Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım ben de bazen üç dört gün aşagıda hissediyorum.Sezaryen yerime kadar iniyor yani.öyle olunca ben de yastık koyup sırt üstü yatıyorum cogunlukla.belli bir süre sonra yukarı çıkıyor zaten
Benimde üç gün oldu canım uzaninca bişey yok ama ayağa kalkınca oluyor bide olan göbeğim de birden küçüldu ya pozisyon değiştirdi yada gerçekten aşağı indi çok sırt üstü uzaninca kasılma oluyor canım elimden geldiğince öyle yapıyorum sabah gidecektim hastaneye gidip gitmeme arasında çok kaldım gitmedim şaşırdım kaldım inan gidincede aşağıdan falan elle muayene ediyorlar istemiyorum iyi yaptım derken daha kötü yaparsam diye Allah iyi etsin inşallah 🤲😑

Benimde üç gün oldu canım uzaninca bişey yok ama ayağa kalkınca oluyor bide olan göbeğim de birden küçüldu ya pozisyon değiştirdi yada gerçekten aşağı indi çok sırt üstü uzaninca kasılma oluyor canım elimden geldiğince öyle yapıyorum sabah gidecektim hastaneye gidip gitmeme arasında çok kaldım gitmedim şaşırdım kaldım inan gidincede aşağıdan falan elle muayene ediyorlar istemiyorum iyi yaptım derken daha kötü yaparsam diye Allah iyi etsin inşallah 🤲😑
Kendi doktorun varsa ona gitmen daha iyi olur.Ben de acile gittigimde vajinal muayene etmek istediler ama güvenemedigim için muayene olmadım.Kendi doktorum olsa endişelenmezdim ama olurdum.İnsallah bir sorun yoktur canım.arada benimki de asagı iniyor üst taraf boş gibi oluyor.bazen de cok yukarıda oluyor oturamıyorum egilemiyorum batıyor sanki.Sen yine de dinlen tabi dikkatli olmakta fayda var😊

Bu arada ayağa kalkınca ben de gerçekten devamlı bir baskı hissediyorum çok rahatsız ediyor beni o yüzden korkumdan ayağa kalkamaz oldum, yarın kontrolüm var bakalım bakalım ne diyecek

Kendi doktorun varsa ona gitmen daha iyi olur.Ben de acile gittigimde vajinal muayene etmek istediler ama güvenemedigim için muayene olmadım.Kendi doktorum olsa endişelenmezdim ama olurdum.İnsallah bir sorun yoktur canım.arada benimki de asagı iniyor üst taraf boş gibi oluyor.bazen de cok yukarıda oluyor oturamıyorum egilemiyorum batıyor sanki.Sen yine de dinlen tabi dikkatli olmakta fayda var😊
Maalesef ulaşma imkanım yok canım eğilme oturma kesinlikle yok serklajdan beri hastane koltuğunda tek oturmuşum inan inşallah gerek kalmaz yarın daha iyi hissederim kendimi 🌸

Maşallah canım ciğer geliştirici de vuruldun galiba bişey olmaz inşallah iyi düşün iyi olsun elhamdülillah bu haftaları gördün darısı bizlere inşallah rahîm ağzın ne durumda peki canım ölçtümu doktorun tekrar
Evet 28. haftada bir gün arayla 2 doz 2 doz vuruldum. Bugün de iki doz tekrardan yaptı. Yok canım bugün artık ölçmedi zaten çünkü direk kesem dikişlerde, kamerayla baktı sonra gözüyle de bakmak istedi eğer bebeğin poşesini görürsem eve göndermeyeceğim dedi

Evet 28. haftada bir gün arayla 2 doz 2 doz vuruldum. Bugün de iki doz tekrardan yaptı. Yok canım bugün artık ölçmedi zaten çünkü direk kesem dikişlerde, kamerayla baktı sonra gözüyle de bakmak istedi eğer bebeğin poşesini görürsem eve göndermeyeceğim dedi
Bende üç hafta önce birer gün araliklarla oldum iki doz haktan hayırlısı olsun canım sağlıkla evine gelsin minik prenses inşallah 🌸🤲

arkadaslar bende rahim agzı yetmezliği vardı
13. haftamda dikiş uygulandı
benimle aynı seyleri yaşayıp erken dogum yasayan var mı
ben simdi rahim kasılmalarını engelleyici ilac kullanıyorum
ve ayda bir penisilin vuruluyorumsenağlama
kasılma engelleyici ilaç dediğin progestan mı? hangi ilaç acaba? ayrıca serklaj 30lu haftaların ilerisine götürüyor genelde hiç endişelenme

Canım peki kusura bakmazsan bir soru daha sorcam dedinya bebek dikislere dayanmış artık peki bunu hissedebiliyormuydun bende kaç gündür rahatsizim çünkü iki bacak arası değilde ön tarafta baskı hissediyorum idrar kesesi gibi galiba
Evet hissettim böyle batmayla yanma arası vajinada hissediyordum onun o olduğunu anlamamıştım tabi

Merhaba canım nasılsın bebeğin durumu nasıl nasil umarım daha iyisinizdir ikinizde. Ben hala gidemedim randevuya gelecek hafta randevum yatarak geçiriyorum bakalım ne dicek haftaya
Ben bugün taburcu oldum ama kızımız yoğun bakımda, durumu aynı.
İnşallah güzel haberlerle gelirsin 🙏🏻

X