlicadiarzu-
birtürlü bişey begenemedimde kaydirigubbakcemile3

mutluluk reçetem canımmm yaaa :teselli:
çok üzüldüm gerçekten çok zor günler geçirmişsin :1no2:
baban ne kadar inatçıymış bu şekilde ne kadar devam edebilir seni ne kadar kendilerine saklayabilirlerki :teselli: belki sonunda o da pes edip kabul eder,
hiç bıkmadan dua et arkadaşım illaki herşey bişekilde yoluna girer :Saruboceq:

canim benim cok tsk ederim Şeniz

ya babam bu konularda cok sertdir.. degisecegini de sanmiyorum zaten.
halamin kizlarina bile karisti, nasil verirsiniz nasil yaparsiniz.. amcasinin kizi evlendiginde 2sene konusmadi onunla "ele" gitti diye.. babam böyle yani.. zaten herkes diyor cok cekecegin var, ya katlanirsin yada vazgecersin bu sevdadan ama baban cok sert bu konuda diyorlar.
Artik bende napacagimi sasirdim, öyle yani :çok üzgünüm:

mutluluk reçetemmm canım yaaasenağlama
bi sorunun olduğunu okuyodum ama bu kadar büyük olduğunu bilmiodum canım:bbo:
neden bu aileler böyle yaaa.çocuklarının mutlulukları için uğraşcakları yerde.gelmişler bi de çelme çakıolar.
canım inşallah tez zamanda tatlıya bağlanır bu iş daha fazla uzamadan:1hug:

canimsin sen ya Şeniz sagol gülüm..
ama ben artik ümidimi kestim.. inaninki bos sebepler.. hem oglani cok begendik diyorlar hemde böyle bahaneler uyduruyorlar.. yok ac kalacakmisim, yok rahat edemem baska memlekette felan.. tamam ailemdir, benim iyiligimi istiyorlar, ama bu halimi nedense kimse gören yok.. ki askimin iside cok iyi, allaha sükür.
Cok zor cok.. 1senedir neler cekiyorum, allah biliyor :çok üzgünüm:

merhaba kıslar yazdıklarınızı genelde okuo fakat yorum yapmıodum.bugün yazacağım tuttu.kahvekoliği arkadaşım senin adına çok sevndm.inşallah bundan sonrada hayatında herşey yolunda gider .Rabbim tamamına erdirsin inş. . .mutluluk reçetesi arkadaşım nolur üzme o tatlı canını.herşey olacağına warır.kaderinde warsa olcak elbette öle veya böle. . .benimde bayramda isteme olayım olacaktı fakat abim istemedi.kayınvalide adayım ve aşkitomun anneannesi bizim ewe geldi abimle konştu abim onlara dmediiğini bırakmadı.( istemiorum olmıcak bu iş.vazgeçsinler.benm warken hayatta olmaz falan filan dedi .kaynana adayım e vermezsn kaçarlarsa dedi( abimde kaçsınlar daha iyi dedi resmen yerin dibine girdm.ne demk ya insan kardeşine böyle yaparmı.annemde abimin korkusundan çııtını çıkarmadı zaten.off bilmiorum ne olcak bu işin sonu :çok üzgünüm:

ooo kahvekoliğiimm gunlerdir yoktum yeni okudum walllahi sanki beni verdi babam sekerparem yaa hayırlı olsun hayatım darısı da bizim başımıza artık en kötü gununuz böyle olsun kuzum benim ay cidden acaip sewindim.

canimm aramiza hosgeldin Şeniz

abinin yaptiginin aynisini babam yapti :çok üzgünüm: ablasida dedi iki gönül birbirini sevmis, üzerimize düseni yapalim bu is güzellikle olsun felan.. kacsalar daha mi iyi olur dedi ablasi babamda aynen abinin lafini dedi-- nasil utandim, nasil agladim..

kiyamam sana ben canim, sen üzülme :teselli:

ah be kuzum aynı dertten müzdaripiz yanii.annem dayımla konuştu abimle konuşmasını istedi.ama dayım bile ben onunla konuşmaktn endişe ediorum korkuorum dedi.abim çok ters bi insan .umarm sevgili dayıcığım onu yola getirir.zaten iki kardeşiz annemde abimin üstüne gtmk istemior..( ama onun üstüne gtmeyince haliyle ben üzülüyorum.şimdi onunda sevdiği war .sevgilisine diyoki abinle konuşcam sölücem birlkte olduğumuzu falan filan.kendine gelince herşey normal ama benmki batıo resmn.yahu sadece bikez gördü.hadi tanısa huyunu begenmese yine eyvallah dicem ama sadece bi kere selamlaştılar o kadar:çok üzgünüm:

insana cok koyuyor dimi canim? hani tanisalar, belki bu kadar zorumuza gitmez.. ama tanimadan etmeden insan cok kötü oluyor.
Bide askimin ailesi o kadar iyi ki.. hele o annesi.. tanismistim onunla ve ne kadar iyi bi insan. Cok yasli kendisi ve o kadar da iyi.
Hak etmediler böyle uzamasini, cünkü cok temiz insanlar.
Ama elimden bir sey gelmiyor..
Sen üzülme canim, baban ne diyor bu konuda?

sağol canım:1hug:
inşallah yarın gelecekler bir aksilik çıkmaz umarım
herkesin gönlüne göre olur inşallah
zorluksuz iş yok be canlarım olmuyo illa çıkıyo sabır yani..
haber ederim inşallah sağolun kızlar..Şeniz

zynppciğim aramıza hoşgeldin a.s.
inşallah seninde güzel haberlerinizi duyarız burda :1hug:

sağol canım elbet herkesin gönlüne göre olur inşallah...:1hug:
mutluluk reçetem seninde durumuna üzüldüm ALLAH yardımcın olsun canım
dermansız dert yoktur baban dayanamaz olur inşallah sabır
aynı şekilde vazgeçilmezim seninde öyle sabır zorluksuz iş yok işte
benimde herkes karşı çıktı istemedi kaderse zaten
ne olursa olsun olur yani yeterki bekleyelim sabır edelim
üzülmeyin diyemem bende geçirdim olmuyo ama geçer elbet:1hug:Şeniz

12 yaşındayken babam vefat etti canım :çok üzgünüm:

cok tsk ederim gülüm Şeniz

___
VAZGECILMEZIM..

canimin cani.. senağlama cok özür dilerim, basin sagolsun senağlamasenağlama

he valla olabiilr bacim bilememkiii :asigim:
aman bacim hayal kurmiyalimda nörelim allah askina kaydirigubbakcemile3
hayalda kurmasak ölü gibi yasayip gideriz mirmirmirmir

aramizda hosgeldin hayatimmmmmm :asigim:
rabbim sanada herseyi gönlüne göre versin hayirlisiylaaa :1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…