rahim filmi çektirenler bi bakarmısınız?

Ben iki kez çektirdim. Çektirmeden önce acı vereceğini bilmiyordum. Rahat gittim başıma geleceği bilmediğim için.
Sanırım spekulum rahatsız etmiyorsa muayenede, genelde rahat geçiyor. Benim canım çok yandı spekulumu takarlarken özellikle. Dayanıklıyımdır bağırmadım ama, bir daha çektirmem demiştim.
Üstelik tek tüpüm tıkalı çıktı.
Sonra başka doktorlara gittim tekrar film istediler sürekli doktor değiştirdim. Uzun süre gitmedim. Tekrar doktora gitmeye cesaret ettiğimde kaçışımın olmadığını anladım.Filmi tekrarlamamı istedi. Bu arada bir şey öğrendim. Eğer kendimizi kasarsak açık olan tüpler kapalı çıkabiliyormuş.
Tekrar aynı filmi çektireceğimi düşündükçe zaten gerildim kendimi kasacağım belliydi.
Bu sefer anestezili çektirdim. Çok rahat oldu.Uyandığımda normalde çektiğim adet sancısından daha hafif bir sancım vardı , o da hiç önemli değildi.
Üstelik sonuç aslında iki tüpümde açıkmış.Ben yıllarca tıkalı sanıyordum.
Yani diyeceğim şu ki muayenede zorlanıyorsanız, geriliyorsanız riske atmayın en iyisi, kasılınca tıkalı çıkabiliyor.
Ağrıya çok dayanıklı olmama rağmen, anestezisiz çektirmeyi göze alamadım.

özgürce cnm spekulum rahatsız etmiyorsa demişsin normal muatenedenmi bahsediyorsun.....

merhaba arkdaşlar bende geçen yıl çektirdim sonuçlar temiz çıktı ama ben çok ön yargıyla gittim yıllar önce nedense onu hsg filmini biri bana anlatmıştı şöle ağrılı ölüyosun falan diye ve ben 1 hafta uykusuzluktan ve endişeden ölüyorum sandım ama hiçte öle korktuğum gibi olmadı ne anestezi ne bişi sadece adet ağrısı gibi kasıklarımda bi ağrı oldu sonrasında 4 5 saat sonra mini minnacık bi kanamamoldu o kadar yani bende rahat bi şekilde gitmek lazım herşey çokdaha iyi olur eminim allah herkeze yardım etsin inşşş

nevra haber verirsen sevinirm...............

Filo nihayet korkulu rüyam bitti çektirdim geldim:teytey:çok gergin gittim bayılsammı ağlasammı acayip bi psikoloji oluştu bende, dr'um da bu halimi görünce anesteziyle çekmeye karar verdi ben gerek yok desemde ama iyiki de öyle olmuş hafif bir anestezi verdiler uyudum uyandım,dr'um sen kaldıramazdın bu işlemi dedi,şu an hafif kanamam var hafifte kasık ağrım var,tüplerim açık çıktı ama rahmimde hafif bir eğim varmış önemli değil dediler...Eğer panik bir insansan ve canın da çok tatlıysa arkadaşım sende anesteziyle çektir,şimdiden geçmiş olsun...

arkadaşlar selam hepinize
bundan5 yıl önce çektirmiştim doktor yanlışları yüzünden çekildi oysa hiç gerek yokmuş eşim varikosel
operesyonu geçirdi ve 3 ay sonra hamile kaldım bu filme hiç gerek yokmuş.
size tavsiyem kesinlikle bir ssk doğum hastanesinde çekilmeyin özel bir hastanede anestezi ile çekilin ogünü 5 sene geçti dün gibi hatırlıyorum.allah işlerinizi rast getirsin inşallah bir an önce bebişlerinize kavuşun
sevgiler

slm karabiberim bende çektirdim ama dijital olmayanından ewt ne yalan söyliyim hiç ara vermeyen adet sancısı oluyosun bitene kadar bittikten sonrada bi kaç gün hafif kanaman oluyo ama hiç korkma Allah daha büyük acılar vermesin ya doğum sancısı hiç onu düşünüyonmu ya ozaman napcaz???

kızlar cumartesi çektiricem çok korkuyorummmmm..........................

Canım korkunu anlıyorum inan bende çok korktum,öncesinde duyduğum ve okuduğum şeyler beni çok ürküttü,filmin çekilmesine 10 dakika kala stresten ölücem sandım,iyikide anesteziyle çekilmişim hiçbirşey anlamadım...Canım ben anesteziyle çektirmeni tavsiye ederim ki dr'um beni anesteziye yönlendirdi,dayanamazsın dedi çok ağrılı bir işlem dedi..

arkadaşlar herkez birşey diyor kimi çok canının yandığını kimide hiç abartılacak birşey olmadığını canı yanmayan arkadaşlar lütfen çektirdiğiniz hastanenin adını yazarmısınız ben ist beşyüzevlerde oturuyorum

slm arkadaslar biraz gec kalinmis olcak ama belki okuyanlar icin yarari olabilir bu filmden bende cok korkuyordum 5 gun once cektirdim ablam caktirmisti benden once ve saatlerce aglamisti ama ben hicbirsey hissetmedim gercektendende abartacak bisey yok sadece ilaci verdiginde bir iki saniye bir sanci sonra hicbirsey yok gibi ama gercektende dr cok onemli diye duymustum benim birde kanamam oldu 2 gun ama aci yoktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…