Rahim kasilmasi yaşayan var mi arfkadaşlar

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Kizlar 6. Ayimi doldurmak üzereyim ara arar rahim kasilmalarim oluyoryada ben öyle saniyorum sanki böyle karnim 10 15 saniye sertleşiyor ve karnimda bi kasilma oluyor acacba bu normallmi böle bişi yaşayan varmii.

canım bendede oluyor doktorun ne dedi benimki normal bebek hareketleri ve büyümesiyle ilgiliymiş ilaç verdi

merhaba ben uyarmak istedim hafife almayın diye benimde 4. aydan beri oluyordu ve dr lar inanmıyordu olmaz diye ancak usg de görünce inandılar kasılmam olduğüna 7. aya kadar günde 16 tane ilaç kullandım sonra bıraktım çbir sorun olmadı Allaha şükür .... mutlaka dr unuzu bilgilendirin ihmal etmeyin geçmiş olsun..........

evet canım muhakkak dr'unu ara hafife alınacak bişey deil, kötü bir tecrübem var çünkü.
nst'ye bağlanman gerekebilir, dr'unu bilgilendir bu konuyla ilgili şekercim.

kızlar hepinize teşekkürler yarın dokdor randevum vardı ve isabet oldu benim kasılmalarım her gün bi kere oluyodu araştırdığım kadarı ile bunun normal durum olduğu rahimin kendini doğuma hazırladığı ama sıklaştırırsa doktoru durumdan haberdar etmek gerektiği yazıyordu benim de akşam çok tekrarladı bu sabahta bir iki kere olunca korktum açıkçası ama allaha şükür bebeğim gayet hareketli ve her kasılmanın ardından bebeğimin hareketini hisediyorum

canım genelde bebek biryerini dayıyor ya popoyu yada kafayı..rahim kasılması denilen şey komple rahmin sertleşmesi ve 30 saniyeden fazla 15 dakiikada 1 olmasıdır..yinede farklı bir durum olabilirmi diye dr una danış tabi..bende yaşıyorum bunu ve dr a sorduğumda hatta tam ultrason esnasındaydı aynı şeyi yaptı bebek ve bunun bebeğin başı olduğunu gördük açıkça..sen yinede sor tabi..

yok benimkiler okadar uzun sürmüyo bide tam o sertleşmenin ardindan kizimmin hareketini hissediyorum inşallah dediğin gibidir canim benim.........

X