Rahim filmi , gebeliğe hazırlık

Kdrssss

Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
408
106
Arkadaşlar merhaba geçen gün devlet hastanesinde anestezili rahim filmi çektirdim . Görüntü de ekteki gibi. Eşime reçete vermiş Dr um tekrar regl olduğumda çağırmış . Ve ilk üç ay gebelik olasılığı yüksek olduğunu söylemiş . Rahim filmi peşi gebe kalanlar ilişkiye ne kadar sürede girdiniz ? Dr um antibiyotik vermiş ama ne kadar süre kullanacağımı söylememiş . Gebelik aşan arkadaşlarım yazabilirler mi ?

Eklentiler

• IMG_2616.jpeg
    49,6 KB · Görüntüleme: 123
Antibiyotik filmden sonra enfeksiyon vs kapmaman için dört beş gün kullanman yeterli oluyor benim doktorum öyle söylemişti. Kimisi filmin cekildiği gün iliski olabilir diyor kimisi olamaz diyor benim doktorum aynı gün iliski olabilir dedi. Malesef ilk ay gebelik olusmadı suan ikinci ayımdayım adetim 7 gün gecikti pcosum normal bi gecikmede olabilir bilemiyorum beklemedeyim bu ayda olmazsa önümüzdeki ay aşılamaya gitmeyi planlıyorum nasip

Bak ne güzel bilgi vermiş Dr benim ara ara kasıklarıma sancı giriyor . Bende 1 hafta kullansam yeter herhalde . Acele etmeyin 6 ay süres varmış aslında yani bende bekleyeceğim Allah ne zaman nasip eder bilmiyorum ama kolaylıkla olsun bebişimis inşallah normalde regl oluyor musunuz düzenli

Pcosum ama ilaç vs kullanmama gerek kalmadan her ay adet oluyorum ama bazen günlerinde gecikmeler oluyor belki şuan yine öyledir yani büyük ihtimalle öyle iki gün önce erken gebelik testi yaptım negatif çıktı bugun gecikmenin 7. Günü hangi şehirdesiniz

O zaman içiniz rahat olsun em kötü aşılama olur bende öyle bekleyeceğim

Rahim filmi çekildiğiniz ay korunsanız iyi olur. Hem enfeksiyon durumu var malum içinize ilaç enjekte edildi. Ve antibiyotik kullanacağınız için zaten korunma şart kendimce

Bende çekilicem ocak ayındaki adetimden sonra dış gebelik geçirdiğim için istedi doktorum çok endişeleniyorum

Ben hsg cekilmedim sis çekildim ama verilen antibiyotiği kutusu bitene kadar kullanmam söylendi ben de uydum. Antibiyotik bitene kadar da ilişki yasağı vardı. Ona da riayet ettik. Sağlığın şakası yok.

Bende çekilicem ocak ayındaki adetimden sonra dış gebelik geçirdiğim için istedi doktorum çok endişeleniyorum
Seni anlıyorum yıllar geçse de o yaşadığım korkuyu endişeyi unutamam film günü gelene kadar bir hafta gecem gündüzüm karıştı stresten hasta oldum doktorum ve ebe ısrarla anesteziye gerek yok dedikleri için anestesisiz oldum ilacı verdikleri an yaklasık bir dk bile sürmüyor cok zorlayıcı oluyor ama kısa süreli oldugu icin canın acısada dayanabiliyosun öyle düşün ağrılı kısım cok cok kısa sürüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…